У Кропивницькому під видом газети поширюють політичну рекламу (ФОТО)

09:58, 01 Січня, 2019

У Кропивницькому під видом інформаційного вісника поширюють партійну рекламу ВО «Батьківщина».

Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА зафіксували розповсюдження у Кропивницькому безкоштовної газети «Центральна Україна», яка висвітлює діяльність партії ВО «Батьківщина» на місцевому та загальноукраїнському рівнях. При цьому матеріали не містять відповідного маркування.

На першій сторінці 16-сторінкового видання винесений анонс матеріалу про Юлію Тимошенко та інтерв’ю з політиком Володимиром Яворівським.

batkk2

На другій сторінці розміщені вітання з новорічними святами від імені лідерки партії Юлії Тимошенко, очільника обласної організації партії, голови Кіровоградської облради Олександра Чорноіваненка та депутата міської ради від «ВО «Батьківщини» Олександра Цертія. Нижче розташовано матеріал про опитування кропивничан за ініціативи партії у Кропивницькому.

У газеті опубліковані новини та анонси, передруки з інших сайтів. У вкладці видання розміщено календар на наступний рік з портретом Юлії Тимошенко.

Загалом у виданні наявна інформація про субсидії, рецепти, поради, кросворд, гороскоп. На прикінцевій сторінці зазначено, що оформлення передплати безкоштовне. Засновники заявляють, що це «нова незалежна обласна газета «Центральна Україна».

batkk4

На останній сторінці зазначено, що видання є періодичним, надрукувало його ТОВ «Інтерконтиненталь Україна», випусковий редактор: Олег Нилопич, засновник: Валентин Березовський, тираж – 120 000 примірників.

Раніше газета «Центральна Україна» потрапила в скандал. У соціальних мережах екс-доброволець батальйону «АЗОВ» Олексій Лисенко написав у своєму фейсбук-аккаунті про те, що «Батьківщина» використала на першій сторінці газети його фото без згоди.

«У газеті розміщено кілька матеріалів, які мають ознаки «джинси». Однак жодної позначення, що це політична реклама чи видання політичної партії, немає. До того ж, засноване це видання у 2018 році. Це також може свідчити про дочасну агітацію за потенціного кандидата у Президенти», – зазначила координаторка спостереження за виборами Громадянської мережі ОПОРА у Кіровоградській області Зоя Лебідь.

batkk3

Громадянська мережа ОПОРА нагадує, що прихована реклама забороняється українським законодавством. У Законі «Про рекламу» (частина 3 статті 9) це питання регулюється так: «Інформаційний, авторський чи редакційний матеріал, в якому привертається увага до конкретної особи чи товару та який формує або підтримує обізнаність та інтерес глядачів (слухачів, читачів) щодо цих особи чи товару, є рекламою і має бути вміщений під рубрикою «Реклама» чи «На правах реклами». Прихована реклама прямо забороняється частиною 5 цієї ж статті.

 

 

Останні новини по темі
На Кіровоградщині за добу сталося дві пожежі (ФОТО)
pogg1
dorr1
На Кіровоградщині прогнозують туман
Читайте також

У Кропивницькому відбулося перше безоплатне заняття для студентів «Медіашкола». Спікерками стали редакторка та журналістка «Гречки»....

17:47, 22 Лютого, 2024

Місто Кропивницький, як і багато інших міст України, постійно розвивається та пропонує різноманітні можливості для своїх мешканців. Особливо це стосується сфери зайнятості, де к...

17:41, 22 Лютого, 2024

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель воїнів-земляків.

17:38, 22 Лютого, 2024