На Кіровоградщині пацієнти не можуть отримати життєвонеобхідний препарат через Covid-19
У Кіровоградській області пацієнти із системними хворобами, такими як червоний вовчак, артрит не можуть отримати препарат «Плаквеніл». Ліки хворі приймали роками, але через ажіотаж із використання препарату для лікування Covid-19 він зник з аптек.
До «Гречки» звернулись декілька пацієнтів і їх рідних, для яких ці ліки життєво необхідні.
Юлія з Новомиргорода щодня має пити по таблетці на день.
«Вже два тижні п’ю по пів таблетки, щоб розтягти. Залишилось на тиждень», – розповідає жінка. – «Раніше препарат постачався безперебійно. Без рецепту купувала в Кропивницькому, в Києві, замовляла в Новомиргород. Коли почалась епідемія корона вірусу, у Європі і США дали інформацію, що його використовують для лікування і він зник».
З квітня препарат нібито внесли до програми «Доступні ліки» і пацієнти мали б його отримувати безкоштовно, але він просто зник з аптек, бо з’явилась чутка, що він лікує коронавірус.
Нагадаємо, у той час як у світі дієвість препарату для лікування цієї хвороби ще перевіряють, в Україні його офіційно внесли до протоколу лікування Covid-19.
«Хоча препарат внесли в список «Доступних ліків», по електронному рецепту ми його отримати не можемо, бо немаэ наказу. Дзвонимо в МОЗ – відправляють в обласний департамент охорони здоров’я. Ті перенаправляють в ревматологічне відділення обласної лікарні. Списки подали ще місяць тому. Так препарату і немає», – каже дівчина.
Спілкуючись з пацієнтами із інших областей бачать, що десь ситуація краща, а десь така сама.
«У деяких областях потихеньку вже починають отримувати, роблять замовлення на аптеки», – розповідає пацієнтка.
Каже, зв’язувались із компанією «Санофі» – виробником препарату. Ті кажуть, що готові постачати його на замовлення аптек за рецептом.
У цей самий час препарат можна знайти у мережі, але його ціна зросла в рази: з 500 грн до 3000 грн.
На запитання як людям отримати ліки у департаменті охорони здоров’я дати відповідь не можуть, проте звернулись в міністерство.
«Департамент звернувся до МОЗ з приводу додаткового розподілу препарату пацієнтам, які системно приймають «Плаквеніл», – прокоментував керівник департаменту охорони здоров’я Кіровоградської ОДА Олег Рибальченко.