Кіровоградщина: зросла кількість порушень виборчого законодавства

13:38, 17 Липня, 2019

У передостанній виборчий тиждень представники ОПОРИ зафіксували зростання кількості порушень виборчого законодавства: розміщення агітаційних матеріалів у невстановлених місцях, відсутність вихідних даних, агітацію не з виборчого фонду, ймовірний непрямий підкуп виборців та інше.

 

Так за даними ОПОРи, протягом 8-15 липня в області спостерігачі ОПОРИ написали 15 заяв до правоохоронних органів про випадки агітації, які ймовірно порушують закон.

Округ № 99

У місті Кропивницькому зафіксували, що на постері Аграрної партії у вихідних даних замовником матеріалу зазначено кандидата у народні депутати в окрузі № 99 Івана Марковського, хоча він не є розпорядником фонду партії. Також в обласному центрі на підприємствах «Радій», «Гідросила» та «Ельворті» розповсюджували інформаційний бюлетень «Зе!депутат. Слуга народу» без вихідних даних. У виданні розміщені матеріали про кандидата у народні депутати в окрузі №99 Олександра Дануцу, чинного Президента України Володимира Зеленського, приїзд лідера партії «Слуга народу» Дмитра Розумкова. А також зустрічі містян з кандидатом у нардепи. Жодних даних про тираж, замовника та інше немає.

Спостерігачі ОПОРИ зафіксували розміщення агітаційні наліпки кандидата-самовисуванця у нардепи Володимира Зайченка без вихідних даних та на електроопорах. Також у невстановлених місцях розмістили агітаційні плакати кандидата у нардепи Олександра Дануци від політичної партії «Слуга народу». На всі випадки спостерігачі ОПОРИ написали заяви у правоохоронні органи.

Округ № 101

Чотири заяви подали в Голованівський відділ поліції ГУНП у Кіровоградській області. Зокрема, у Голованівську зафіксували банер кандидата Юрія Кузбита від партії «Слуга народу» без вихідних даних; агітаційні плакати кандидата-самовисуванця Олексія Жовноватюка розклеїли на електроопорах, парканах тощо. Також подали заяву на передачу автомобіля (ймовірний непрямий підкуп виборців) для потреб поліції від кандидата-самовисуванця Максима Полякова. Ще одну заяву написали на Полякова з розміщення агітаційно-соціального банеру без вихідних даних.

Округ № 102

Спостерігачі ОПОРИ написали сім заяв до правоохоронних органів у містах Знам’янка та Світловодськ щодо агітації з ймовірним порушенням законодавства. Зафіксовано агітаційні плакати без вихідних даних кандидатів – Андрія Лавруся, Олега Вєтрова, Артема Петрощука; на електроопорах – Андрія Лавруся, Олеся Довгого та партії «Голос».

– Спостерігачі ОПОРИ фіксують збільшення активності кандидатів у народні депутати. Наразі йде мова не лише про відсутність вихідних даних на агітаційних матеріалах, а й про ймовірний непрямий підкуп виборців – вручення подарунків установам та закладам тощо, – зазначила координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Кіровоградській області Зоя Лебідь.

Нагадаємо, від початку передвиборної кампанії до органів поліції області надійшло 195 повідомлень про події, пов’язані з виборчим процесом. Наразі продовжують перевірку інформації за 90 повідомленнями про можливі порушення виборчого законодавства.

 

Останні новини по темі
В Олександрії відбудуться земельні торги
1409892196 torgy
kir
На Кіровоградщині зафіксували п`ять випадків кору
Читайте також

У Голованівській громаді, що на Кіровоградщині, фермерське господарство відсудило у селищної ради право на 47 гектарів ріллі. Як виявилося, право на користування ділянкою господ...

17:53, 18 Червня, 2024

Дві громади на Кіровоградщині повідомили про загибель захисників на фронті.

17:28, 18 Червня, 2024

Президент України підписав закон про спільну роумінгову зону  з Європейським Союзом.

17:04, 18 Червня, 2024