На Кіровоградщині пацієнти не можуть отримати життєвонеобхідний препарат через Covid-19

14:43, 29 Квітня, 2020
ff63ada339ba20ef00546fe82979b301

У Кіровоградській області пацієнти із системними хворобами, такими як червоний вовчак, артрит не можуть отримати препарат «Плаквеніл». Ліки хворі приймали роками, але через ажіотаж із використання препарату для лікування Covid-19 він зник з аптек.

До «Гречки» звернулись декілька пацієнтів і їх рідних, для яких ці ліки життєво необхідні.

Юлія з Новомиргорода щодня має пити по таблетці на день.

«Вже два тижні п’ю по пів таблетки, щоб розтягти. Залишилось на тиждень», – розповідає жінка. – «Раніше препарат постачався безперебійно. Без рецепту купувала в Кропивницькому, в Києві, замовляла в Новомиргород. Коли почалась епідемія корона вірусу, у Європі і США дали інформацію, що його використовують для лікування і він зник».

З квітня препарат нібито внесли до програми «Доступні ліки» і пацієнти мали б його отримувати безкоштовно, але він просто зник з аптек, бо з’явилась чутка, що він лікує коронавірус.

Нагадаємо, у той час як у світі дієвість препарату для лікування цієї хвороби ще перевіряють, в Україні його офіційно внесли до протоколу лікування Covid-19.

«Хоча препарат внесли в список «Доступних ліків», по електронному рецепту ми його отримати не можемо, бо немаэ наказу. Дзвонимо в МОЗ – відправляють в обласний департамент охорони здоров’я. Ті перенаправляють в ревматологічне відділення обласної лікарні. Списки подали ще місяць тому. Так препарату і немає», – каже дівчина.

Спілкуючись з пацієнтами із інших областей бачать, що десь ситуація краща, а десь така сама.

«У деяких областях потихеньку вже починають отримувати, роблять замовлення на аптеки», – розповідає пацієнтка.

Каже, зв’язувались із компанією «Санофі» – виробником препарату. Ті кажуть, що готові постачати його на замовлення аптек за рецептом.

У цей самий час препарат можна знайти у мережі, але його ціна зросла в рази: з 500 грн до 3000 грн.
На запитання як людям отримати ліки у департаменті охорони здоров’я дати відповідь не можуть, проте звернулись в міністерство.

«Департамент звернувся до МОЗ з приводу додаткового розподілу препарату пацієнтам, які системно приймають «Плаквеніл», – прокоментував керівник департаменту охорони здоров’я Кіровоградської ОДА Олег Рибальченко.

 

Останні новини по темі

Олександрійський онкодиспансер дофінансують

hroshi11
hroshi

Кіровоградщина отримає медичну субвенцію на пів року раніше

Читайте також

На Кіровоградщині триває акція зі збору крові, в рамках якої спеціальна бригада Обласної станції ...

18:58, 8 Грудня, 2023

Вимушена переселенка з Луганщини Анжеліка Мірошниченко створила у Кропивницькому безкоштовну ...

17:26, 8 Грудня, 2023

На Кіровоградщині дві громади повідомили про загибель захисників на фронті.

17:14, 8 Грудня, 2023