Криза демократії в Україні

20:43, 28 Березня, 2012

22 березня в Києві відбулася визначна подія для громадського руху в Україні – IV-й Форум Громадянської Асамблеї України  «Криза демократії в Україні. Позиції громадянського суспільства».

Участь у заході взяло понад  400 представників  громадських об’єднань та експертів з питань побудови громадянського суспільства, виборчого законодавства.

Кіровоградщина делегувала  представників кількох громадських організацій: ГО «Правозахист», «Геронтісса», КВУ, Кіровоградська асоціація «Громадські ініціативи», ГО «Центр соціального партнерства»,  Кіровоградський клуб «За правову державу» .

Надихаючим прикладом успішної спільної діяльності експертів громадянського суспільства, які розробляли поправки до закону про громадські об’єднання, та громадської спільноти з регіонів, яка підтримувала лобіювання даного закону, стало його прийняття в день проведення  IV-го Форуму Громадянської Асамблеї України.

Ось деякі важливі норми, які удалося пролобіювати в новому законі. Скасовується «територіальний статус» ГО – організації відтепер можна реєструвати в найближчому управлінні юстиції, і вони будуть діяти на всій території Україні. Підведена законодавча база під правозахисну та суспільну діяльність ГО – раніше вони офіційно могли захищати лише своїх безпосередніх членів. Спрощується процедура реєстрації, скасовується реєстраційний збір. Скасовується держконтроль за статутною діяльністю організацій. Організаціям також дозволяється проводити безпосередню підприємницьку діяльність, якщо вона відповідає меті ГО і сприяє її досягненню

Пікет, який делегати Форуму ГАУ влаштували під стінами Верховної ради, став крапкою в цій історії успіху наближення нашого громадянського суспільства до цивілізованих стандартів.

Загалом, на форумі було вироблено позицію громадянського суспільства України по відношенню до стану демократичних свобод, а також комплексу пропозицій щодо покращення чинного становища та інструментів реалізації цих пропозицій.

Найбільший інтерес учасники форуму виявили до теми наступних парламентських виборів, зокрема питанню моніторингу виборчого процесу та недопущенню фальсифікацій, підкупу виборців та інших порушень законодавства.

Любов Лукянцева
(регіональний координатор ГАУ в Кіровоградській області
ljubashka@ukr.net).

Останні новини по темі
Конкурс для творчої молоді – „Трушівське перо”
Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.com.ua Кіровоградець мріє про 100 тисяч для створення збірки казок
Кіровоградець мріє про 100 тисяч для створення збірки казок
Читайте також

Новомиргородська громада, що на Кіровоградщині, повідомила про смерть земляка, захисника Володимира Захарчука....

17:14, 20 Лютого, 2024

На Кіровоградщині оголосили вирок місцевому мешканцю, якого визнали винним у підробці медичної довідки і спробі ухилитися від мобілізації....

16:27, 20 Лютого, 2024

Сервісні центри МВС Вінницької, Черкаської та Кіровоградської областей об’єднали в один структурний підрозділ. Відсьогодні, 20 лютого, їх реорганізують в рамках оптимізаці...

15:06, 20 Лютого, 2024