Фонд «Розвиток Кіровоградщини»: як, куди і для чого йшли кошти або Подоїмо кожного

Опубліковано . в Розслідування

Кількість переглядів - 9687

 

Фонд «Розвиток Кіровоградщини» - організація напівпідпільна. Принаймні «Гуглу» не вдається знайти їхній сайт, контактний номер телефону, електронну скриньку. Навіть адресу, за якою розташовано організацію, можна відшукати далеко не за першим посиланням. ЄДРПО та численні згадки у кіровоградських ЗМІ – все що знає про фонд мережа. «Гречка» спробувала зібрати до купи всю відкриту та не зовсім інформацію.


«Гвалтування» соціальною відповідальністю

 

У 2010, за кілька місяців до виборів у місцеві ради, на прес-конференції присвяченій 100 дням на посаді губернатора, Сергій Ларін оголосив про створення благодійного фонду «Розвиток Кіровоградщини», який мав би вирішувати соціальні проблеми та допомагати мешканцям області.

Тоді Ларін обмовився, що засновником цього фонду є сама обласна державна адміністрація. Проте, після зауваження журналістів про незаконність участі державних та комунальних структур у заснуванні благодійних організацій, губернатор виправився і повідомив, що засновниками фонду є приватні фізичні особи. Але забув відзначити, що такою фізичною особою є Олександр Шаталов – тодішній перший заступник голови облради.

Діяльність благодійних фондів, які офіційно створені для соціальних проектів, може мати і «темні сторони». Часто подібні структури використовують для того, щоб легально вимагати гроші у підприємців, окрім того, їхня діяльність ідеально підходять для відмивання грошей. Наприклад, підприємства «заганяють» в них частину своїх доходів, щоб зменшити податок на прибуток, а потім виводять кошти шляхом проведення напівлегальних благодійних акцій.

Так «Розвиток Кіровоградщини» став офіційною скарбницею «общаку» на Кіровоградщині. При чому «ділитись» змушені були не лише грошовиті члени «Партії регіонів», такі як Станіслав Березкін  чи Віталій Грушевський, а й представники дрібнішого бізнесу, які не хотіли мати проблем з місцевою владою.
Соціально відповідальний бізнес – штука хороша, у світі цей процес є ініціативою від самого бізнесу. Але схоже, не у Кіровограді.

З миру по нитці – бідному сорочка. За таким принципом, під тиском керівників області, місцеві регіонали наповнювали фонд, з якого офіційно фінансувалось безліч проектів, левова частка яких припала на передвиборчий період 2012 року. І в результаті усі ініціативи які фінансував фонд, презентували як персональну заслугу місцевої ПР, або конкретних її керівників.

Фактично, для місцевого бізнесу, лозунг «почуємо кожного», перетворився на «подоїмо кожного».
Так, за непідтвердженою інформацією, за 2012 рік фонд задекларував близько 7 мільйонів гривень благодійних внесків. Проте за чутками, окремо тут збирали кошти так званим чорним налом».

Хто керує «надоями»?
Засновником фонду є депутат Кіровоградської обласної ради, права рука тодішнього очільника Кіровоградської ОДА Сергія Ларіна, Олександр Шаталов.

Директор фонду – екс-депутат Кіровоградської облради від «Партії регіонів» Ольга Шелест (на фото зправа). Саме вона першою після голови ОДА А. Ніколаєнка відмовилася від мандату депутата обласної ради і зникла з Кіровоградської області.

Заступник директора Вікторія Крамарова(теж відмовилася від депутатства і зникла з регіону), стала депутатом Кіровоградської облради за списками ПР, а з 2010 очолювала постійну комісії з питань бюджету, фінансової діяльності та соціально-економічного розвитку обласної Кіровоградської облради. За даними Кіровоградської обласної виборчої комісії, адресою її місця проживання є місто Харцизьк Донецької області.

Загалом, у фонді офіційно працює близько 10 осіб. До речі, серед них і Олександр Рихлицький – очільник обласної організації «Молодих регіонів» і, за чутками, професійний «троль», що відстоює позицію ПР в Інтернеті.

За деякими даними, представники ПР С.Ларін разом зі своєм казначеєм Шаталовим і зараз пробують збирати «надої».

На що йшли гроші фонду?
Чи не вперше фонд фігурував у ЗМІ після перемоги кіровоградських танцюристів у шоу «Майдан’s». Виграний мільйон гривень, за який Кіровоградський виконком як виконавець мав встановити дитячі майданчики, поступив на рахунок саме цього фонду. Про підписання тристоронньої угоди між кіровоградською конторою «рогів та копит», виконкомом й телеканалом «Інтер» можна було прочитати й на офіційному сайті ОДА.

Зрештою, майданчики стали одною з регіоналівських роздинок на виборах 2012 року до Верховної ради України. Так в рамках передвиборчої кампанії по своїх виборчих округах їх встановлювали Станіслав Березкін, Віталій Грушевський, Сергій Кузьменко, а у минулому році з кожного другого білборду тодішній голова ОДА Андрій Ніколаєнко закликав дзвонити і розповідати, де ж бракує ігрового місця. А от коли майданчики таки встановили, то із заяв у ЗМІ виявилось, що робили це за гроші фонду. Цікаво, чи піар-білборди з чиновником також виготовлялись за кошт фонду?

«Розвиток Кіровоградщини» фігурував партнером у реалізації проекту формування кадрового резерву області «Статський радник», проекту «Гаряча лінія», що теж стали передвиборчими фішками Ларіна.

Нібито за підтримки фонду в регіоні стартувала програма досліджень «Стоп радон» (одна з передвиборчих ініціатив Олександра Шаталова, реклама якої облетіла весь громадський транспорт, школи, медичні заклади. В інших виборчих округах під цією програмою підписувалися інші кандидати від ПР). Організаторами заявлено, що у рамках проекту у всіх освітніх та медичних закладах області встановлено ледве не 2 000 спеціальних датчиків (радонолізаторів), які протягом місяця накопичували інформацію про вміст радону в приміщеннях. Щоправда, пізніше громадські активісти з’ясували, що кошти на дану програму були виділені все таки з державного бюджету і реклама кандидатів була , відповідно, за цей кошт.

Фонд також виступив партнером проекту «Єлисаветград - мільйон чорнобривців» - ще один передвиборчий суперхіт Шаталова.

Займався і підтримкою проекту «Купуй Кіровоградське». Щоправда не ясно, яким саме чином. Ймовірно, відповідав за прізвище «Шаталов» на кожній «хлібній карточці», за якою відпускали товар у магазині. Не гребував самопіаром на відкритті соціальних магазинів і Андрій Ніколаєнко.

«Розвиток Кіровоградщини» фінансував Кіровоградську обласну громадську організацію «Інформаційно-ресурсний центр», яка фактично стала ще одним рупором для промоції проектів цього ж самого фонду і влади.
Назва фонду також фігурує у ряді дрібніших культурних і спортивних заходів.

Так він нібито фінансував(читай - реалізовував кошти під рекламу) придбання книг для кіровоградських шкіл та друк книг місцевих авторів. Щоправда і тут Партію регіонів і витрати фонду ототожнюють. Наприклад, на сайті Партії регіонів від 30 січня 2013 під заголовком «За сприяння ПАРТІЇ РЕГІОНІВ на Кіровоградщині побачать світ рукописи чотирьох місцевих авторів», повідомляється, що «Книги вийдуть друком у рамках програми «Література рідного краю» за підтримки обласного благодійного фонду «Розвиток Кіровоградщини».

 

Окремою програмою у Фонді була передбачена фінансова підтримка цілої низки інформаційних ресурсів області, зокрема комунальних газет. Окрім цього, на висвітлення діяльності влади в друкованих засобах масової інформації з бюджету в цей час почали виділяти втричі більше коштів, ніж раніше, про що писали «Коментарі».

Також коштом фонду мали б проводити реконструкцію садиби Раєвських. Першу чергу ремонту садиби провадило підприємство «Інтерресурс», яке виграло тендер на неконкурентній основі, про що писав сайт «Наші гроші». Очевидно, і другу чергу мала б виграти ця сама фірма.

«Ми також підтримали громадську організацію з захисту тварин і почали проводити в Кіровограді стерилізацію бездомних собак», - стверджує пані Шелест у тому ж інтерв’ю. Як відомо, стерилізацію тварин у Кіровограді проводила громадська організацію «БІМ». Але от кошти на це поступили не з фонду, а з обласного бюджету.  

Витрати фонду
Оскільки фонд неодноразово фігурував у передвиборчій кампанії, всім хотілось дізнатись, скільки ж дали фонду донори, на що конкретно були витрачені кошти? Директор фонду, вочевидь забувши, що «рукописи не горять», обіцяла журналістам відзвітувати про роботу фонду до лютого 2013. Відкриту звітність передбачає і Закон України про благодійну діяльність та благодійні організації (Стаття 17. п. 3.) Але минуло вже більше року, а звіту кіровоградці так і не побачили.

Як і не побачать тепер керівників фонду Крамарову та Шелест, які ще в листопаді підтримували звернення до Президента з проханням придушити заколоти в столиці. За інформацією сайту, ці ж люди відповідали за розрахунок з «тітушками» під час мітингу 26 січня 2014 року . Не дивно, що вони зникли з міста вже 23 лютого.
Ймовірно, разом з ними місто покинули і установчі документи та офіційна печатка фонду «Розвитку Кіровоградщини».

Зважаючи на запевнення головних фігурантів роботи фонду С. Ларіна та О.Шаталова про повернення у Кіровоград, фонд може продовжити свою роботу вже під час наступних виборів

Олена Петрів

 

G

Сподобалася стаття?

varto3
Реклама

Коментарі  

 
-1 # Люся 20.03.2014, 12:48
так может Ларин расскажет куда делись из города Ольга Шелест и Виктория Крамарова? Ведь это же люди из его команды. и далеко не последние. депутаты облрады. или только на допросе?
Цитата
 
 
0 # admin 18.03.2014, 22:11
Цитую Михайло Мицюк:
Маю їхню податкову звітність. Якщо комусь цікаво - можу надати.

Цікаво. надсилайте на
Цитата
 
 
0 # ляля 19.03.2014, 07:26
все должно стать достоянием громады. громада разберется. если это не по силам правоохранителя м.
Цитата
 
 
0 # Михайло Мицюк 19.03.2014, 09:10
Надіслав.
Цитата
 
 
0 # Михайло Мицюк 20.03.2014, 12:20
Та ніби ж надіслав.
Цитата
 
 
-1 # Михайло Мицюк 18.03.2014, 22:07
Маю їхню податкову звітність. Якщо комусь цікаво - можу надати.
Цитата
 
 
-1 # Панас 18.03.2014, 15:34
Цитую student:
Если оплата титушек проводилась из Фонда "Развитие Кировоградщины", то почему эти депутаты облсовета от Партии Регионов еще не этапированы из Киева и Харцизска для дачи показаний? А если в Кировограде прокуратура не работает по каким-то уважительным причинам, то надо писать в Генеральную прокуратуру.

Да уж пускай прокуратора так же поинтересуется кто оплачивал революцию майдановцам и всем активистам и по сей день платит, на уровне государства так что выбирайте выражение
Цитата
 
 
-1 # ляля 18.03.2014, 17:32
деньги майдановцам собирались на майданах. лично я тоже помогала. А хфондик согласно своему Уставу должен заниматься розвытком Кировоградщины, а спонсировать регионалов.
Цитата
 
 
+6 # Панас 18.03.2014, 15:30
А зачем спрашивать сейчас, неужели ваши дети не ездили на "майданс" и не играли на детских и спортивных площадках, а та помошь в молодежных программах поездки за границу и так далее что же вы не умничали когда Ларин был губернатором или Шаталов открывал очередную площадку, надо было спрашивать тогда. Видимо не всем хватало смелости.
Цитата
 
 
+1 # ляля 18.03.2014, 17:34
"майданс" - майдансом, а оплата титушек - это совсем другое. вы не согласны?
Цитата
 
 
-3 # shtopor 18.03.2014, 13:15
Надо попросить наших меценатов, чтобы они рассказали здесь, как именно они перечисляли деньги в этот Фонд. Например самую известную кировоградскую меценатку Людмилу Шубину. Ведь ей же не безразлично на что шла ее благотворительн ая помощь, ведь она давала свои личные деньги не на избирательную кампанию партии регионов. Почему бы журналистам Гречки не обратиться к Шубиной с этой просьбой?
Цитата
 
 
-2 # student 18.03.2014, 12:01
Если оплата титушек проводилась из Фонда "Развитие Кировоградщины" , то почему эти депутаты облсовета от Партии Регионов еще не этапированы из Киева и Харцизска для дачи показаний? А если в Кировограде прокуратура не работает по каким-то уважительным причинам, то надо писать в Генеральную прокуратуру.
Цитата
 
 
+1 # Панас 18.03.2014, 10:51
я думаю что редактор писав статью думал в первую очередь о том как отбить деньги которые выделяются и по сей день табаловыми и онулами на подобные статьи, и которые никак не готовы были с ними расстаться и уж тем более во благо города или жителей. Возможно фонд и брал у богатых и тратил на себя но и давал бедным на то он и фонд, Удачи
Цитата
 
 
-1 # ляля 18.03.2014, 12:58
Панас, а почему вы не упрекнули редактора в том, что он не указал фио бухгалетра этого хфондика Розвыток ки-ки-ки? или этот бухгалтер не Алина Шаталова?
Цитата
 
 
+1 # 007 19.03.2014, 18:23
а Денис Визгалов будет привлекаться в качестве свидетеля в деле по растрате денег этого общественного Фонда?
Цитата
 
 
0 # центральныйдерегион 19.03.2014, 19:35
А вы можете больше не упоминать в своих комментариях фамилии Визгалова? Потому что Шаталов уже от одного упоминания этой фимилии начинает нервничать. Почему-то.
Цитата
 
Loading...

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити