Цифрова грамотність та інфогігієна: в Україні запрацювала безкоштовна платформа NADIYNO

11:05, 10 Листопада, 2022

В Україні презентували онлайн-платформу “NADIYNO”, яка допоможе отримати підтримку із цифрової безпеки. Цей інструмент безкоштовний, який створений аби підвищити цифрову грамотність і подолати актуальні онлайн-загрози для громадян.

Представили платформу, 8 листопада, у Києві, повідомили її розробники ГО «Інтерньюз-Україна».

У базі знань платформи — поради із захисту персональних даних і пристроїв, готові рішення в складних ситуаціях та перевірені актуальні рекомендації. До того ж користувачі зможуть отримати підтримку від операторів гарячої лінії та інших фахівців з цифрової безпеки — у чаті або через форму-звернення.

Нині ресурс працює в тестовому режимі.

NADIYNO 2

Платформа NADIYNO стане відповіддю на цифрові виклики, які під час повномасштабної війни стали особливо помітними.

«У жовтні 2022-го ми оцінили цифрові потреби українців. 64% опитаних потрапляли в кризові ситуації, пов’язані з онлайн-безпекою. Рівень цифрових навичок 53% респондентів виявився нижче середнього. А популярні месенджери — Viber, Telegram і Facebook Messenger — найменш захищені та не підходять для передачі чутливої інформації», — пояснює мету проєкту його менеджерка Катерина Цибенко.

Жителі тимчасово окупованих територій України також можуть звернутися по допомогу до фахівців NADIYNO. Окрім цього, на сайті є рекомендації, що стануть їм у пригоді. Наприклад, які месенджери варто обрати, як підготуватися до перевірки смартфона та уникнути прослуховування в окупації.

«На окупованих територіях не працюють українські мобільні оператори, а російські SIM-карти видають за паспортом. Небезпечно обговорювати військові чи політичні питання. Окупанти часто отримують доступ до пристроїв та акаунтів мешканців — вони можуть вести акаунти й робити фейкові дописи», — зауважують експерти ГО «Інтерньюз-Україна».

Організація реалізує платформу в межах проєкту «Цифрова екстрена підтримка громадянського суспільства в Україні» за підтримки Міністерства закордонних справ, торгівлі та розвитку Канади (GAC) через eQualitie Inc.

«З лютого 2022-го Канада виділила 15 мільйонів доларів на програму з безпеки та стабілізації в Україні, — зазначає перша секретарка Відділу міжнародного розвитку Посольства Канади в Україні Тамара Ромас Фіґоль, — це окрім 96 мільйонів доларів, виділених Україні для підтримки розвитку тих пріоритетів, які визначили уряд і громадянське суспільство, а також нагальних потреб у сфері продовольчої безпеки».

Інформаційними партнерами платформи стали Міністерство цифрової трансформації України та національний проєкт Дія.Цифрова освіта.

«Ми опинилися в першій у світі кібервійні, де країна-агресор використовує технології, пропаганду, дезінформацію та цифрові інструменти як справжню зброю. Ворог не нехтує персональними даними, ставлячи під удар українців та їхню онлайн-безпеку. Тому ми підтримуємо інструменти з онлайн-безпеки, якими можуть скористатися наші громадяни. І чим якісніші вони, тим безпечнішим стає наш онлайн-простір, та міцнішими й незламнішими — українці в цифровому середовищі», — зазначає головна спеціалістка Директорату європейської та євроатлантичної інтеграції міністерства Ярослава Дьо.

Довідково:

Дослідження «Оцінка цифрових потреб» було проведено у жовтні 2022 року і включало 12 глибинних інтерв’ю та 1047 онлайн-опитувань. В дослідженні представлено 4 цільові аудиторії: представники медіа та ГО з неокупованих територій і ті, хто евакуювалися на неокуповану територію; представники благодійних і волонтерських фондів чи ініціатив, які допомагають армії, навколовійськових організацій із неокупованих територій та ті, хто евакуювалися на неокуповану територію; представники жіночих (зокрема об’єднань дружин/матерів військових чи ветеранів), правозахисних, громадських організацій будь-якого профілю, де керівники — жінки з неокупованих територій і ті, хто евакуювалися на неокуповану територію; жителі окупованих територій, з якими зберігся зв’язок або ті, хто нещодавно виїхав з окупованої території та має досвід проживання в окупації.

Останні новини по темі
Допомагати під час відключень електрики: волонтерів Кіровоградщини просять пройти опитування
volonteru
1200х900
Врегулювання простроченої заборгованості: основні правила роботи та права споживачів
Читайте також

Спортсмени з Кіровоградщини взяли участь у Спартакіаді “Повір у себе” та вибороли призові місця з греко-римської та вільної боротьби серед дітей з порушенням слуху....

14:01, 20 Червня, 2024

На Кіровоградщині судитимуть директора одного з підприємств за фактом заволодіння бюджетними грошима....

13:05, 20 Червня, 2024

Кропивницька лікарка створила комікс, у якому в колаборації із лікарями з різних куточків України, із яскравими ілюстраціями розвінчують  міфи та доносять факти і лайфхаки ...

13:00, 20 Червня, 2024