Різна транслітерація у паспортах: чи анулюють документи українцям

15:21, 14 Березня, 2023

У лютому 2023 року Державна міграційна служба повідомила, що закордонні паспорти українців, у яких транслітерація імені і прізвища відрізняються від написання в ID-паспорті, будуть визнаватися недійсними. Вже 14 березня голова ДМС повідомила, що автоматичне анулювання призупинено.

 У лютому 2023 року ДМС України повідомила про оновлення програмного забезпечення у системі реєстрації закордонних паспортів українців.

«Відповідно у разі різної транслітерації у паспорті для виїзду за кордон та ID-картці дійсним визнається останній оформлений документ Тобто, якщо особа оформила спочатку паспорт для виїзду за кордон, а потім ID-картку з іншим написанням прізвища чи імені латинськими літерами, то закордонний паспорт буде автоматично визнаний недійсним», – йшлося у повідомленні.

Оновлення системи пояснювалося тим, що у 2022 році Україна отримала рекомендації від Єврокомісії врегулювати питання щодо визнання недійсними закордонних паспортів через зміни персональних даних у них.

«Використовуючи таку можливість громадяни України змінювали транслітерацію написання своїх прізвища та ім’я. Це також викликано тим, що громадяни України, перебуваючи в країнах ЄС, змінюючи персональні дані у своїх документах, вдаються до шахрайських дій», – пояснили в службі.

Вже 14 березня у Кіровоградському обласному управлінні Державної міграційної служби пояснили, що документи із різною транслітерацією українцям анульовувати не будуть.

«На сьогодні паспорти, у яких різна транслітерація написання прізвища або імені, є чинними до закінчення строку їх дії. Такі документи будуть визнаватися недійсними або змінюватися лише за особистим зверненням особи за отриманням або обміном паспорта», – йдеться у роз’ясненні обласного управління ДМС.

Це підтвердив і народний депутат Роман Бабій, посилаючись на голову Державної міграційної служби Наталію Науменко.

«За твердженням очільниці ДМС процес анулювання зупинено, а дію тих паспортів, які вже анулювалися у зв’язку з цим, поновлено, або найближчим часом буде поновлено», – написав він.

 Нардеп додав, що  з проблемою використання різного написання прізвища чи імені для шахрайства будуть боротися, проте шукатимуть інших шлях.

Останні новини по темі
Кропивницька пара здобула чемпіонське звання з танцювального спорту (ФОТО)
861BD8A0 4039 48F3 805C 49BA274196E5
knyha
Відновити бібліотеки Херсонщини: як кропивничанам долучитись до збору книжок
Читайте також

Перші планшетні комп’ютери з’явилися на ринку на початку 2000-х років. Тоді новинка зробила справжній фурор. І хоча в наш час цей вид техніки вже не сприймається як щось екзотич...

09:43, 28 Травня, 2024

В громадській організації “Будуємо Україну Разом” триває набір територіальних громад для проведення БУРчиків у Чернігівській, Сумській, Дніпропетровській, Кіровоградській, Полта...

09:33, 28 Травня, 2024

У Приютівській громаді повідомили про загибель Владислава Піткевича у боях проти російських окупантів....

20:27, 27 Травня, 2024