Від ательє до майстерні смаколиків: чотири жительки Кіровоградщини виграли гранти на власну справу (ФОТО)

15:27, 02 Грудня, 2022

 

Жительки чотирьох громад Кіровоградщини перемогли в проєкті “Жіноче лідерство: на шляху відновлення України”. Це дозволить їм розвинути власну справу за рахунок фінансування гранту. Загалом в проєкті було 16 учасниць.

 

 

В рамках проєкту учасниці зі Знамʼянської, Приютівської, Олександрійської та Кременчуцької пройшли триденне навчання “Бізнес-модель для власної справи”. Впродовж 10-ти днів після завершення тренінгу кожна з 16-ти учасниць працювала, перетворюючи ідеї розвитку власної справи у чіткий бізнес-план.

Проаналізувавши плани, тренери обрали різні бізнес-моделі, які отримають фінансування на обладнання для необхідного старту чи розширення бізнесу.

Отже, переможницями по результатам відбору стали: Вікторія Рясна зі Знам’янки, Єлизавета Бордюг з Кременчука, Софія Римар з Олександрії, Анна Данілова з Приютівки.

Своїми ідеями та планами в розширенні бізнесу учасниці поділилися з “Гречкою”

Єлизавета Бордюг. Бізнес-ідея: “ Навчання й працевлаштування жінок ВПО у інтернет-маркетинговій агенції”

«Мій проект – це соціальне підприємство з триєдиною метою: навчання та працевлаштування вимушених переселенок та жінок, які, маючи дітей, хочуть працювати, менторська допомога бізнес-початківцям та наповнення бюджету України, оскільки працевлаштування в нас офіційне, ми сплачуємо всі податки, працюємо прозоро. Дівчата, які мають бажання здобути професію в сфері Інтернет-маркетингу, звертаються до нас, проходять курси та тренінги і залучаються до співпраці», – зазначила дівчина.

ef2e5e89 3ac1 46d5 acf2 223a52d43096 1

Фото з особистого архіву Єлизавети Бордюг

Вона додала, що навчання безоплатне, тренінги проходять в дистанційному режимі на доступній платформі.

“По бізнес-плану я просила виділити фінансування для закупівлі оргтехніки, а саме: ноутбуків для роботи та телефону. Якщо, до прикладу, до нас звертаються жінки без власного ноутбуку, щоб ми могли їм надати техніку для роботи. Також я планую виділити частину коштів для реклами, щоб охопити більше клієнтів та максимально фінансово забезпечити дівчат”, – зазначила власниця агенції.

За її словами, наразі в агенції працюють 11 дівчат за такими професіями, як копірайтер, таргетолог, дизайнер, SEO-спеціаліст та SMM-менеджер. Серед їхніх клієнтів бізнес-початківці та бізнеси, які працюють 1-2 роки і розширюються. Агенція працює свідомо з лояльними цінами, нижче ринкових для набуття досвіду та професійних навичок.

«Я працюю над брендуванням та назвою своєї агенції. Також розглядаю можливість відкрити робочий простір, де можна працювати та розвиватись в професійному плані», – поділилась планами на майбутнє власниця агенції.

Анна Данілова. Ательє «Країна майстрів»

«Мене запросили в нашу місцеву бібліотеку, де повідомили про можливість взяти участь в тренінзі та позмагатись за грант на власну справу. З 16-ти жінок, які долучилися до навчання в Світловодську, вибороли перемогу чотири, серед яких і я. В своєму я зазначила перелік необхідного устаткування для швейного виробництва: оверлок, парова установка, станок для люверсів вартістю до 100 тисяч гривень”, – прокоментувала власниця ательє.

316951324 2315899091920332 617832530212588517 n

Фото з Facebook-сторінки Приютівської громади 

Майстриня планує розвивати бізнес в трьох напрямках: виготовлення сумок-шоперів з оздобленням в патріотичному стилі, проведення майстер-класів для дітей та молоді з метою популяризації українського мистецтва та найголовніше – ательє для ремонту і пошиву одягу. Жінка зізналася, що, хоче спробувати шити термобілизну в невеликих об’ємах, адже на неї зараз є попит.

Римар Софія. Майстерня натуральних смаколиків «Літо цілий рік»

«Моя діяльність почалася з того, що я спробувала сушити фрукти для родини. Потім пройшла курси, щоб навчитись виготовляти фріпси та пастилу. Влітку я збирала врожай фруктів та ягід та робила сушку. Потім розширила асортимент своєї продукції: доповнила його чаями, льодяниками, енергетичними батончиками, джерками. Поступово зростав попит, друзі запитували про замовлення на подарунки”, – зазначила переможниця проєкту з Олександрії.

317182764 504492175045825 5043284394336692537 n

Фото з Instagram-сторінки Римар Софії

Жінка додала, що створила робочу Instagram сторінку, якій наразі два роки, але вона вже назбирала понад дві тисячі прихильників.

Окрім власної справи, жінка додала, що займалася волонтерством.

З початку повномасштабного вторгнення російської федерації, зріс попит на сухі супи та фрукти для військових. Місцеві мешканці організували на території кав’ярні пункт збору, куди бажаючіприносили продукти, допомогалиу фасуванні або дати в користування сушарку. Так, ми створили «Непереможний суп з Олександрії», який не потребує варіння. Він повністю на натуральній основі, в складі є польські макарони. Його достатньо на 5-10 порцій”, – уточнила жінка.

313852211 958923345082431 3594333519169124201 n

Фото з Instagram-сторінки Римар Софії

Пані Софія зазначила, що на проект її запросила місцева коуч-тренерка. Для неї це був перший досвід складання бізнес-плану та проходження цікавого триденного тренінгу. Там нам багато розповідали про мотивацію, структуру проєкту та можливості.

До бізнес-плану олександрійка включила перелік необхідного інвентаря для розширення свого бізнесу: інфрачервоний професійний дегідратор вартістю 68 тисяч гривень, стіл, посуд, витяжний двигун. Загальний кошторис склав 82 тисячі гривень.

“Я пройшла відбір і дуже цьому рада.Для роботи я буду зареєстрована як ФОП. Наразі я шукаю приміщення для виробництва”, – зазначила переможниця.

Вікторія Рясна. Бізнес-ідея: косметичний кабінет «Енергія для життя» (оздоровчо-відновлювальна апаратна терапія).

Пані Вікторія тривалий час працювала в бюджетних сферах, маючи юридичну та економічну освіту. Нещодавно вона пройшла навчання на косметолога-естетиста, орендувала приміщеня в торгівельному центрі, замовила обладнання і зрозуміла, що саме до цього йшла все життя.

грант 2

Фото з особистого архіву Вікторії Рясної

“Мене запросили приєднатися до Telegram каналу громадської організації, де згодом з’явилось посилання на участь в проєкті, в якому можна позмагатися за грант на розвиток власної справи. Потім був тренінг та робота над бізнес-планом. І тут я згадала про те, як я на добровільних засадах 15 років тому писала такий проєкт та, власне, маю досвід. Я писала його, як творчу роботу. Мені повідомили, що я перемогла – щастю не було меж!”, – повідомила жінка.

Для розвитку бізнесу жінці потрібен біоенергетичний масажер (БЕМ). Цей фізіотерапевтичний прилад, поєднує в собі можливості передової медицини та традиційних китайських методів лікування захворювань. Він розроблений на основі останніх досягнень в області неврології та енергетики. Цим приладом можна проводити масаж по всьому тілу.

317454097 815135856213427 4080434024974047373 n

Фото з особистого архіву Вікторії Рясної

Нагадаємо, «Гречка» дізнавалась, як розвивають жіноче лідерство в громадах, де реалізовувався проєкт, який дозволив жінкам позмагатись за грант на власну справу.

 

Останні новини по темі
Читайте також

У Кропивницькому сьогодні, 24 квітня, у День пам’яті жертв Геноциду вірмен, відбувся мітинг-вшанування біля памʼятного знаку Хачкар....

17:58, 24 Квітня, 2025

На Кіровоградщині Олександрійська та Великоандрусівська громади повідомили про загибель воїнів на фронті....

16:30, 24 Квітня, 2025

У Світловодську був конфлікт між теплопостачальником «Світловодськпобут» і містянами, які встановили автономне опалення, проте й надалі отримували платіжки за централізоване. На...

16:18, 24 Квітня, 2025