У двох садочках Кіровоградщини встановлять сонячні панелі

12:51, 28 Грудня, 2023

У двох садочках Кіровоградської області планують встановити сонячні панелі.

Як зазначають у Державному агенстві з енергоефективності та енергозбереження України, з жовтня 2023 року в країні стартував конкурс “Енергія Сонця для діточок” до якого подали заявки понад 120 громад.

Серед переможців конкурсу обрали 18 дитячих садочків – переможців конкурсу, серед яких дві громади Кіровоградщини. Дошкільні навчальні заклади цих громад обладнають сонячними системами для безперебійного постачання гарячої води протягом року.

Так, серед переможців:

  1. Дошкільний навчальний заклад №1 “Ясочка” загального розвитку Помічнянської міської ради;
  2. Устинівський заклад дошкільної освіти Устинівської селищної ради.

У коментарі “Гречці” очільниця відділу освіти Помічнянської міськради Ніна Семашко зазначила, що вже цього року дошкільний навчальний заклад №1 “Ясочка” від Державного агентства з енергоефективності безплатно отримає геліосистему орієнтовною вартістю 880 тисяч гривень.

“Коли країна протистоїть підступному ворогу, кожен на своєму місці має невпинно працювати, докладаючи максимум зусиль. І ці зусилля обов’язково увінчаються успіхом! З більш ніж 120 претендентів з усієї України обрали саме нашу заявку і наш садок “Ясочка” . Отож приємні новини під ялинку-покращення умов для наших малят! Продовжуємо залучати інвестиції в розвиток Помічнянської громади”, – додала вона.

За її словами, провадження відновлювальних джерел енергії суттєво посилить енергетичну стійкість і незалежність.

В коментарі “Гречці” начальниця відділу освіти Устинівської селищної ради Ірина Кам’яна зазначила, що до конкурсу громада долучилась минулого місяця.

“Буквально в понеділок нам вже надійшов лист про те, що ми серед 18 переможців, які отримають геліосистеми для садочків. Вчора ми брали участь в онлайн нараді, в якій мова йшла про те, як покроково впроваджуватиметься цей механізм. Ця перемога дасть нам можливість забезпечити центральний Устинівський садочок безперебійною гарячою водою”,– зазначила пані Ірина.

За її словами, в громаді всього десять садочків. Центральний дитсадок найбільший по наповнюваності: там шість груп, загальною кількістю 90 вихованців.

“Садочок має автономну бухгалтерію. Директор дитсадку замовлятиме проєктно-кошторисну документацію на встановлення геліосистеми і оголошуватиме тендер для пошуку фірми, яка встановлюватиме панелі”, – уточнила Ірина Кам’яна.

За її словами, сонячні панелі вартістю близько 22 тисячі євро планують встановити на початку 2024 року.

Останні новини по темі
Кропивничанок запрошують на трансформаційну гру “Згарда”: як долучитись
Гра "Згарда" у Кропивницькому
На Кіровоградщині відновили рух дорогою, яка була закрита на капремонт
На Кіровоградщині відновили рух дорогою, яка була закрита на капремонт
Читайте також

Господарський суд розглянув позов «Укренерго» про стягнення боргу у 106,2 мільйона гривень з «Кіровоградобленерго». Обласне підприємство оскаржило суму боргу – зокрема в частині...

17:27, 4 Березня, 2024

У Кропивницькому в Інноваційній гімназії планують провести ремонт укриття. Через батьків попередили про те, що школярів переведуть на цей період на дистанційне навчання. Батьки ...

16:55, 4 Березня, 2024

Легендарні 3-й полк спецпризначення імені князя Святослава Хороброго та 8-й полк СпП імені князя Ізяслава Мстиславича оголосили про набір....

15:30, 4 Березня, 2024