Для здоров’я, активності та успішності: 7 порад батькам по харчуванню школярів

16:58, 24 Серпня, 2023

Більшість батьків усвідомлюють важливість збалансованого харчування у зростанні й розвитку дітей. Проте існує думка, що організувати його не завжди зручно, подекуди дорого, або ж може не відповідати вподобанням дитини. Однак у МОЗ підготували поради, які спростують хибні уявлення щодо складнощів змін харчування на краще й покажуть, що здоровіші альтернативи у раціоні можуть бути суттєво доступнішими.

 

Як змінити харчування дітей для здорового та активного життя

Сформувати режим харчування

Найперше, варто сформувати для дитини графік прийому їжі залежно від її розкладу дня. ніданок обов’язково має бути впродовж години після підйому, обов’язковим має бути обід, один або два перекуси та вечеря, не пізніше ніж за дві години до сну.

На прийом основної їжі повинно виділятися не менше 20 хвилин. Не можна підганяти дитину під час їди – звичка їсти швидко асоційована зі значним ризиком набору зайвої ваги.

“Ні” солодким напоям

Потрібно обирати звичайну воду або воду з газом, ніж ті, які з великою кількістю цукру. Така вода містить багато калорій, що може спричинити набір зайвої ваги та псування зубів.

Також корисним напоєм буде какао лише за умови відсутності або мінімальної кількості цукру.

Обирайте цільнозернові продукти

Варто надавати перевагу цільнозерновому хлібу, крекерам й макаронним виробам з твердих сортів пшениці. Такі продукти містять багато клітковини, важливих вітамінів та мінералів.

Добре регулярно включати в меню дитини чи підлітка різноманітні каші.

Якщо обираєте злакові сніданки, то потрібно звертати увагу на вміст солі та цукру у таких продуктах. Через велику кількість таких складових, вони можуть бути некорисними.

Здорові перекуси – це…

Серед перекусів варто обирати моркву або селеру, горіхи та насіння, несолодкі злакові батончики.
Перекуси не мають містити великої кількості цукру.

Для десерту – фрукти та ягоди

Ягоди і фрукти найкращий замінник, аби не зіпсувати дитячі зуби або не спричинити набір зайвої ваги.

Обмежте некорисні продукти

Щоб обмежити бажання у дітей не вживати такі продукти, варто просто не купувати їх додому і скоротити споживання такої їжі до моментів, коли  лише на свята.

Більше руху

Найбільшою запорукою здорового способу життя є спорт. Варто пропонувати дітям різні види спорту, які містять рухову активність, до того ж це буде і додаткова можливість спілкування з однолітками.

Це можуть бути спортивні секції, або ж елементарні рухові ігри з однолітками. Також різноманітні рухливі конкурси стануть гарним варіантом проведення часу у святкові дні.

Раніше “Гречка” розповідала як адаптувати дитинук адаптувати дитину до навчання у нових реаліях.

Нагадаємо, сімейний лікар Дмитро Корольков розповів про те, яким має бути розпорядок дня і харчування школяра, аби школа не шкодила здоровому розвитку.

 

Останні новини по темі
Нагороди й вшанування героїв: як у Кропивницькому відзначили День Прапора і День Незалежності (ФОТО)
3336
369597925 1178891846394001 7000759169198484868 n
В Олександрії відкрили Алею пам’яті захисників (ФОТО)
Читайте також

У Кропивницькому відбудеться зустріч соціальних підприємців області. Під час зустрічі будуть представлені реальні історії трансформації волонтерських центрів у соціальні підприє...

15:48, 24 Червня, 2024

На Кіровоградщині у Компаніївській гімназії побудують погріб за понад 1,4 мільйона гривень. Замовники будівництва говорять, що він буде й укриттям для школярів. Погріб також буд...

14:30, 24 Червня, 2024

74-річний Микола з Одеси подорожує Україною, цього року вже вдруге він має намір подолати відстань у понад 1,5 тисячі кілометрів. Крокує дідусь країною пішки, котячи велосипед з...

13:46, 24 Червня, 2024