Кіровоградщина: що залишилося від місцевих рад зразка 2015

14:47, 29 Квітня, 2020

У результаті виборів до місцевих рад у 2015 році 8 партій отримали представників у Кіровоградській обласній раді та 9 партій – у міськраді обласного центру. І якщо на початку депутатської каденції розклад політичних сих в двох радах був практично ідентичним, то у 2020 році у міській раді міста Кропивницького змінилася не тільки назва органу самоврядування, а й політична конфігурація. Натомість в обласній раді, як свідчить аналіз ОПОРИ, депутатська більшість, порівняно з 2015 роком, практично не змінилася.

 

Як повідомили на сайті Громадянської мережі «ОПОРА», за підсумками місцевих виборів 2015 року, у міську раду міста Кропивницького (на той момент – Кіровоградську міську раду) увійшли представники 9 партій. Найбільше мандатів – 9, отримали представники Блоку Петра Порошенка «Солідарність», на другому місці з 7 депутатами опинилася партія «Наш край», наступною за кількістю представників у міській раді з шести депутатами стала партія ВО «Батьківщина».

Також депутатські мандати отримали представники партії «Опозиційний блок» – 5 осіб, «Українського об’єднання патріотів – УКРОП» – 4 осіб. По три депутати обрали від «Об’єднання «Самопоміч», партії «Рідне місто» та Радикальної партії Олега Ляшка і два – ВО «Свобода».

До Кіровоградської обласної ради у 2015 році увійшли представники практично тих самих партій, що і до міської ради (окрім партії «Рідне місто»). Це по 14 представників партії Блоку Петра Порошенка «Солідарність» та ВО «Батьківщина», 13 – представників партії «Опозиційний блок», 6 – Радикальної Партії Олега Ляшка, 5 – Українського об’єднання патріотів «УКРОП» та по 4 – від ВО «Свобода», партії «Наш край» та «Об’єднання «Самопоміч».

Проте на цьому схожість між двома найбільшими місцевими радами регіону закінчилася. Адже якщо у Кіровоградській обласній раді голова, представник партії ВО «Батьківщина» Олександр Чорноіваненко працює від початку і до сьогодні, то в міській раді Кропивницького секретар, а з ним і депутатська більшість, змінювалися тричі.

15 грудня 2015 року секретарем міської ради був обраний представник «Об’єднання «Самопоміч» Володимир Смірнов, 29 березня 2016 року – представник Радикальної партії Олега Ляшка Сергій Бойко, а вже через пів року, 29 вересня, депутат від партії «Наш край» Андрій Табалов. Цікаво, що за кожного з секретарів міської ради було віддано по 24 голоси «за».

Але подібності у формуванні більшості у цих двох радах таки є. Наприклад, у 2015 році депутати фракції «Опозиційний блок» в обласній і в міській радах входили у більшість. У 2019 році ці ж депутати (вже у фракції і групі «Опозиційна платформа – За життя») – частіше голосують з більшістю обох місцевих рад.

У Кіровоградській обласній раді взагалі важко визначити якусь групу депутатів як опозиційну. Тут депутати, окрім представників ВО «Свобода», в основному голосують синхронно. До речі, єдині кадрові зміни у цій раді – дострокове припинення повноважень заступника голови обласної ради, депутата від ВО «Свобода» Ігоря Степури. Заступника голови обласної ради звільнили таємним голосуванням після заяви депутатів з формулюванням «недосконале виконання службових обов’язків». Ігор Степура оскаржив рішення у Кіровоградському окружному адміністративному суді, суд визнав протиправним та скасував рішення облради від 17 вересня 2019 року, але на посаді представник ВО «Свобода» поновлений так і не був.

У міській раді Кропивницького у 2015-2016 роках зміни у «більшості-опозиції» відбувалися щоразу, коли справа стосувалася обрання секретаря міської ради. Після обрання секретарем Андрія Табалова фракції і групи партій «Наш край», «Європейська солідарність» (колишня фракція БПП «Солідарність»), «Рідне місто», «Опозиційна платформа – За життя» (колишня фракція «Опозиційний блок»), «Українське об’єднання патріотів – УКРОП» та частина позафракційних депутатів стали в основному голосувати синхронно. Натомість фракції ВО «Батьківщина» та ВО «Свобода» час від часу виступають в опозиції до більшості депутатів.

Також суттєвою різницею в роботі Кіровоградської обласної і міської ради міста Кропивницького є зміни у складі фракцій та груп. Як в обласній так і міській раді депутати від партії «Опозиційний блок» вийшли з фракції і у повному складі увійшли в новостворену групу «Опозиційна платформа – За життя». Депутати Блоку Петра Порошенка «Солідарність» перейменували фракцію у «Європейська солідарність». Тільки в обласній раді ця фракція зменшилась на одного, а в міській – на 6 депутатів. Усі депутати, які вийшли з цієї фракції в обох радах, на сьогодні є позафракційними.

Інших змін у фракціях Кіровоградської обласної ради не відбувалося. Натомість у міській раді Кропивницького на депутата менше стало у фракціях «Об’єднання «Самопоміч», Радикальної партії Олега Ляшка та «Українського об’єднання патріотів – УКРОП». При цьому і ті депутати, які залишилися у цих трьох фракціях, неодностайні у своїх голосуваннях.

 

Останні новини по темі
Олександрійський онкодиспансер дофінансують
hroshi11
ff63ada339ba20ef00546fe82979b301
На Кіровоградщині пацієнти не можуть отримати життєвонеобхідний препарат через Covid-19
Читайте також

У Кропивницькому з понеділка, 27 травня, на автобусному маршруті №103 курсуватимуть чотири додаткові рейси....

10:38, 25 Травня, 2024

Інклюзивність, доступність і безбар’єрність – це не просто “трендові слова”, а важливі принципи, які є необхідними та базовими при проєктування будь-якого середовища, зокр...

09:52, 25 Травня, 2024

У п’ятницю, 24 травня в Кіровоградському райсуді продовжили засідання щодо обвинувачення контррозвідника Романа Червінського у перевищенні повноважень у справі, пов’...

20:26, 24 Травня, 2024