Кіровоградщина: пост-виборчий конфлікт у Компаніївці триває

14:15, 26 Лютого, 2013

Вже четвертий тиждень поспіль Компаніївська районна виборча комісія не може встановити результат волевиявлення виборців по одномандатному виборчому округу №17 (смт. Компаніївка та кілька прилеглих сіл) на проміжних виборах до Кіровоградської обласної ради.Інакше як абсурдною, ситуацію не назвеш, адже для того, щоб скласти підсумковий протокол, потрібно всього-навсього звести дані протоколів з мокрими печатками із восьми дільниць (а вони всі в наявності). Із 6098 виборців взяли участь у голосуванні 2907 чоловік. За кандидата від влади заступника голови ОДА О.Чернявського проголосувало 1270 виборців, а кандидата від «Батьківщини» – завідувача хірургічним відділенням обласної лікарні О.Шевчука підтримав 1471 виборець.

Певно, кожен учень другого класу відразу дасть відповідь: переміг О.Шевчук з перевагою у 201 голос. Однак, довірена особа кандидата Чернявського подає скаргу за скаргою – до суду першої інстанції – Компаніївського районного, до Кіровоградського окружного адміністративного суду, до Дніпропетровського апеляційного…

А тим часом, районна виборча комісія, в якій заправляє «регіональна» більшість, всупереч рішень судів та без кворуму, перераховує бюлетені із найбільших дільниць, де переміг кандидат від «Батьківщини». А все тому, що члени виборчої комісії, які мають діяти виключно у правовій площині, керуються лишень політичними амбіціями та беруть «під козирьок» владі. То може, не треба нам таких політично-заангажованих виборчих комісій? Хай би краще бюлетені рахували дітки, у яких добре з математикою, а усі ті матеріальні витрати, що йдуть з бюджету на роботу судів та прокуратури, відшкодовувати із кишень чиновників, що попирають волевиявлення своїх виборців.

Оскільки обласна влада – в особі голови обласної ради Миколи Ковальчука та нового очільника області – голови ОДА Андрія Ніколаєнка – не дає оцінки діям заступника голови ОДА О.Чернявського, проти якого постала Компаніївська громада, обласні організації політичних партій ВО «Батьківщина», ВО «Свобода» і УДАР (які теж підтримують кандидата від ВО «Батьківщини»), громадськість обласного центру на спільному мітингу, що відбувся 25 лютого на площі Кірова одностайно прийняли Звернення до Президента України В.Януковича, у якому повідомили, зокрема, про ситуацію щодо Компаніївського виборчого округу №17.

Очільник області Андрій Ніколаєнко на сьогоднішній зустрічі з журналістами прокоментував ситуацію в Компаніївці:

«Як і раніше, я наголошую на тому, що є виборчий процес і голова ОДА не має у нього втручатися.
Вибори відбулися не без порушень, про що засвідчили обидві сторони. Є позови до суду, багато з них вже розглянуті. Звісно шкода, що результати виборів на такій невеликій дільниці встановлюються так довго, проте я сподіваюсь, що РВК вистачить мудрості і терпіння, а судові органи зможуть винести справедливе рішення. »

Наостанок Ніколаєнко запевнив, що працюватиме в обласній раді з переможцем виборів незалежно від його політичної орієнтації.  

За матеріалами прес-служби обласної партійної організації ВО «Батьківщина»

Останні новини по темі
У Кіровограді відбувся Чемпіонат області з дзюдо
У Кіровограді вшанували творчість Казимира Малевича
Читайте також

«Кіровоградобленерго» опублікувало графік відключень електрики за чергами, які запроваджують на Кіровоградщині у четвер, 18 липня....

20:13, 17 Липня, 2024

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників.

17:33, 17 Липня, 2024

У соціальних мережах, зокрема у анонімних Telegram-каналах, заявилися фейкові повідомлення про «тотальні блекаути» та «нові графіки відключень». Пояснюємо, як відрізнити фейки т...

17:25, 17 Липня, 2024