Комітет Верховної Ради відкинув ініціативу радикалів про розрив дипвідносин з РФ

09:08, 13 Квітня, 2016

Комітет у закордонних справах українського парламенту у вівторок відкинув ідею розірвати дипломатичні відносини з Російською Федерацією.

 

Законопроект №4221 від 15 березня 2016 року, над яким працювали позафракційний депутат Володимир Парасюк, дружина епатажного засновника УНА -УНСО Дмитра Корчинського Оксана Корчинська, син колишнього головнокомандувача УПА Юрій Шухевич (обоє представляють фракцію Радикальної партії Олега Ляшка) і ще декілька співавторів, не буде навіть обговорюватися в залі Ради.

“Групі депутатів-радикалів і популістів раптом захотілося розірвати дипвідносини з РФ, – написав у Facebook глава підкомітету з питань міжпарламентських зв’язків, двосторонніх та багатосторонніх відносин Володимир Ар’єв. – І саме в період найбільшої напруженості всередині української держави!”.

Комітет у закордонних справах, повідомив член фракції “Блок Петра Порошенка”, 12 квітня повернувся до розгляду вельми спірного законопроекту, попередньо схваленого 30 березня, – і шістьма голосами з дев’яти відкликав колишню постанову. За оцінкою Ар’єва – питання закрите до моменту, коли воно дійсно актуалізується.

Настільки потужна зброя, якою є розрив дипвідносин, на думку депутата Ради, не повинна використовуватись для крику і самопіару.

“Інакше як дурістю або свідомим шкідництвом його й не назвеш!”, – резюмував Ар’єв.

За відхилення законопроекту №4221 голосували глава парламентського комітету Ганна Гопко (позафракційна), сам Ар’єв, перший заступник голови комітету Іванна Климпуш-Цинцадзе, Світлана Заліщук, Ірина Луценко (всі вони входять до фракції “Блок Петра Порошенка”) і секретар профільного комітету Олександр Присяжнюк ( “Народний фронт”).

Тепер, заради паритетності, час викласти версію щодо провалення законопроекту №4221 одного з його співавторів – Ігоря Луценка з «Батьківщини».

«Сьогодні комітет ВР у закордонних справах вирішив переглянути своє рішення про підтримку нашої постанови про припинення дипломатичних стосунків з країною агресором – Росією, – написав у Facebook цей відомий учасник Революції Гідності. – Видно, злагоджений хор заяв Порошенка і путінської адміністрації, котрі виступили проти, вплинув на членів комітету і вони вирішили переглянути свою позицію.
БППшники категорично, горою стоять за дружбу з Росією (бо дипвідносини найвищого рівня і є де-факто дружба, і у нас діє договір про дружбу та стратегічне партнерство з РФ).
Зібрався кворум. Прийшов представник Опоблоку Сергій Ларін, котрий не ходив перед цим місяцями. З ним провели профілактичну бесіду і, видно, пан Ларін вирішив продемонструвати гідність! Взяв і показово залишив засідання, тим самим знову позбавивши його легітимності.
Кворуму не стало.
Але член фракції Порошенка Іванна Климпуш-Цинцадзе, котру пропонують в уряд Гройсмана займатися євроінтеграцією, вирішила за будь-яку ціну добитися рішення, за котре так злагоджено агітують у Кремлі та на Банковій. СМСкою було викликано депутата з фракції «Народний Фронт» – Присяжнюка.
Олександр Присяжнюк – син Анатолія Присяжнюка, котрий за часів Януковича очолював грабунок Київської області на посту голови обласної адміністрації. Межигір’я, оце все.
Член «Народного фронту» спас імідж агентів російського впливу. Він прибув на засідання (знову з’явився кворум). Син славного регіонала не міг проголосувати по-іншому, ніж каже Москва. Тому, підняв руку «за», коли ставилося питання про НЕпідтримку розриву дипвідносин з Росією.
(На попередньому засіданні Ігор Гузь – теж з НФ – проголосував ЗА розрив дипвідносин з РФ, продемонструвавши позицію патріота).
Що ж, з «Народним Фронтом» сталася сумна подія – в їх ряди затесався відвертий зрадник.
І коли наступного разу очільники цієї фракції, у властивій їм манері, будуть знову згадувати ворога Путіна і бити кулаками у свої патріотичні груди, це буде виглядати вкрай непереконливо, допоки у їх рядах буде вільно перебувати прихильник дружби з Путіним».

… Як відомо, Україна вже два роки не призначає свого посла в Москві. Якщо трапиться з ініціативою депутатів-радикалів “цікаве продовження” – політичний діалог між двома слов’янськими країнами ще більш ускладниться. Політичний захист громадян України, які перебувають в Росії, теж стане слабкішим. Українському МЗС до того ж довелося б шукати державу, яка б погодилася захищати інтереси українців на території РФ.
Олег БАЗАК

Останні новини по темі
Читайте також

Захисника з села Івано-Благодатне, що в Соколівській громаді Кіровоградщини, Роберта Ткаченка відзначили трьома державними нагородами за військову службу....

17:32, 15 Березня, 2025

Найяскравіші коміки та комікеси країни змусять вас сміятися до сліз на новому вибуховому шоу Зовсім скоро, 23 березня, на вас чекатиме актуальний гострий гумор та музичні номери...

16:57, 15 Березня, 2025

У ніч на 14 березня у двох скверах Кропивницького невідомі розбили бетонні урни для сміття та вирвали кущі лаванди....

16:02, 15 Березня, 2025