Протиалергічні препарати: які й коли доцільно приймати

10:15, 29 Жовтня, 2022
РЕКЛАМА

Алергія – це нездорова реакція імунної системи на певний подразник (алерген). Вона може проявлятись по-різному, в залежності від типу та збудника. Наприклад, чханням, кашлем, сльозотечею найчастіше характеризуються сезонні алергії, викликані пилком різних рослин. Контактна алергічна реакція характеризується висипом чи свербіжом, харчова – розладами травлення чи висипом. Алергічні реакції суттєво впливають на якість життя та можуть викликати небезпечні ускладнення, серед яких анафілактичний шок та набряк Квінке, що без лікування призводять до фатальних наслідків.

Якщо ви схильні до алергії, необхідно проконсультуватись з лікарем та обрати оптимальний засіб. В аптеці «Бажаємо здоров’я» представлені протиалергічні препарати різних поколінь в асортименті. Фармацевти аптеки допоможуть з підбором ліків для тривалого лікування алергії курсами, для екстреної допомоги, для лікування алергічних ринітів та місцевих препаратів, які рятують при укусах комах в сезон. Всі необхідні засоби доступні у відділеннях чи під замовлення.

 Симптоми, види та способи лікування алергії

Симптоматика алергічної реакції залежить від її типу, збудника, а також концентрації та тривалості впливу. Для виникнення реакції необхідна певна концентрація алергену в організмі та тривалий контакт з ним.

Виділяють такі види алергій:

  • Респіраторна. Проявляється ринітами та синуситами, сльозотечею. В ускладнених випадках – бронхіальною астмою, що є найнебезпечнішим проявом. Часто саме на цю форму хворіють люди з сезонною алергією. Для її лікування лікарі рекомендують курси протиалергічних препаратів щосезону, перед та протягом періоду цвітіння певних рослин-алергенів.
  • Харчова форма може бути викликана певним видом продукту, чи якимось його компонентом і характеризується висипом на шкірі (у дітей часто на щоках), гострими розладами травлення, а також респіраторними проявами.
  • Контактна форма може проявлятись висипами в безпосередньому місці контакту з алергеном, екземою та набряком. Ускладнений і найбільш небезпечний прояв – набряк Квінке, що потребує екстреної медичної допомоги.
  • Алергія на укуси комах проявляється здебільшого через кілька хвилин від укусу і досягає свого піку протягом кількох годин. Її лікують як місцевими препаратами (мазями, кремами та спреями), так і за допомогою прийому таблеток.

Також часто алергічна реакція виникає на прийом деяких ліків, наприклад антибіотиків. В такому випадку потрібно припинити курс препарату.

Профілактика алергії

Профілактика алергії – це здоровий спосіб життя, раціональне збалансоване харчування, контроль за чистотою житла. Для дорослих людей це також відмова від шкідливих звичок, зокрема паління (і пасивного також), для дітей – мінімізація вживання різних шкідливих продуктів з високим вмістом штучних барвників та консервантів.

Останні новини по темі
У громаді на Кіровоградщині зібрали понад 43 тисячі гривень на потреби ЗСУ (ФОТО)
309784343 428570432791418 4757869716259279886 n
311606160 981157656167422 812372140058292057 n
Школа волонтерства працює в Олександрії (ФОТО)
Читайте також

На Кіровоградщині сьогодні, 21 квітня, в 16 населених пунктів тимчасово вимкнули електрику.

09:49, 21 Квітня, 2024

Інформаційний портал «Гречка» потрапив на Мапу рекомендованих медіа за результатами незалежної експертної оцінки Інститут Масової Інформації (ІМІ) та Детектор медіа....

09:45, 21 Квітня, 2024

У Кропивницькому сьогодні, 20 квітня, на площі Героїв Майдану зібрались кропивничани з акцією “Чекаємо” на підтримку військовополонених і зниклих безвісти. Таким чин...

14:47, 20 Квітня, 2024