Відкритість кіровоградського політикуму для пересічного виборця
У Кіровограді Асоціацією політичних наук вчора, 28 серпня, було представлене дослідження на тему «Публічність партійних організацій».
Спосіб отримання інформації був виключно з відкритих джерел мережі Інтернет.
«Ми намагалися зібрати інформацію, як прості громадяни, які не володіють глибокими знаннями про кіровоградський політикум, але мають доступ до мережі. Як працюють політичні партії ми спробували дізнатися аналізуючи їх офіційні сайти», – зазначив голова Асоціації Дмитро Сінченко.
До уваги в досліджені брались лише ті політичні сили, які входять до Верховної Ради та місцевих рад або ж ті, які мають потенційні шанси на входження до них.
Одним з основних критеріїв оцінки була доступність та правдивість контактних даних партійних організацій. З основних політичних гравців, контакті дані відповідають дійсності лише у Партії Регіонів, комуністів та ВО Батьківщина. Адреси ж Свободи та УДАРу не відповідають дійсності, але якщо знайти офіс Свободи не становить великих труднощів, то УДАРівці ретельно приховують свою адресу і від ЗМІ, і від громади.
Щодо наповнення партійного сайту, то тут впевнено лідирує Партія Регіонів, яка за останні три місяці розмістила 704 новини. З величезним відривом, далі розмістились комуністи і ВО Батьківщина. Свобода в своєму доробку має 17 новин, а УДАРівці всього 15, з яких 8 це привітання з днем народження різних партійних діячів.
Найактивніше прес-служби діють у Свободи та Батьківщини, найгіршою є робота прес-служб УДАРу і комуністів.
Серед журналістів найбільшою увагою користується Партія Регіонів, на другому місці впевнено тримається УДАР, який досі тримається в полі журналістської уваги завдяки боргам і постійним чварам в середині організації.
Також представниками Асоціації було представлено рейтинг політичних сил за шкалою «позитив-негатив» у згадках ЗМІ. Позитивні згадки суттєво переважають у двох опозиційних сил – Батьківщини і Свободи. Партія Регіонів стабільно тримає баланс. Негативні згадки про УДАР у пресі утричі переважають позитивні.
Зазначимо, що Асоціація політичних наук наразі працює над такими дослідженнями:
1. Доступ до публічної інформації.
2. Тушкування – досліджуємо Кіровоградські обл.. та міськ. ради
3. Дотримання партійних організацій власних статутів та програм. (5-ть парламентських партій)
4. Активність політичних партій у соціальних мережах.
Незабаром Асоціацією політичних наук планується проведення круглого столу на який вже запросять представників політичних сил, які моніторять. А на сьогодні, всі політичні партії, які потрапили в «зону цікавості» громадської організації, отримають інформацію що до результатів моніторингу поштою.
Прес-служба АПН