Замість мільйона – 500 гривень: як і кому на держаукціоні продали будівлю у Добровеличківці

12:07, 27 Квітня, 2023

 У січні “Гречка” повідомляла про те, що у Добровеличківці двоповерхову будівлю колишнього центру соцобслуговування готові продати за 518 гривень. 6 квітня торги відбулись і знайшовся покупець – київська фірма, а місцевий мешканець, який стверджує, що пропонував вищу суму залишився за бортом. 

 

Розказуємо як відбувались торги, що кажуть у Фонді держмайна та хто  новий власник.

Як відбувся аукціон

Два попередні аукціони з приватизації даного об’єкта не відбулися оскільки переможці відмовились підписувати протокол про результати електронного аукціону та не сплатили запропоновану ними ціну продажу.

Аукціон відбувався за змішаною процедурою: голландський аукціон (на зниження ціни) та закриті пропозиції.

У голландському етапі перемогла “ГУД ГРУПП” першою натиснувши “стоп” на  ставці  518.19 гривень, а у закритому – Дудін Олександр Єгорович, запропонувавши 1, 05 мільйона гривень.

 

Довідково: 

Голландські аукціони – це  аукціони, працюють з пониженням ціни. Під час аукціону ціна автоматично знижується, аж поки хтось з учасників це зниження не зупинить. Це означатиме, що він готовий купити лот за цю суму.

 

За системою змішаних аукціонів,  після визначення переможця у голландському аукціоні та переможця у закритому, вони починають торги між собою. Тобто “ГУД ГРУПП” та Олександр Дудін могли ще ставити ставки між собою і перемогу отримав би той учасник, який готовий дати більшу ставку.  “ГУД ГРУПП” не внесло більшої ставки, таким чином ставка Дудіна стала переможною, однак його дискваліфікували.

Обоє учасників внесли гарантійний внесок – по 201 000 гривень. Зазначимо, цей гарантійний внесок, в разі перемоги, переходить на рахунок Фонду держмайна, тобто теж є частиною вартості об’єкта. 

Переможцем, з яким і укладуть договір визнали “ГУД ГРУПП”. Зазначимо, що загальна вартість активу з гарантійним внеском, тобто сума коштів, які отримує держава, складає майже 202 тисячі гривень.

Що кажуть в регіональному відділенні Фонду держмайна у Кіровоградській області

Аукціони відбувалися в електронній торговій системі ProZorro.Продажі. За принципами роботи ProZorro.Продажі інформація щодо учасників аукціону та їх персональні дані є закритими до моменту закінчення торгів. Регіональне відділення ФДМУ до закінчення аукціону з приватизації об’єкта не взаємодіє з учасниками електронних торгів.

Як пояснила Анна Калініна, начальниця регіонального відділення, учасник, який запропонував значно більшу суму — більше 1 мільйона гривень, не зміг стати новим власником активу. Оскільки він порушив відразу кілька встановлених законодавством умов приватизації.

Зокрема, він раніше придбав державне майно, розташоване у Кропивницькому.  Проте порушив умови договору купівлі-продажу щодо сплати ціни приватизованого майна. Тому такий договір розірвали, а учасника позбавили права приватизовувати об’єкти державної власності надалі.

Також учасник не подав документ, що підтверджує сплату гарантійного внеску саме з банківського рахунку потенційного покупця. Це є суттєвим, оскільки походження коштів, за які придбано об’єкт приватизації, також підлягає перевірці.

“Також учасник, якого дискваліфікували, серед пакета документів для участі в аукціоні подав заяву, що до нього не застосовуються обмеження, передбачені статтею 8 Закону України «Про приватизацію державного і комунального майна». Тобто, учасник був обізнаний про встановлені законодавством обмеження стосовно осіб, які не можуть брати участь в аукціонах з приватизації державного майна. При цьому, саме учасник несе відповідальність за повноту та достовірність поданих ним документів”, – пояснює Анна Калініна.

Саме через те, що свідомо знаючи про обмеження подався на аукціон Дудіну і не повертають гарантійний внесок. 

Кропивницький підприємець обіцяє позиватись до суду

Олександр Дудін планує позиватись до суду через дискваліфікацію і те, що йому навіть не повертають гарантійний внесок у 200 тисяч гривень.

Адвокатка Олена Ляшенко пояснює, що у 2020 році Дудін вже здійснював купівлю на аукціоні, проте розірвав договір за згодою сторін.

“Слід відзначити, що згідно з пунктом 12 частини 2 статті 8 Закону України «Про приватизацію державного і комунального майна», не можуть бути покупцями: особи, які були стороною продажу об’єкта приватизації в Україні і з якими було розірвано договір купівлі-продажу об’єкта приватизації у зв’язку з порушенням з боку таких осіб, а також пов’язані з ними особи. Наголошуємо увагу, що у Законі зазначається що повинно бути наявне порушення саме з боку такої особи”, – каже адвокатка.

За словами адвокатки, тоді сторони дійшли згоди про розірвання того договору, відтак, у цьому випадку відсутні відомості про те, що його було розірвано у зв’язку з порушенням з боку Дудіна. 

Також, стверджує адвокатка, оплата гарантійного внеску таки здійснювалась з офіційного рахунку і про це надали квитанцію. 

“З наведеного вбачається що начебто Дудіним взагалі не було подано такий документ, що підтверджує сплату гарантійного внеску. Проте, наголошуємо, що разом з іншими документами, було подано квитанцію АТ КБ «ПриватБанк» від 05.04.2023 року згідно якої Дудіним Олександром Єгоровичем сплачено гарантійний внесок”, – каже адвокатка.

За словами юристки, у касі банку підприємець поклав на свій особистий рахунок  201 000 гривень. Зробив він це через авторизацію особистої банківської картки. Ці внесені гроші далі перерахували на сплату гарантійного внеску для участі в аукціоні на рахунок ТОВ ВЕР-ТАС. Квитанцію про цю сплату підприємець отримав та надав при подачі документів на участь в аукціоні

Будівлю у Добровеличківці придбав покупець активів банку Курченка

Переможцем аукціону ж стало товариство з обмеженою відповідальністю “ГУД ГРУПП”. Кінцевим власником якого є Полховський Олександр Ігорьович.

У березні 2019 також по “голландському” аукціону його фірма придбала активи Брокбізнесбанку, пов’язаного з олігархом з оточення «сім’ї Януковича» Сергієм Курченком, вартістю 23,83 млрд грн за 15,68 млн грн (0,066% від балансової вартості активів). Тоді покупцем стала ТОВ “Фінансова компанія “Депт Фінанс”. Кінцевими бенефіціарами цієї компанії вказані Полховський Ігор Стахійович ( працював у низці банків, а у 2012 отримав ліцензію адвоката) та Полховський Олександр Ігорьович.

У списку придбаного майна житлові будинки, низку земельних ділянок, будівля гуртожитку, нежитлова будівля та кредитний портфель із позик фізичних осіб.

Тоді журналістам-розслідувачам програми «Схеми» від Радіо Свобода у Фонді повідомили, що зазвичай такі активи викуповують три типи контрагентів – конкуренти колишнього власника, просто зацікавлені особи у разі якщо актив є цінним, або ж люди, які діють в інтересах колишнього власника. «Оскільки одним з кінцевих бенефіціарів компанії – адвокат (Ігор Полховський в 2012 році отримав свідоцтво адвоката – ред.), він може діяти в інтересах свого довірителя. І це складно довести», – розповідає джерело «Схем».

Також Олександр Полховський, за даними Юконтрол є власником низки фірм.

Має історичний зв’язок з компаніями “М.А.Н. КОМПАНІЯ” і “ПОЛОНЕКС”, де зараз уповноваженою особою є Касьян Мирослав Валерійович.

Серед інших компанії “ДЕПТ КОМПАНІ”, “ГРАНД РІАЛ ІСТЕЙТ”, “ЮЛЕНД ГРУПП”.

 Таміла Делюрман, Анастасія Дзюбак

 

Останні новини по темі
На Кіровоградщині відновить роботу комплекс автоматичної фіксації правопорушень
kameru
validator
В Олександрії можна отримати кешбек за оплату проїзду в автобусах
Читайте також

«Кіровоградобленерго» опублікувало графіки відключень за чергами, які запровадили на Кіровоградщині у понеділок, 15 липня....

22:36, 14 Липня, 2024

Публікуємо добірку культурних заходів, майстер-класів, лекцій, вистав та концертів які відбудуться у Кропивницькому протягом тижня, з 15 по 21 липня 2024 року....

16:59, 14 Липня, 2024

У Кропивницькому родинам полеглих воїнів з Кіровоградщини передали державні нагороди, якими захисників відзначили посмертно. ...

15:07, 14 Липня, 2024