Боржникам відключатимуть газ, світло і воду: хто не сплачуватиме штрафів

16:06, 09 Лютого, 2024

В Україні скасували мораторій на відключення комунальних послуг, який уряд ввів 5 березня 2022 року. З боржників, які мають заборгованість за комуналку, стягуватимуть гроші через суд.

Як зазначає Центр спільних дій, за невчасну оплату послуг абонентів чекатимуть штрафи й пеня. Зазначається, що комунальні служби, які працюють над наданням послуг абонентам (вода, світло, газ та інфраструктура) зазнають дедалі більших збитків. В тому числі, працівникам потрібно виплачувати зарплати.

Хто може не платити за комунальні послуги під час війни

У випадку, якщо житло пошкоджене або знаходиться на тимчасово окупованих територіях чи на лінії зіткнення – боргів, штрафів або пені таким абонентам не нараховуватимуть.

Перелік таких громад затверджує Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій. Важливо, що борги й штрафи перестають нараховувати не автоматично, а лише за особистим зверненням. Наприклад, якщо людина пішла служити або навчається за кордоном і не знаходиться вдома понад 30 днів, вона може повідомити про це свого надавача послуг. І тоді штрафи та борг нараховані не будуть.

Для цього необхідно подати заяву надавачу комунальних послуг. Це можна зробити як в електронній, так і паперовій формі. До заяви потрібно додати довідку з місця тимчасового проживання, роботи, служби чи лікування (що підтверджує відсутність). Довідки, видані за кордоном також підходять.

Як “Гречка” повідомляла раніше, що уряд вніс зміни у заборону відключати комунальні послуги за борги. Нарахування пені та відключення послуг за несплату поновили з січня 2024 року. Чи будуть відключати світло та воду за борги на Кіровоградщині читайте тут.

Останні новини по темі
Війна та загрози для жіночого здоров’я: куди звертатися по допомогу у Кропивницькому?
Хабар за м’якіший вирок? Перед судом постане пособник кропивницького судді
Читайте також

У Кропивницькому в Інноваційній гімназії планують провести ремонт укриття. Через батьків попередили про те, що школярів переведуть на цей період на дистанційне навчання. Батьки ...

16:55, 4 Березня, 2024

Легендарні 3-й полк спецпризначення імені князя Святослава Хороброго та 8-й полк СпП імені князя Ізяслава Мстиславича оголосили про набір....

15:30, 4 Березня, 2024

У Кропивницькому сьогодні, 4 березня, на перехресті Євгена Тельнова і Віктора Френчка сталася ДТП. В результаті автопригоди постраждала пасажирка. ...

15:10, 4 Березня, 2024