Для парламенту шульги важливіші, ніж масажисти

15:49, 01 Листопада, 2012

Нинішні вибори запам’ятаються надзвичайними заходами безпеки, вжитими СБУ з метою запобігання несанкціонованого втручання в роботу сервера ЦВК. Пересічному Інтернет-користувачеві, починаючи з 8 ранку неділі, було неможливо увійти навіть на традиційно доступний для всіх офіційний центвиборчкомівський сайт. Менше з тим, «фантомні дані» з окремих округів якимось дивним чином туди просочуються. На випадки неспівпадання результатів, позначених в протоколах з мокрими печатками, з «електронними» протоколами вчора вказали заступники голови ЦВК Жанна Усенко-Чорна та Андрій Магера.

Громадянська мережа ОПОРА напередодні виборів визначила для себе найбільш проблемні округи, – в Києві та столичній області, на Луганщині та на Закарпатті, в Рівному й інших не менш чудових місцях. Подекуди побоювання активістів не підтвердилися. До прикладу, в 73-му окрузі, що базується у Виноградові Закарпатської області (де зареєстровані 60% українців, 35 відсотків угорців і 3 відсотки представників ромської національності), нарід таки не проголосував за представника клану Балог на ім’я Іван. Попри це, в новому складі ВР у кріслах сесійної зали зручно розмістяться, крім самого глави МНС Віктора Балоги, ще двоє близьких родичів Віктора Івановича. Для необізнаних: в перекладі з мадярської слово «Balogh» означає «лівша».

Оскільки поразка кандидатів від влади в столиці вже неминуча, Партія регіонів відчайдушно б’ється за своїх ставлеників бодай в Київській області. Іноді вдається «захистити результат народного волевиявлення» за допомогою молодих людей із характерною кавказькою зовнішністю, як це спостерігається в передмісті Києва Ірпені на 95-му окрузі. Однак нав’язати горезвісного «масажиста Азарова» виборцям іншого конфліктного округу під № 97 у Броварах наразі ніяк не виходить. Павло Різаненко, кандидат від «УДАР»у, впевнено лідирує з 30 відсотками. Павло Федоренко лише на третьому місці з 14 з половиною відсотками.

/Стверджувати, ніби пан Федоренко дійсно обслуговує безцінне тіло прем’єр-міністра, журналіст «Гречки» не став би: я жодного разу не був присутній на цих оздоровчих сеансах/

Опозиція тим часом офіційно звернулася до керівників всіх місій міжнародних спостерігачів з проханням не виїжджати з країни хоча б до попереднього оголошення Центрвиборчкомом результатів виборів. «… Влада не звертає уваги ні на спостерігачів, ні на заяви про тиск на членів комісій. Губернатори нахабно йдуть на це, бо розуміють, що будуть позбавлені своїх посад», – сказав один з лідерів «Батьківщини» Олександр Турчинов.

Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.info Для парламенту шульги важливіші, ніж масажисти

Його близький соратник віце-спікер теперішньої Верховної Ради Микола Томенко також закликав міжнародних спостерігачів відвідати проблемні округу: «Відкладіть свій від’їзд на день-два. Ми готові дати адреси, аби ви подивилися, що таке демократичні вибори від Януковича». Томенко зазначив, що в низці округів члени комісій спотворюють результати голосування не лише за мажоритарників, але й за партії. Зокрема, в протоколах дописуються цифри або зафарбовуються коректором попередні дані і замість них пишуть нові. «Ми маємо приклади, де масово переписуються або зафарбовуються протоколи», – сказав Томенко, уточнивши, що це відбувається в Кіровоградській і Київській областях.

А колишній спікер ВР Арсеній Яценюк застрахав фальсифікаторів праведним судом задовго до прийняття присяги новими членами парламенту. «У нас є останній пленарний тиждень ще цього ганебного парламенту, і ми почнемо цей пленарний тиждень з формування слідчої комісії щодо кожного голови обласної державної адміністрації, кожного судді, кожного прокурора і кожного члена комісії, які хочуть вкрасти в українців голоси. Нікому не уникнути відповідальності», – заявив А. Яценюк.

Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.info Для парламенту шульги важливіші, ніж масажисти

Допоки «срібні» і «бронзові» призери «гонки» зривають голоси, віщаючи від імені своїх виборців, ті з головою занурилися в повсякденні турботи про хліб насущний. На заклики «захистити свій вибір» і оперативно під’їхати на «проблемний» округ реагують хіба що окремі активісти політпартій. Народ вкрай розчарований манерою організації виборів, – з нахабним підсовуванням на багатьох округах досі нікому невідомих особистостей в якості «прохідних кандидатів». Деякі з них понаїхали за жаданими мандатами з вельми віддалених регіонів за сотні кілометрів від базового міста «визначеної» для їхнього просування на найвищі щаблі законодавчої влади Окружної виборчої комісії.
Не дивно, що молоді люди обізвали події «доленосного для країни» 28 жовтня «шоу для пенсіонерів». Отримавши під розписку по два бюлетені для подальшого опускання в урну, вони самовільно вписували туди і Володимира Путіна, і Барака Обаму, і Мітта Ромні, і розшукуваного Інтерполом «караванського стрільця» Ярослава Мазурка.

Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.info Для парламенту шульги важливіші, ніж масажисти

Неабияк повеселили члени дільничної комісії та спостерігачі від 32-річного Олеся Довгого, секретаря Київради в період мерства Леоніда Черновецького. Усвідомлюючи, що їх протеже програє в Дніпровському районі столиці кандидату від «УДАР»у, вони взялися наполягати на тому, що треба зарахувати бюлетень на користь Довгого, де навпроти його імені було акуратно вписано «Сука редкосная» (орфографія збережена – авт.). Дипломовані юристи на повному серйозі стверджували, що бюлетень не можна вважати недійсним: «У ньому чітко видно, якого кандидата виділив виборець».

Олег БАЗАК

Останні новини по темі
У Кіровограді на провладному мітингу зібрали чиновників та акторів…(ФОТО,ВІДЕО) ДОПОВНЕНО
Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.com.ua У Кіровограді на провладному мітингу зібрали чиновників та акторів...(ФОТО,ВІДЕО) ДОПОВНЕНО
В Кіровограді триває акція протесту під ОВК(ФОТО)
Читайте також

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників.

17:53, 29 Травня, 2024

Сьогодні, 29 травня, студенти Економіко-технологічного інституту імені Роберта Ельворті вийшли на мітинг з вимогою скоротити тривалість пар та зменшити навантаження на студентів...

15:14, 29 Травня, 2024

Кропивничанка Анна Карандукова виборола третє місце у чемпіонаті Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій (ABAF) з легкої атлетики....

15:00, 29 Травня, 2024