У Кіровограді офіційно немає вакцин БЦЖ, але отримати щеплення можна

У той час, коли державних поставок вакцини БЦЖ в області офіційно досі немає, у Кіровограді дітей щеплюють за гроші.
В області, яка в лідерах серед епідемії туберкульозу, батьки шикуються в чергу, аби замовити вакцину БЦЖ в поліклініках. Також отримати щеплення можна і в пологовому будинку № 1.
Так з поліклінік почали обдзвонювати батьків малюків та рекомендувати «записатись» на придбання вакцин.
« Ми народжували в першому пологовому, не було і не знали коли буде. Два тижні тому медсестра з поліклініки запропонувала нам стати на чергу і ми чекали. А коли дізнались, що вже в місті є вакцина почали надзвонювати і нам запропонували або в пологовому за 200 грн або в поліклініці за 50 грн. Ми зробили в поліклініці. Зараз можна сказати, що вакцина є, але як мені сказали пологовий сам закуповував за свої гроші. І аналогічно поліклініка, завчасно взяли на список і купили певне число вакцин для тих, хто зголосився. Платіж не офіційний без квитанції.» – розказує одна із мама.
Різняться і ціни на щеплення у різних поліклініках. За словами батьків, у медзакладі на вулиці Шевченка БЦЖ коштує 50 грн, у поліклініці №4 на вулиці Терешкової – 45 грн, у поліклініці на Жадова – 60 грн, у пологовому № 1 – 200 грн.
Аналогічна ситуація склалась і з іншими щепленнями: «недержавний» комплекс від від кору, і ще кількох інфекцій – 450 грн, від поліомієліту – 600 грн.
Але не всі батьки, що хотіли б щепити дитину, погоджуються на пропозицію поліклінік, адже не впевнені щодо якості і походження вакцини.
Як прокоментував «Гречці» ситуацію керівник департаменту охорони здоров’я Кіровоградської ОДА, придбання щеплення у поліклініці – це можливість не вибитись з «календаря щеплень».
«Можливість придбати вакцину за небюджетні кошти існує. Ми знайшли БЦЖ у вільному продажі. Є така практика у нас в області, коли закуповують вакцини за позабюджетні кошти і перепродають пацієнтам, які сплачують гроші на спецрахунок, так звані благодійні внески, по собівартості, аби не переривати ланцюжок щеплень,» – відзначає Рибальченко.
За його словами цінову політику на цю вакцину по закладах міста не відслідковували. Так само не можуть назвати і точне походження вакцини, але виробником точно є не Росія.
Днями відвідуючи Тернопільську область міністр охорони здоров’я Олександр Квіташвілі пояснив, чому ж державної вакцини БЦЖ досі немає.
Як повідомилао видання «20 хвилин», раніше вакцину БЦЖ закуповували в Росії, однак з 2015 року від неї відмовились. По-перше, через її якість. По-друге, виявилося, ціни, за якими купували вакцину в Росії, – у два-три рази вищі, аніж відповідники з Європи. Аби уникнути відмивання коштів на ліках, з минулого року закупкою вакцин займається ЮНІСЕФ. Але поки що європейські вакцини проходять переатестацію, тому в Україні їх нема.
Анастасія Дзюбак