Рагу чи суп? Як приготувати бограч по-закарпатськи (ВІДЕО)
Бограч є цікавою стравою, яку можна приготувати за своїм смаком: або як густий суп, або як рагу з великою кількістю підливки. Та як стверджує відомий український кулінар Євген Клопотенко – основна ідея бограча є у поєднанні декількох видів м’яса, овочів і ще одним обов’язковим інгредієнтом.
Бограч є поширеною стравою на Закарпатті, та не менше її люблять і в інших регіонах України. Як зазначає український кулінар Євген Клопотенко, бограч можна готувати і як рагу, і як густий суп, проте головним залишається поєднання декількох видів м’яса, овочів і обов’язкового інгредієнта – копченої паприки.
Традиційно бограч по-закарпатськи має містити 5 видів м’яса, тож у цей рецепт можна додати свинину, телятину, курятину, копчені реберця тощо. У цьому рецепті є більше економний варіант бограча на основі яловичини.
Найкраще бограч готувати у казані, але також можна у каструлі з товстим дном.
Інгредієнти для бограча:
- 800 г яловичини або телятини (найкраще підійде задня частина або лопатка)
- 60 г сала,
- пі кілограма картоплі,
- два помідори,
- дві цибулини ріпчасті,
- два солодких перці.
Спеції:
- чайна ложка копченої паприки,
- чайна ложка звичайної паприки,
- 10 г свіжого гострого перцю.
- Сіль, чорний перець, часник, кмин – на свій смак.
Покроковий рецепт бограча
Для початку потрібно порізати свине сало на дрібні кубики викласти у казан чи каструлю. Коли сало трохи розтопиться, покласти на нього яловичину чи телятину, нарізану порційними шматками. Обсмажити до рум’яної скоринки.
В цей час потрібно почистити картоплю та нарізати її великими кубиками. Картоплю додати до м’яса, яке вже підрум’янилося.
Помідори, солодкий перець і цибулю нарізати чималими кубиками та додати у казан чи каструлю. Не забувайте помішувати, щоб всі інгредієнти тушкувалися на маленькому вогні у власному соку, а не пригорали. Додати гострий перець, порізаний слайзами.
До овочів з м’ясом додати паприку та інші спеції і залити водою. Якщо вам до вподоби консистенція рагу, то вода не має повністю покривати інгредієнти. Якщо любите бограч-суп – то додайте більше води.
Бограч можна готувати як на плиті, так і у духовці. Якщо на плиті, то після додавання води каструлю чи казан потрібно накрити кришкою і варити на маленькому вогні, поки картопля не буде готова. У духовці бограч готується при температурі 180 градусів Цельсію приблизно півтори години.