Захист Юлії Тимошенко блокують у звичний спосіб. Неправовий.

08:30, 05 Березня, 2013

5 березня о 10 годині Київський районний суд Харкова продовжить розгляд по суті чергової справи проти Юлії Тимошенко. Екс-прем’єр-міністру України інкримінується ухилення від сплати податків у сумі 5 мільйонів гривень, організація розкрадання бюджетних коштів та службове підроблення. Як наполягає слідство, ці діяння завдали Україні величезних матеріальних збитків.                                             РЕАНІМАТОРИ З ПРОКУРОРСЬКИМИ ПОГОНАМИ
Слід нагадати: мова піде зовсім не про «прем’єрському» періоді кар’єри Юлії Володимирівни, а про події 15-річної давності. Тоді дама ще не була вхожа у високі кабінети на вулицях Банковій та Грушевського. Юлія Тимошенко тільки-тільки готувалася до завоювання владного Олімпу шляхом акумулювання коштів на рахунках очолюваної нею корпорації «Єдині енергетичні системи України». У рамках справи «ЄЕСУ» Тимошенко пред’являють звинувачення в усних вказівках, які вона, офіційно вже залишивши керівний пост у зв’язку з обранням депутатом Верховної Ради України по Бобринецькому виборчому округу №226 Кіровоградської області, нібито давала головному бухгалтеру та своєму наступникові-директору корпорації у 1997-1998 роках. Вказівки стосувалися заповнення податкових декларацій.
За словами прокурора Харківської області Геннадія Тюріна, провина колишнього прем’єр-міністра доведена по п’яти епізодах.

Попередні засідання Київського райсуду проходили за одним і тим же схожим сценарієм. Захист підсудної Тимошенко Ю. В. заявляв клопотання про припинення судового переслідування клієнтки за відсутністю в її діях складу злочину. Сама ж підсудна напередодні чергового «судного дня» адресувала начальнику Качанівської виправної жіночої колонії № 54 наступний власноруч написаний текст: «У зв’язку з важким станом здоров’я, користуючись правами, передбаченими Кримінально-процесуальним Кодексом України, прошу проводити судове засідання без мене». Суддя Костянтин Садовський, вислухавши думки всіх учасників процесу, які прибули на судзасідання, йшов до дорадчої кімнати, після чого оголошував про чергове перенесення слухання справи по суті. В останній раз таке дійство мало місце 12 лютого. Паралельно суддя Садовський вчергове зачитував звичний (для себе) текст про відмову розглянути і задовольнити клопотання колишнього глави українського уряду про закриття справи щодо корпорації «ЄЕСУ».

                                       СЕРГІЯ ВЛАСЕНКА ХОЧУТЬ «ПОКАЗОВО ПОКАРАТИ»
Намічене на 5 березня засідання буде відрізнятися від усіх попередніх відсутністю у «команді підтримки» Юлії Тимошенко адвоката Сергія Власенка. Днями стало відомо, що Сергія Володимировича рішенням Вищого адмінсуду України намагатимуться позбавити мандата члена Верховної Ради України. Мотив? Власенко своєчасно не потурбувався про припинення дії своєї адвокатської ліцензії, що є грубим порушенням законодавства (депутат парламенту не може одночасно займатися бізнесом). Сам захисник Юлії Тимошенко стверджує, ніби захищав лідера «Батьківщини» виключно за велінням серця, не вимагаючи грошової винагороди за свою нелегку працю.

Правові підстави для продовження участі Сергія Власенка в кримінальному провадженні щодо екс-прем’єра Юлії Тимошенко в якості захисника видаються спірними. Таку думку висловив керуючий партнер адвокатського об’єднання «Партнер» Павло Осадчий.

«Стаття 45 нового КПК дає можливість виступати захисником лише адвокатові. Виняток становлять особи, що не мають адвокатського свідоцтва та допущені у справу на момент набрання чинності новим КПК (фахівці у галузі права, близькі родичі), – зазначив він. – Такий висновок випливає з аналізу пункту 17 перехідних положень Кримінального процесуального кодексу України: особи, які на день набрання чинності новим КПК України “беруть участь у кримінальному провадженні в якості захисників і не мають статусу адвоката”, продовжують здійснювати повноваження захисника в такому кримінальному провадженні».

Юрист вважає, що після набрання чинності новим КПК України, особа може продовжити здійснювати повноваження захисника в кримінальному провадженні лише за умови відповідності двом критеріям одночасно:
1. особа брала участь у кримінальному провадженні в якості захисника на день набрання чинності новим КПК України;
 2. особа не мала статусу адвоката».

«Сергій Власенко на день набрання чинності новим КПК України брав участь у кримінальному провадженні в якості захисника і при цьому мав статус адвоката, – зазначив П. Осадчий. – Ураховуючи викладене, у Сергія Власенка з набранням чинності новим КПК України було лише два варіанти подальший дій: перший – надати відповідні документи для підтвердження своїх повноважень захисника відповідно до ст.45 нового КПК (тобто продовжити здійснювати повноваження як “захисник-адвокат”) або завершити здійснення функцій захисника у цьому провадженні».

                                 …ТА НА ЗАВАДІ «ПРАВОВОМУ БЕЗМІРУ» ЗНОВУ СТАВ ЗАХІД
Німецька Frankfurter Allgemeine стверджує, що МЗС Німеччини викликав “на килим” посла України в Берліні після того, як офіційна українська влада посилила тиск на захисника Юлії Тимошенко депутата Сергія Власенка.

Як підкреслює Frankfurter Allgemeine, цього разу Берлін сформулював свою позицію так жорстко, як ніколи раніше. “Так, Україна може забути про настільки бажаний нею договір про асоціацію з Євросоюзом, якщо не вирішить питання з засудженою Тимошенко”, – вважають в німецькому МЗС та Відомстві федерального канцлера Німеччини.

Втручання німецького уряду, відзначає видання, стало реакцією на спроби Верховної Ради України, контрольованої Президентом країни Януковичем, позбавити парламентарія його мандата, що дозволило б розпочати проти нього кримінальну справу – колишня дружина звинувачує депутата в недотриманні фінансових зобов’язань – і санкціонувати його подальший арешт.

Федеральний уряд, підкреслює Frankfurter Allgemeine, став на захист пані Тимошенко не тому, що вона є “янголом”, а тому, що даний випадок являє собою зразок свавілля української юстиції.
                                                                                                                                                                  Олег БАЗАК

Останні новини по темі
Леся Воронина: Найстрашніший ворог втрачає силу, коли стає смішним
У Кіровограді вже чотири дні не працює мамограф
Читайте також

В цьому році Україна втретє відзначатиме День Української Державності. Це свято покликане нагадувати, що наша країна має багатовікову історію державотворення. ...

14:57, 15 Липня, 2024

У місцевих чатах та групах у соціальних мережах поширили повідомлення про начебто виплати по 9500 гривень від Польщі для кожного українця. Повідомлення містить шахрайське посила...

14:52, 15 Липня, 2024

На Кіровоградщині директору фірми-підрядника оголосили підозру у заволодінні державними грошима. Цей підрядник виконував капітальний ремонт лікарняної їдальні у Знам’янці....

14:35, 15 Липня, 2024