Трубопровід розбрату: чому у Кропивницькому через водогін судяться два ОСББ

16:47, 01 Квітня, 2023

 У Кропивницькому два сусідніх багатоповерхових будинки, які є різними ОСББ, вже рік конфліктують через трубу водогону, яка проходить на території одного і постачає воду мешканцям другого.

«Гречка» розібралася в суті конфлікту

 

Труба між двома «Підковами»

У Кропивницькому по сусідству знаходяться два ОСББ з дуже схожими назвами: «Підкова 3+1» (проспект Винниченка, 3) та «Підкова 1+3» (пр. Винниченка, 1).

Коли в Україні з’явилася можливість створювати об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, мешканці цих двох будинків хотіли створити одне ОСББ, адже мають спільні комунікації. Наприклад, транзитна труба, яка постачає воду жителям будинку №3, проходить через підвал будинку №1.
Проте згодом було створено два різних ОСББ, а саме ця водогінна труба стала причиною конфлікту, який триває вже рік.

Як розповіла «Гречці» голова ОСББ «Підкова 3+1» Ольга Самсонова, близько року тому до них звернулися мешканці будинку №1 і вказали, що труба, яка проходить через їхній підвал, пошкоджена і протікає – і попросили сусідів з будинку №3 або відремонтувати її за свій рахунок, або прокласти іншу трубу.

«Ми пробували домовитися: що ми полагодимо за свій рахунок ту трубу, оновимо її. Адже вона справді стара і проржавіла, а водоканал зі своєї сторони лише запропонував нам або платити сусідньому ОСББ за утримання труби, або прокласти за свій рахунок іншу. Проте нам не давали доступу до підвалу будинку 1, де вона проходить», – розповіла вона.

Лист травень 2022

При цьому ОСББ несе відповідальність за комунікації на території свого будинку, тобто частина труби до врізки у систему водопостачання багатоповерхівки перебуває на балансі «Дніпро-Кіровоград». Проте згідно з актом розмежування, який надав водоканал на вимогу мешканців будинку №1 по проспекту Винниченка, водопровідна труба від місця її врізки у мережу їхнього ОСББ перебуває на балансі ОСББ будинку №3.

 Акт розмежування

Акт розмежування 2

І в травні 2022 року на зборах ОСББ «Підкова 1+3» мешканці вирішили самовільно перекрити воду своїм сусідам.

протокол зборів copy

 

«Вони не надавали нам доступ до їхнього підвалу, де проходить та труба, тож ми вирішили, що краще прокладемо нову транзитну трубу і тим самим вичерпаємо конфлікт та не будемо залежати від того, чи захочуть в тому будинку знову перекрити вентиль», – пояснила голова правління будинку №3.
За словами Ольги Самсонової, тоді на місце викликали і аварійну бригаду водоканалу, і поліцію. Згодом домовилися із сусідами, що за свій рахунок прокладуть трубу поруч, а на ту, що проходить у підвалі будинку №1 – поставлять заглушку.

Та Ольга Самсонова стверджує, що прокласти все так і не встигли: представниця управління ОСББ «Підкова 1+3» Неля Ісаєнко сказала припинити роботи та зарити назад траншею біля їхнього будинку.

«Ми так і зробили: подумали, що на тому конфлікт вичерпано. Та згодом вони пішли на відвертий шантаж: почали просто перекривати вентиль у своєму підвалі, або прикручувати його так, щоб вода була, але маленьким напором. Під час воєнного стану заборонено водоканалам воду за борги навіть відключати, а тут таке самоуправство», – додала голова будинку №3 Ольга Самсонова.

Новий виток конфлікту

Та у 2023 році конфлікт продовжився, і мешканці будинку №3 знову викликали поліцію.

Юрист ОСББ «Підкова 1+3» Олександр Плетньов передав «Гречці» копію пояснення, надане поліції від Нелі Ісаєнко 25 березня 2023 року. Тоді мешканці будинку №3 вкотре викликали поліцію через те, що їм перекрили воду.

«У зв’язку з аварійністю труби ОСББ «Підкова 1+3» здійснило обмеження водопостачання до будинку по проспекту Винниченка, 3, з метою запобігти повній аварії даного водопроводу, до моменту вирішення питання по суті. Зазначаю, що вода до будинку по проспекту Винниченка,3 подається, але можливо не під тим тиском, оскільки є ймовірність повної аварії водопроводу», – йдеться у поясненні.
У свою чергу Ольга Самсонова запевнила, що хоч в їхньому ОСББ нещодавно були значні витрати, та вони вирішили знову почати роботи по прокладанню паралельної транзитної труби.

«Весь час пані Ісаєнко уникає розмови зі мною. Ми не могли прокладати трубу взимку, бо потрібна тепла погода для робіт. Нещодавно нам довелося лагодити дах у нашому будинку. Та ми вирішили знайти кошти та прокласти ту трубу, адже наразі води у мешканців верхніх поверхів немає, а у нижніх ледь біжить», – розповіла вона.

При цьому ОСББ будинку №1 подала позов до господарського суду, в якому вимагає від ОСББ прокласти трубу. Як пояснила Ольга Самсонова, через цей позов ОСББ будинку №3 не може замовити технічні умови, щоб почати роботи по прокладанню нової труби.

«Якщо ми замовимо технічні умови, то це означатиме досудове врегулювання конфлікту, і тоді всі судові витрати покладаються на відповідача, тобто на нас. У судовому порядку нас не мають права відключити від води у зв’язку з воєнним станом, та й ОСББ не несе відповідальності за мережі поза будинком. Зараз наша задача – максимально від’єднатися від будинку №1, щоб нас не тероризували і не шантажували», – каже Ольга Самсонова.
Тож голова ОСББ «Підкова 3+1» 25 березня 2023 року надала управлінню сусіднього будинку розписку, що протягом двох місяців роботи по прокладанню нової труби будуть виконані.

 rozpuska

 

Водночас станом на 1 квітня 2023 року у мешканців будинку №3 вже тиждень вода подається маленьким тиском, що досягає лише квартири не вище третього поверху.
Водночас юрист будинку №1 Олександр Плетньов запевнив, що на підставі гарантійного листа-зобов’язання від Ольги Самсонової позов буде відкликано. Проте припинити обмежувати водопостачання сусідам у будинку №1 поки не збираються.

«Проблема буде існувати до під’єднання сусіднього будинку до мереж окремим вводом. Вирішення питання це є проведення повністю всіх робіт по під’єднанню. Допоки ОСББ не усуне аварію по своїй трубі», – відповів юрист журналістам «Гречки».

 

Останні новини по темі
«Олександрія» переконливо здолала полтавську «Ворсклу» (ФОТО)
53389120 E2FB 4E00 9D22 0B2CA47ECDB4
UPSHIFT
Впровадити власний проєкт: молодь Кіровоградщини запрошують на тренінг від ЮНІСЕФ
Читайте також

Знам’янська громада, що на Кіровоградщині, повідомила про загибель на фронті земляка-захисника Олександра Колісника....

18:30, 30 Травня, 2024

У Кропивницькому сьогодні, 30 травня, напередодні Міжнародного дня захисту дітей оголосили імена переможців щорічного міського конкурсу “Дитина року”....

18:27, 30 Травня, 2024

Протягом місяця у Кропивницькому в рамках акції Інспекція «Ї» виявили понад 100 рекламних вивісок з російською мовою....

17:39, 30 Травня, 2024