Більше десятка нічийних дитячих майданчиків становлять небезпеку для кіровоградців(ФОТО)

07:40, 24 Жовтня, 2014

Одна з передвиборчих «фішок»  кіровоградської Партії Ррегіонів та її мажоритарників на минулих виборах до Верховної Ради – встановлення дитячих майданчиків з власними прізвищами та партійною символікою на них. Шаталов, Березкін, Грушевський, Кузьменко – всі ці екс-регіонали встановлювали для дітей Кіровоградської області новенькі ігрові комплекси, здебільшого не ставлячи до відома ні місцеві ради ні їх виконкоми.

Першими дитячі ігрові комплекси розпочали ставити в обласному центрі  завдяки телеканалу «Інтер» та танцюристам – переможцям Майдансу. Однак до перемоги кіровоградських дітей відразу примазались місцеві регіонали. Мільйон гривень, який попередньо «прокачали» через фонд «Розвиток Кіровоградщини»(нині стосовно працівників фонду відкрито кримінальне провадження), зрештою використали за призначенням. Проте, яким чином вибирали місця для дарованих дитячих атракціонів – і досі лишається загадкою. Лише один майданчик у Ковалівському парку за розрахунками екс-регіоналів обійшовся у 500 тисяч гривень. На решту грошей спорудили ще дев’ять.

Протягом 2011 – 2013 років до Кіровоградської міської ради жодна партія, установа чи фонд з проханням про виділення землі під ігрові майданчики не зверталися.
Вже пізніше, згідно рішення виконкому Кіровоградської міської ради від 11 жовтня 2011 року № 1041 «Про прийняття до комунальної власності», місто взяло на баланс вісім майданчиків за такими адресами:

–    Вул. Космонавта Попова (біля 5-ї міської поліклініки);
–    Вул. Генерала Жадова, 28, корп.1;
–    Вул. Волкова, №28;
–    Вул. Пацаєва, 5;
–    Вул. Генерала Жадова, 22, корп.1
(Всі майданчики передано на баланс ЖЕКу № 10).
–    Пров. Фортечний, №25 (ЖЕК № 13);
–    Сел. Гірніче(біля муз.школи) (КРЕП № 9);
–    Вул. Генерала Родимцева (КП «ЖЕК № 4 КМР»).

Стосовно інших майданчиків, розташованих на територіях прибудинкової території  будинків, що перебувають комунальній власності, то їх передано на баланси ЖЕКів та КРЕПів під час передачі цілісного майнового комплексу. Але це стосується виключно новобудов.

Ще два майданчики встановлено в парку Крючкова та у сквері по вулиці Мічурінській. Обидва – на балансі КП «Трест зеленого господарства».
Загалом маємо 10 майданчиків, не враховуючі кількох розташованих на подвір’ях новозбудованих житлових будинків.

Нагадаємо, в період передвиборчої кампанії 2012 року регіонали заявляли про 10 майданчиків «від Майданса» та обіцяли поставити ще 25 (!) від «команди Ларіна». По факту нардеп-мажоритарник від «ПР» Станіслав Березкін виділив 1 000 000 гривень для того, щоб мажоритарник – регіонал Шаталов попіарився перед виборами у Кіровограді.

Де кандидат встановлював ті майданчики і як, можна дізнатися з публікацій провладних ЗМІ, які буквально ходили від майданчика до майданчика за регіоналом.

Однак замість обіцяних 25 – ти встановили лише 15. Проаналізувавши публікації в ЗМІ та проїхавши містом вдалося відшукати агітаційні ігрові майданчики за наступними адресами: Гагаріна, 12, Єгорова, 56, Глінки , 2а, Волкова,11, Корольова, Братиславська, Варшавська, 2а, Курганна, Андріївська, 16, Героїв Сталінграда, 12, Пр.Університетський, 23, Провулок Новозаводський, 19(Завадівка), Школа №30 (Кущівка), Хабаровская 5-7(Катранівка); ЗОШ№23(Балашівка).

Більшість майданчиків і досі прикрашає агітація Партії Регіонів, прізвища колишніх регіоналів та їх лідера Януковича.

Звісно, що жодного погодження з виконкомом міської ради на втановлення всіх цих ігрових комплексів не було, принаймні в міській раді не змогли надати жодного офіційного документа стосовно більшості таких майданчиків. Тож після встановлення об’єкти лишалися «безхозним», тобто такими, за які ніхто не несе відповідальності.

“Ми перевіряємо лише ті майданчики чи інші споруди, які знаходяться на балансі наших комунальних підприємств. Інші ж, які не входять до комунальної власності, відповідно, комунальними підприємствами не перевіряються.

Але потрібно враховувати те, що навіть ті майданчики, які знаходяться на балансі ЖЕКів, КРЕПів, не включені в тарифи на квартирну плату. Тобто їх утримання здійснюється не за рахунок мешканців, а виключно за благодійні кошти та інші надходження КРЕПу.

Таких норм, які б говорили про те, що після встановлення майданчика його потрібно передати комусь на баланс, немає. Але є фінансово-господарська діяльність: кожен майданчик повинен бути сертифікований, для його встановлення потрібно отримати дозволи і т.п. Є певна процедура.  Особа, яка вирішила встановити майданчик, звертається до міського голови, а потім цю заявку розглядають відповідні служби, які й погоджуватимуть розміщення майданчика. Потім цей майданчик особа безперечно має право передати на баланс комунального підприємства, але в нього повинні бути документи про балансову вартість майданчика, сертифікат на нього”, – пояснює начальник Головного управління ЖКГ Кіровоградської міськради Олександр Хачатурян.

Держгірпромнагляд також не опікується подібними дитячими ігровими комплексами:

«Контроль за станом дитячих майданчиків здійснює і Держгірпромнагляд. Проте державний контроль за експлуатацією обладнання (елементів) дитячих та спортивних майданчиків, розташованих на прибудинкових територіях, які не передбачають ведення робіт з використанням найманої праці, не належить до повноважень Держгірпромнагляду», – роз’яснює начальник територіального управління Держгірпромнагляду у Кіровоградській області Володимир Бореславський.

 Під контроль цієї держструктури підпадають лише об’єкти підвищеної небезпеки, що затверджені Постановою Кабміну #1107 від 26.10.11, – “Атракціони підвищеної небезпеки стаціонарні, пересувні та мобільні”.

У 2013 році при Кіровоградській ОДА була створена робоча група з вивчення технічного огляду стану будівель і споруд, обладнання спортивних і дитячих майданчиків в місцях масового відпочинку, оздоровлення та лікування дітей, до якої увійшли директори департаментів інфраструктури й промисловості, освіти, ЖКГ, містобудування й архітектури, а також представники тер управління Держгірпромнагляду, інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в області, обласного управління ДСНС України. За результатами засідань робочої групи було укладено низку рекомендаційних матеріалів, в яких члени групи рекомендували райдержадміністраціям, міськвиконкомам  під час встановлення нових майданчиків керуватися Державними будівельними нормами України та одразу передавати їх на утримання підприємствам чи установам.

Тож виходить, що за встановлені пару років передвиборчі майданчики, які з’явилися за вищевказаними адресами(другий список) без погодження з органами місцевого самоврядування, які не передали на баланс ЖЕКІВ та КРЕПІВ, несуть відповідальність ті, хто їх встановлював. І сьогодні ці особи навряд чи оглядають споруди і слідкують за їхньою справністю та безпекою.

Більшість з колишніх регіоналів і під час нинішніх виборів знову намагатимуться «вмоститися» до депутатського крісла, використовуючи в своїй агітації все ті ж майданчики чи інші матеріальні цінності, встановлення яких, згідно чинного виборчого законодавства, являється  банальним підкупом виборців.

www.gre4ka.info

www.gre4ka.info

www.gre4ka.info

www.gre4ka.info

www.gre4ka.info

www.gre4ka.info

www.gre4ka.info

www.gre4ka.info

www.gre4ka.info

Валерій Лебідь, Світлана Дубина
Фото: Валерій Лебідь

Останні новини по темі
На Кіровоградщині потяг ледь не зійшов з рейок через злодія
У Кіровограді мажоритарник публічно звинуватив у злочині іншого кандидата(ВІДЕО)
Читайте також

Три громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників. 

16:52, 8 Жовтня, 2024

У Кропивницькому Міжнародний благодійний фонд «Янгол життя» оголосив терміновий збір грошей на ліки для онкохворого хлопчика Сергія Долини, який має рак головного мозку....

15:18, 8 Жовтня, 2024

Колишній постачальник масла до кропивницьких дитсадків, проти якого відкрите кримінальне провадження, заявляє, що прокурори діють незаконно, а їхні дії це втручання у роботу біз...

14:45, 8 Жовтня, 2024