В Кіровограді теж протестували проти нового трудового кодексу(ФОТО)
21 травня у Кіровограді на площі Кірова відбулась прес-конференція під відкритим небом у рамках всеукраїнської кампанії «Ми – не раби. Раби – німі».
Заходи відбуваються проти сьогоднішніх редакцій проекту Трудового кодексу та законопроекту №2450, що обмежує права громадян на мирні зібрання.
В акції взяли участь близько 30 осіб. Серед учасників – Всеукраїнська ініціатива «За мирний протест» та Конфедерація вільних профспілок.
Представники громадськості висловили свою категоричну незгоду з сьогоднішніми редакціями обох законопроектів.
«Свобода мирних зібрань в Україні — у небезпеці! Як свідчать дані з Єдиного реєстру судових рішень за 2011 рік, 89,4% судових справ про протести завершуються забороною їх проведення. Кількість судових заборон мирних зібрань у 2011 була більшою, ніж у 2010, а у 2010 році — вдвічі більшою, ніж у 2009 році. І це попри те, що український народ є мирним. У разі прийняття законопроекту про мирні зібрання, громадяни змушені будуть подавати повідомлення про проведення акції за 4 робочих днів до проведення акції (згідно з офіційним текстом законопроекту), або за 2 робочих дні (згідно сьогоднішнього тексту доопрацьованого варіанту проекту). Але двох днів, як показує вітчизняна практика, достатньо, щоб корумпований суд під будь-яким приводом заборонив людям збиратися. Наразі, жодних обмежень щодо часу повідомлення немає» – наголосив координатор ініціативи «За мирний протест» в Кіровоградській області Дмитро Сінченко.
«Проект №1108 в своїй останній редакції від 2 квітня 2012 року все ще зберігає безліч загрозливих положень для найманих працівників. У порівнянні з першопочатковою редакцією від 2007 року, яка була прийнята у першому читанні, кодекс позбавлено найбільш кричущих недоліків, проте лишились формулювання, через абстрактність яких працівника можливо загнати у рабські умови. Скажімо, були прибрані норми, які дозволяють звільняти працівника за участь в незаконному страйку, але при цьому лишились статті, виписані таким чином, аби уможливити необмежену тривалість робочого дня і тижня при «необхідності». Усі покращення, які мали місце, стали результатом не перемовин, а протестних дій незалежних профспілок. Нагадаємо, що попри свою значимість проект так і не проходив громадське обговорення і не ставав предметом парламентських слухань. Тому, очевидно, що і цього разу відвернути прийняття кодексу і привернути увагу до найбільш гострих його положень можуть лише організовані протести» – пояснив ситуацію голова Кіровоградської організації Конфедерації вільних профспілок Володимир Фундовний.
Подібні акції відбулись майже у всіх обласних центрах України.
Прес-служба ГО «КВІС»
Фото: Зоя Лебідь