У Кіровограді немає землі для військових, але її можна знайти
У Кіроровоградській ОДА відбулось засідання з питань виділення землі учасникам АТО.
Серій Хоменко, виконуючий обов’язки керівника Держгеокадастру в Кіровоградській області повідомив, що зарезервовано ділянки в області і склав альбом із ділянками, які ще доступні. У свою чергу чиновник зазначив, що коли військовим виділяють землі пасовиськ і сільгоспризначення, це викликає обурення громади.
На сьогодні у Кіровограді виділено 776 дозволів на розроблення проектів земельних ділянок у Кіровограді, на черговій сесії планують дати дозвіл на 40 ділянок, повідомив Григорій Литвин, заступник міського голови Кіровограда.
Близько 200 осіб не можуть забезпечити ділянками, близько 100 осіб з них це люди, які хотіли ділянки на Лелеківці. Нагадаємо, раніше виник скандал із веденням подвійних списків бажаючих отримати земельну ділянку на Лелеківці.
У свою чергу, де знайти ще земельні ділянки міськрада не знає, адже план зонування міста фактично не дозволяє надавати землю ще, адже на перспективу місто зможе залишитись без промзони і просто не буде, де будувати фабрики.
А от Андрій Кінаш, юрист, навпаки переконаний, що ділянки які можна відвоювати є.
Є 4 земельні паї в районі пам’ятника танку, які чомусь були розпайовані. Проблема в тому, що розпайована земля була до 2000 року, коли був затверджений генплан міста.
Є ще одна ділянка на Лелеківці, де за перспективним планом мали будувати спорткомплекс. На думку юриста, призначення земельної ділянки можна змінити.
На проспекті Університетському є земля видана в землекористування підприємству “Креатив” і виведена за межі міста, хоча за перспективним планом тут мав розбудовуватись 101 мікрорайон. Є район іподрому, зону якого виведено за межі міста.
Звичайно для цього можливо необхідно буде вносити зміни до генерального плану міста, судитись, а часом і пропонувати інші ділянки пайовикам.
На всі ці пропозиції представник міськради відповідав відвертим хамством і криками та звинуваченнями у строну ОДА. Переконують, сама ОДА гальмувала роботу і не відповідала на запити. Зокрема Григорій Литвин зауважив, що ділянку, яку нині орендує “Креатив”, за межі міста вивела обласна влада.
А от Віталій Пікулін, командир 3 полку спеціального призначення, вимагає, щоб було проведено розслідування і оприлюднили імена тих, хто виводив землю і роздавав її в оренду.
– Зараз вибори 25 жовтня. А ми вам цукру у пиво постараємось насипати. Нам оце треба за 150 кілометрів їздити? Що ми сьогодні вирішим? Знову нічого? Представники нашої частини на ці засідання їздити не будуть, – емоційно реагує Пікулін.
Про те, що земля, яка могла б бути надана військовим нині в оренді, обурюються захисники з усієї області, і не вірять, що нічого зробити неможливо. Вважають, що про них просто не хоче потурбуватись влада.



