День Соборності в Кіровограді
В Кіровограді відбулася анонсована раніше акція присвячена Дню Соборності України – “Живий ланцюг Єдності”. Представники кількох політичних партій вишикувалися вздовж автомобільного мосту по вулиці Великій перспективній через річку Інгул.
День Соборності — свято, що відзначається щороку 22 січня в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році.
Офіційно в Україні День соборності відзначався з 1999 року.
Свято встановлено в Україні «…враховуючи велике політичне та історичне значення об’єднання Української Народної Республікиі Західноукраїнської Народної Республіки для утворення єдиної (соборної) української держави…» згідно з Указом Президента України «Про День соборності України» від 21 січня 1999 року № 42/99.
У цей день також прийнято згадувати іншу подію, яка відбулась рівно на рік раніше 22 січня 1918 р. – прийняття IV УніверсалуУЦР, яким проголошувалася повна незалежність УНР.
30 грудня 2011 року указом Президента України Віктора Януковича День соборності на офіційному рівні було скасовано, натомість встановлено «День Соборності та Свободи України».
Детальніше про історію Дня Соборності України читайте: Вікіпедія.
Фото: Артем Дубовик