У пастці стереотипів: чи можуть чоловіки звертатися до психотерапевтів та психотерапевток

14:03, 27 Вересня, 2023

Україна зараз переживає один із найскладніших періодів своєї незалежності. Війна та криза торкнулися кожного та кожну. І хоча сили волі, витримки та мужності нам не позичати, ми не можемо вдавати, що у нас все гаразд. Нам складно і важко, тому часом усі ми потребуємо допомоги. Окремого тиску зазнають чоловіки. Через стереотипи, які є у нашому суспільстві, багато хто з них досі вважає, що звертатися до психолога чи психологині — це виключно жіноча справа. Чи має ця думка місце в сучасному світі? Розберімося.

Як психологічне здоровʼя повʼязане з фізичним?

Більшість людей в нашій країні досі вважає, що здоровʼя — це лише відсутність хвороби, при чому тільки фізичної. Насправді ж, людина здорова тільки тоді, коли і фізичне, і психологічне благополуччя в нормі. Якщо дбати лише про одну складову, то баланс руйнується.

Фізичне та психологічне здоров’ я тісно пов’39;язані та можуть впливати одне на одне. Якщо людина захворіє, скажімо, на грип, то її психоемоційний стан також погіршиться. І навпаки — якщо вона матиме тривалий стрес чи депресію, то рівень її фізичного здоровʼя знизиться. Саме тому важливо дбати про своє самопочуття в усіх його аспектах.

Чи звертаються чоловіки за психологічною допомогою?

Війна та криза завдали проблем всім українцям, незалежно від статі. Але чоловіки досі знецінюють свої проблеми та думають, що визнавати їх — прояв слабкості. За результатами опитування, проведеного UNFPA, Фондом ООН у галузі народонаселення в Україні у 2022 році, – 90% опитаних чоловіків ніколи не зверталися за професійною психологічною підтримкою. Ігнорування поганого емоційного самопочуття може мати негативний вплив на рівень життя. Стрес, роздратування, депресія викликають проблеми в сімʼї, конфлікти на роботі та інші негаразди. Щоб цього не сталося, варто дбати про емоційне здоров’я та звертатися за допомогою, коли це необхідно.

Стаття 1 1 1

Коли слід звертатися до спеціаліста/-ки?

Самостійно оцінити стан свого психологічного здоровʼя складно. Психологи/-ні радять
звернути увагу на наявність таких симптомів:

  • смуток або пригніченість протягом тривалого часу, навіть без вагомих причин;
  • часті й різкі зміни настрою;
  • сильна тривога, спричинена стресовими подіями або незначними труднощами;
  • періодичні спалахи гніву та агресії;
  •  суїцидальні або нав'язливі думки;
  •  безсоння або недосипання;
  •  відчуття втрати часу;
  • постійна фізична втома;
  • погіршення стосунків з рідними та друзями;
  • часте потовиділення, нудота, прискорене серцебиття чи важке дихання;
  • відчуття, ніби звичні речі більше не приносять задоволення.

Якщо у вас є хоча б один із перерахованих симптомів, звертайтеся до спеціаліста чи спеціалістки.
Фахівець чи фахівчиня з підтримки ментального здоров’я допоможе зрозуміти ваш стан і розібратися з проблемами, які його викликали.

Стаття 1 3

Де можна отримати допомогу

З жовтня минулого року в Україні працює безкоштовна Гаряча лінія підтримки чоловіків. Телефонувати туди можна з будь-яких питань, що викликають стрес: проблеми на роботі чи в стосунках, переживання, спричинені війною, складнощі з контролем гніву тощо.

Звернутися можна за номером 2345. Гаряча лінія безкоштовна, анонімна та працює цілодобово. Дзвінки приймають кваліфіковані психологи/-ині з багаторічним досвідом роботи. Лінія отримала вже понад 8000 дзвінків від чоловіків.

Стаття 1 2 1

Не знецінюйте свої проблеми та не соромтеся турбуватися про своє здоровʼя. Лінія психологічної підтримки для чоловіків реалізується UNFPA, Фондом ООН у галузі народонаселення в Україні за підтримки уряду Великої Британії у співпраці з
ГО «Інноваційні соціальні рішення».

Реклама
#

Останні новини по темі
Читайте також

У п’ятницю, 6 грудня, на Кіровоградщині, як і по всій країні, діятиме графік відключень електрики....

19:01, 5 Грудня, 2024

Директорці одного з комунальних підприємств Кіровоградщини оголосили підозру. За версією слідства, підприємство забруднило територію у понад 6 гектарів відходами....

17:16, 5 Грудня, 2024

У Світловодську, що на Кіровоградщині, у міськрайонному суді планують реконструювати систему опалення та добудувати котельню. За це заплатять майже 4,4 мільйона гривень....

16:44, 5 Грудня, 2024