Кіровоградщина: ОВК № 103 чекає повторне жеребкування

14:08, 08 Жовтня, 2012

 

Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд задовольнив апеляційну скаргу ПП ВО «Батьківщина» з вимогою визнання протиправними дії членів ОВК одномандатного виборчого округу № 103 під час жеребкування, скасування рішення та зобов’язання проведення повторного жеребкування

За свідченнями позивача, основою для позову стали порушення процесу жеребкування під час формування складу ДВК:

Невідповідність кількості жеребків кількості кандидатур;

Порушення принципу визначення відповідності жеребків спискам кандидатур до складу ДВК.

27 вересня відбулось засідання Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду, під час якого розглянуто у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу ВО «Батьківщина» на постанову Кіровоградського окружного адміністративного суду ПП ВО «Батьківщина» до окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України в одномандатному виборчому окрузі № 103 про визнання протиправними дій, скасування рішення та зобов’язання вчинити певні дії.

Суд постановив: «Позов Політичної партії Всеукраїнське об’єднання «Батьківшина» задовольнити повністю»:

– за рішенням суду постанова Кіровоградського окружного адміністративного суду від 24 вересня 2012 року у справі № 1170/2а-3150/12 – скасована;

– дії ОВК № 103 визнані такими, що порушують Порядок проведення жеребкування щодо включення кандидатур до складу дільничних виборчих комісій з виборів народних депутатів України (далі – Порядок проведення жеребкування);

– скасоване протокольне рішення ОВК № 103 від 21 вересня 2012 року про затвердження результатів жеребкування;

– вищезазначену ОВК зобов’язали провести повторне жеребкування.

Головуючий суддя по пунктами довів помилковість рішення суду

Головуючий суддя Роман Брегей, за участі якого проходило засідання Кіровоградського окружного адміністративного суду, у документі «Окрема думка судді Брегея Романа Івановича у справі № 1170/2а-3150/12 за позовом політичної партії Всеукраїнське об’єднання «Батьківшина» до окружної виборчої комісії…» висловив позицію, протилежну постанові Кіровоградського окружного адміністративного суду.

В документі суддя стверджує: «На мою думку, суд дійшов помилкового висновку щодо проведення відповідачем жеребкування у відповідності до вимог Постанови Центральної виборчої комісії № 895 від 13 серпня 2012 року, якою визначений Порядок проведення жеребкування щодо включення кандидатур до складу дільничних виборчих комісій з виборів народних депутатів України». Далі Роман Брегей аргументує свою позицію у відповідності до вимог вищезазначеного документу.

Так, найбільша кількість кандидатур, які були запропоновані до складу ДВК, склала 36 осіб. В той час як кількість жеребків була більшою на 3 одиниці, тобто дорівнювала кількості суб’єктів виборчого процесу, а саме 39. Пункт 12 Порядку проведення жеребкування передбачає, що кількість жеребків повинна дорівнювати найбільшій кількості кандидатур, запропонованих для включення кандидатур до складу дільничних виборчих комісій.

Другим порушенням є співвіднесення жеребку порядковому номеру суб’єкта виборчого процесу, у якому він надсилав подання. У відповідності до пункту 15 Порядку проведення жеребкування вказано, що особи, яких внесено у списки кандидатур до складу ДВК під номерами зазначеними у відомості, підлягають включенню до складу ДВК у черговості, визначеній жеребкуванням.

«Таким чином, відповідач зобов’язаний був визначати членів дільничних виборчих комісій із загального списку кандидатів до кожної з них в порядку черговості за номерами у згаданому списку, на котрі випав жереб, – заявляє суддя Роман Брегей. – Підсумовуючи, доходжу висновку, що відповідач не повинен був під час жеребкування робити прив’язку жеребку до порядкового номеру суб’єкта виборчого процесу в черговості, в якій він надіслав подання».

«При проведенні жеребкування з 36 жеребками ніяким чином не порушувались би права суб’єктів виборчого процесу, які подали подання до відповідача зі списками кандидатів у члени комісій в порядку черговості під номерами 37-39», – підсумовує головуючий суддя.

Джерело: ОПОРА

Останні новини по темі
Дощ – надзвичайна ситуація для Кіровограда (ФОТО)
Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.com.ua Дощ – надзвичайна ситуація для Кіровограда (ФОТО)
Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.com.ua Кривий Ріг - нова танцювальна столиця України!
Кривий Ріг – нова танцювальна столиця України…
Читайте також

Селище Нове, що у Кропивницькій громаді, приєднують до міста Кропивницького.

16:37, 28 Травня, 2024

На Кіровоградщині державній реєстраторці оголосили про підозру за фактом зловживання повноваженнями....

15:52, 28 Травня, 2024

Відтепер у Кропивницькому діятимуть єдині правила розміщення літніх майданчиків для місцевих бізнесів....

14:54, 28 Травня, 2024