Суспільство

Коли звіріють і собаки, і люди: притулку для тварин у Кіровограді таки не буде (ФОТО)

. 4918

Весна - не лише час пробудження природи, а і справжнє свято „кохання”. По людях це може і не помітно, а от коти вже жваво співають любовних пісень, а собаки носяться містом цілими зграями у пошуках „тої, єдиної”. Люди ж незадоволено поглядають на собачі зграї, і чекають обіцяного притулку для четвероногих. Чекають марно. Цього року притулку для тварин у Кіровограді точно не буде.

Собаче питання
У кожному мікрорайоні Кіровограда давно знають, якою дорогою не варто ходити, щоб не сердити молоду маму з цуценятами, якого пса треба підгодовувати, а від якого тікати.

Проте сумних ситуацій оминути не завжди вдається. Тварини є тварини. І зовсім не поодинокі випадки, коли собаки зграями чи поодинці кидаються на людей. 

З подібною неприємною ситуацією зіткнулась мешканка Кіровограда пані Валентина. Після того, як кілька разів їй довелось відбиватись від дворового пса, а звернення до КРЕПу не дали результатів, вона, на жаль, розправилась з твариною у не надто гуманний спосіб – отруїла собаку. Жінка в жодному разі не пишається своїм вчинком, адже сама має тваринку в домі. Каже, що з задоволенням звернулась, аби собаку забрали у притулок, але немає в нас такого, а життя і здоров’я маленької онуки, яка щодня повертається тою дорогою зі школи, для неї на першому місці.

Жорстокі і особливо небезпечні
Особливо жорстокими, стають і деякі люди. Так зʼявилось навіть таке поняття як догхантери (з англійської мисливці за собаками) – це люди, що винищують бездоглядних собак в містах. „Мисливці” вважають, що тільки таким чином можуть убезпечити себе і близьких від можливості бути покусаними або навіть убитими собачою зграєю. У своїй роботі практикують переважно відстріл і отруєння бездоглядних собак. За даними ЗМІ та зоозахисників, догхантери діють в 15 містах Росії, а також в Україні і Болгарії.

Так, з одного боку, люди захищають себе самі, коли від місцевої влади чекати допомоги марно, а з іншого скочуються до рівня жорстоких убивць, про що заявляють захисники тварин. У ніч на 14 березня у Києві було розстріляно і отруєне багато собак в декількох районах. Жертвами стали і домашні тварини. Зоозахисники показують фото, де хвору собаку з цуценятами убито з особливою жорстокістю. Поряд було також багато застрелених ворон. Незважаючи на закон «Про жорстоке поводження з тваринами» правоохоронні органи не поспішають шукати вбивць, а увагу на садистів звертають переважно лише коли подія набуває резонансу у пресі. Можливо, чекають, поки подібна розправа почнеться над безпритульними.

На щастя, у Кіровограді масових розправ над тваринами не було ще з часів керівництва містом Пузакова. Проте досить часто трапляються випадки, коли над тваринами знущаються і вбивають заради забави. Сумну славу отримав розвалений будинок на вулиці Пушкіна, звідки кіровоградці чують пронизливе скавучання, але навіть зайти туди бояться.

Обіцяного три роки чекають?
Ще влітку виконком Кіровоградської міської ради затвердив Тимчасовий порядок вилову, транспортування та регулювання чисельності безпритульних тварин у Кіровограді, а до першого березня мав розробити місцеву програму регулювання чисельності тварин в Кіровограді. Все для того, аби зменшити кількість безпритульних тварин у місті і зробити життя городян безпечнішим.

У липні ж Кіровоградська обласна рада прийняла рішення про будівництво притулку для тварин, на це планувалося витратити два мільйони гривень. Передвиборні лозунги тоді ще кандидата у народні депутати, а нині працівника Адміністрації Президента Олександра Шаталова „Притулку для бездомних тварин у Кіровограді бути” майоріли на шпальтах багатьох видань. За словами Олександра Шаталова, притулок на 300 собак мав розпочати свою роботу ще з грудня минулого року. На той час по вулиці Родимцева була виділена територія площею понад гектар, а також, нібито затверджено проект будівництва.

Зараз притулок є лише в проекті. Але і в проектній документації розрахований він всього на 150 тварин.
Тетяна Кучерява, опікун Кіровоградської організації захисту тварин «Бім», розповідає:

- Наразі ми вже бачили створений проект притулку. Його вартість понад 7 мільйонів гривень. Проект вже підписаний проектним інститутом, а тепер його ще має підписати заступник голови ОДА, щоб він пішов на затвердження до Києва і на запит грошей на його будівництво. Заявка має бути подана до травня, а гроші надійдуть у наступному бюджетному році. Потім буде проведено тендер, визначений замовник і підрядник. Тому зараз маємо хороший проект, але в цьому році він навряд чи реалізується. Це буде притулок тимчасового утримання для тварин на період вакцинації, стерилізації і можливого прилаштування тварини в сім’ю. Якщо тварину прилаштувати не вдасться, її знов випускають на місце попереднього проживання. Якщо ж тварина буде смертельно хвора або ж виявлятиме агресію, що не піддається корекції, її гуманно усиплять. Там передбачено крематорій. Проект дорогий, але дуже хороший…

Тоді ж, у липні, перший заступник міського голови Василь Дзядух повідомив, що найближчим часом у місті буде обладнано майданчик, де ветеринари проводитимуть вакцинацію та стерилізацію безпритульних тварин, і що на реалізацію цього напрямку проекту з природоохоронного фонду виділено 300 тисяч гривень. Цю інформацію було оприлюднено на офіційному сайті Кіровоградської ОДА, але чомусь гроші на стерилізацію до Управління ветеринарної медицини в Кіровоградській області, яке мало б займатись цим питанням, так і не дійшли.

- Влітку місцевою владою нам було виділено 35 тисяч на стерилізацію 100 собак. Ми простерилізували 78. Завершили у грудні, коли настали сильні морози, адже за процедурою собака відпускається на наступний день після операції, а в великий холод так робити не доцільно. Залишок грошей повернули у фонд «Розвиток Кіровоградщини», але нам обіцяли, що весною ми зможемо продовжити, − каже Тетяна Кучерява.

Тож, чекати на значне покращення цього року знову не доводиться. Єдиний притулок, який кіровоградці все ж можуть організувати до тварин - забрати вуличне цуценя до власного дому і отримати в його особі вірного захисника, адже, як співалось у пісні, собака буває кусючою тільки від собачого життя.


Анастасія ДЗЮБАК

"Нова газета"

images/A_suspilstvo/sob3.JPG

Поширюйте

Коментуйте


Реклама