Убитий суддя Трофимов був “листоношею”?

09:30, 15 Січня, 2013

Сьогодні виповнився місяць з дня жорстокої розправи над суддею Фрунзенського райсуду Харкова Володимиром Трофимовим та трьома його родичами. Групі негідників простого убивання здалося недостатньо. Акуратно відрізавши голови чотирьом людям (один з них, син судді Сергій Трофимов, нібито ще був живий), нелюди навіщось прихопили їх з собою. На прохання судмедекспертів тіла 58-річного господаря квартири, його 59-річної дружини домогосподарки Ірини, їх 30-річного сина Сергія та 29-річної цивільної дружини Сергія аспірантки Марини Зуєвої й дотепер не поховані.

Минулого тижня у Харкові знову побував Генпрокурор Віктор Пшонка. Заслуховування звіту тамтешніх керівників правоохоронних відомств мало на меті доповнити призначений на 11 січня звіт ГП перед Президентом України Віктором Януковичем.

Нині слідство розглядає як основні дві версії. Перша: вбивці нібито дуже цікавилися колекцією зібраних кількома поколіннями Трофимових рідкісних монет, тобто мали на меті заволодіти особистим майном жертви. Згідно з другою версією, суддю та його рідних вбивали через «претензії» злочинного світу з приводу попередньої професійної діяльності Володимира Сергійовича.

Впродовж останніх тижнів в Інтернеті гуляє відео з фрагментами огляду місця злочину співробітниками міліції. Користувачів Мережі попереджають: окремі кадри містять сліди насильства, деякі предмети рясно политі кров’ю.

Подивившись ролик кілька разів, проблематично оцінити справжню цінність/вартість колекції завзятого нумізмата, особливо якщо у квартирі судді все перевернуто догори ногами. Оскільки існує власноручно складений суддею каталог предметів колекції, слідство ретельно звіряє те, що вціліло після нальоту на приватне житло (або після вивчення міліціонерами місця скоєння злочину), із записами Трофимова.
Друга версія – вбивство з метою помсти за «занадто ретельне додержання кодексу суддівської честі» та/або «виконання неписаних законів функціонування судів». Та обставина, що Володимир Трофимов упродовж останніх років розглядав переважно «дрібні» справи, не виключає помсти зграї злочинців за винесений суддею вирок, скажімо, десятирічної давнини. Така вже психологія закоренілого злочинця: весь час, що повільно тече у місцях не надто віддалених, присвячувати обмірковуванню різних варіантів «покарання» людини, «винної», з точки зору розбійника, у всіх бідах ув’язненого. Задля «благородної помсти» рецидивіст готовий не тільки формувати на зоні майбутню злочинну мікрогрупу. Він може ініціювати тісну співпрацю з оперчастиною виправної установи. Що в майбутньому частково убезпечить від «нерозуміння» оперативно-слідчих бригад, які виїжджатимуть до місць нових злочинів за участю «безневинно засудженого». Відомо, що «відкидаючись» після відбуття строку покарання, особливо старанні «стукачі» можуть розраховувати на рекомендації начальника оперчастини, які незабаром стануть в нагоді відповідним співробітникам територіальних органів МВС. Простіше кажучи, ті, хто увійшов до сонму донощиків, продовжать «правдиво інформувати» міліцію про плани «товаришів по цеху», сподіваючись натомість щораз отримувати від тієї міні-індульгенції.
Деякі ЗМІ доповнили другу версію на свій розсуд, запропонувавши як гіпотезу нову, а тому маловідому широкому загалу службову функцію судді Трофимова. Нібито представник непідкупної Феміди іноді виступав у ролі «листоноші». На адвокатському сленгу «листоноша» – це людина, яка за дорученням клієнта особисто заносить голові суду або звичайному судді обумовлену суму грошей. Зазвичай в адвокатурі не прийнято передоручати проведення цієї процедури комусь із працівників суду. Що більше посередників, то більше грошей по шляху до адресата «прилипнуть» до сторонніх рук.

Екс-заступник міністра внутрішніх справ, генерал-лейтенант міліції Геннадій Москаль 20 грудня на своїй сторінці у Facebook написав: «Мої здогади щодо того, що голови відрізали, щоб було неможливо ідентифікувати вогнепальну зброю, підтвердилися: на тілах убитих виявлено сліди пороху. По-друге, на тілах немає слідів побоїв або боротьби (без колото-різаних ран) – немає ніяких пошкоджень, здатних призвести до смерті. По-третє, версія про вбивство через колекціонування явно перебільшена, оскільки основним власником колекції є батько судді. По-четверте, у квартирі практично немає ні відбитків пальців, ні слідів взуття – цікаво, як при новому Кримінально-процесуальному кодексі та відсутності доказової бази це буде розслідуватися. Я підказав: шукайте, хлопці, табельну зброю – правоохоронців, військовослужбовців та інших, хто має на неї право – або мисливську зброю, отриману легально. Адже навіть п’яному їжаку зрозуміло, що голови відрізали, щоб не засвітити «стволи», з яких скоєно вбивство.
Харківські міліціонери розповіли, що зараз все слідство звелося до того, що зловили декількох авторитетів, злодія в законі і говорять їм, що «не випустимо, поки по своїх каналах не знайдете нам вбивць».
Днем раніше адвокат Тетяна Монтян на провідному українському телеканалі виклала свою версію: «Вбивство скоєно спецслужбами типу команди Пукача (колишнього генерал-лейтенанта МВС України, який задушив в 2000 році опозиційного журналіста Георгія Гонгадзе – авт.) на замовлення деяких людей, котрі прагнуть залякати тих суддів, хто намагається не працювати «під замовлення» і берегти власну репутацію. Ще одне пояснення: комусь «нагорі» здалося актуальним дати народу можливість «випустити пару», щоб люди не виходили на акції протесту проти свавілля суддів. І чимало психоаналітиків кажуть: «Вуха спецслужб стирчать за цією справою однозначно…».

Глава МВС В. Захарченко зазначив: «Під час огляду місця злочину наші фахівці звернули увагу на те, що злочинці намагалися якнайменше залишити слідів вчинення злочину, тобто своїх безпосередніх слідів. Це може свідчити про те, що ці злочинці раніше вчиняли злочини». Із слів генерала внутрішньої служби випливає, що попередні вбивства негідників залишилися безкарними і, більш того, допомогли їм неабияк відшліфувати майстерність знищення своїх слідів. Піти на «мокруху» з відсіканням чотирьох голів зважиться не кожен громадянин, тут неважко здогадатися про кримінальне минуле прихильників гільйотинування. Що ж стосується інших міркувань міністра, то було б дивно, якби група злочинців, скоївши вбивство чотирьох людей, не квапилася полишити місце злочину (чекаючи прибуття наряду правоохоронців), або перед поверненням на «базу» залишила експертам-криміналістам «підказки» у вигляді відбитків пальців, зразків ДНК. А в ідеальному варіанті, – власні візитки із кількома №№ мобільних телефонів. На випадок якщо опер матиме службовий термінал, що обслуговується іншим оператором стільникового зв’язку.

Керівник Головного слідчого управління МВС Василь Фаринник, продублювавши як «свіже відкриття» підлеглих здогад генерал-лейтенанта Москаля з приводу слідів куль у головах убитих, мабуть, не здогадується, що замість гільйотинуванням в чужій квартирі злочинцям набагато легше заздалегідь придбати «чисті стволи», тобто не «засвічені» раніше в якихось злочинах.

Днями популярне київське видання, з посиланням на добре інформоване джерело у слідчій групі, повідало про розробку «сектантської версії». Мовляв, міліція продовжує вивчати відеоролик із записом шабашу однієї з екстремістських сект. Там нібито бере участь син Трофимова Сергій, якому виповнилося 30 років якраз у день власної загибелі. Сектанти в розмальованих мантіях і з відрізаними головами домашніх тварин в руках виконують якийсь обряд. Нібито у цієї секти існує вірування, що якщо людині відрізати голову напередодні знаменних днів, то вона потрапить до раю. Одним з таких днів вважався «кінець світу 21 грудня». Звідси версія: родина Трофимова 15 грудня стала жертвою такого обряду, причому син Сергій міг бути замовником злочину, бажаючи своїй родині добра. Недарма ж є відомості, що він був ще живий і спостерігав, як відрізають голови близьким…

Олег БАЗАК

Останні новини по темі
Політично забарвлена сесія, або чому кіровоградські «вищі» не розуміють «студентів-міліонерів»
lisiv1
На Кіровоградщині на ялинках заробили півтора мільйона(ФОТО)
Читайте також

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників. 

21:15, 25 Травня, 2024

У Кропивницькому сьогодні, 25 травня, відбулися спортивні змагання серед військових та ветеранів “Сильні України”....

19:44, 25 Травня, 2024

Сьогодні, 25 травня, підприємство «Кіровоградобленерго» оприлюднило графіки відключення електрики в області, які діятимуть з 18:00 до 00:00....

16:37, 25 Травня, 2024