Дійсно броня: медики спростували 5 міфів про презервативи

17:04, 13 Лютого, 2023

Серед українців та українок досі є неправильні уявлення стосовно користування та зберігання презервативом.

 

Сьогодні, 13 лютого, в міжнародний день презерватива, команда соціального проєкту «Твій сімейний лікар» руйнує 5 популярних міфів щодо презерватива.

Міф 1. Презервативи не мають терміну придатності

Презервативи — не вічні. Латекс, з якого вони виготовлені, з часом втрачає свою еластичність. Загалом презервативи ділять на дві категорії: дешеві та дорогі. Тому ціна вливає на термін придатності: дешеві збергігаються 2–3 роки, дорожчі збергаються до 3–5 років.

Міф 2. Види сексу, контрацепція та презерватив

Дехто вважає, що, приймаючи гормональні контрацептиви, можна не використовувати презерватив. Насправді презервативом потрібно користуватись, бо насамперед від захищає від інфекцій, що передаються статевим шляхом, а не тільки від небажаної вагітності. Збудники інфекції знаходяться в біологічних рідинах (слині, крові та спермі) можуть проникати через мікротріщини тіла та спровокувати інфекцію. Тому презерватив важливий під час орального, вагінального та анального сексу.

Міф 3. Чи захищає презерватив від ВІЛ?

Є міф про те що через мікропори в презервативі можна заразитись ВІЛом. Насправді презервативи не пропускають біологічні рідини, тобто це 99% захисту від ВІЛ, що доведено численними дослідженнями. У понад 70% випадків ВІЛ передається через секс без презерватива: стать та вид сексу не мають значення. Дізнатись про свій ВІЛ-статус можна у свого сімейноголікаря.

Міф 4. Презервативи, чоловіки та зуби: що спільного?

Міф про те, що презерватив має бути тільки у чоловіків. Так, переважна більшість користується чоловічими презервативами, проте існують і жіночі. Та неправда, що цей елемент захисту має бути під рукою тільки у чоловіків. Його мають носити з собою всі, хто турбується про своє здоров’я. Наявність презерватива – це важливо, не менш актуально, як його відкривати. Не рекомендується відкривати упаковку зубами, нігтями, ножицями, підручними засобами, — випадково його можна пошкодити. І, звісно, для кожного нового статевого акту має бути новий презерватив.

Міф 5. Можна зберігати в кишені

Презерватив завжди має бути поруч, а зберігати його варто у сухому, захищеному від сонячних променів місці. Гаманці, кишені, косметички для цього не підходять. Тому краще зберігати в аптечці, а купувати сертифіковані вироби заздалегідь в аптеках та перевірених магазинах.

Останні новини по темі
Навіки в строю: громади Кіровоградщини повідомили про загибель військових
konflikt interesiv
Нараховувала сину премію: у Новомиргороді оштрафували директорку ЦДЮТ
Читайте також

Сьогодні, 4 жовтня, у селі Марʼївка, що в Кропивницькому районі, зіткнулися два легковики. У результаті зіткнення одна з автівок влетіла у відбійник....

17:36, 4 Жовтня, 2024

У Кропивницькому у неділю, 13 жовтня, на Лісопарковій проведуть толоку. «Гречка» дізнавалася, хто проводить екоініціативу та як до неї долучитись. ...

16:53, 4 Жовтня, 2024

Сьогодні, 4 жовтня, у Кропивницькому, в селищі Гірничому, відкрили пункт незламності. У ньому всі охочі зможуть отримати допомогу під час відключень світла....

16:19, 4 Жовтня, 2024