Більше року кіровоградський кіборг не може отримати статус учасника бойових дій(ВІДЕО)
Кіровоградський кіборг, герой оборони Донецького аеропорту понад рік не може отримати статус учасника бойових дій.
Володимир Корнієць, майстер спорту з боротьби нині змушений виборювати те, що йому належить за законом, переборюючи бюрократію та байдужість військового керівництва.
Боєць 3-го полку спецпризначення Володимир Корнієць перебував на передовій з перших днів війни на сході країни. Брав участь в обороні донецького летовища з першого бою. Нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня. 4 місяці боїв в Донецькому аеропорту, Авдєєвка, Горлівка, Піски, Мар’їнка – 7 місяців війни та поранення, а в замін нічого.
За словами Володимира, всі його побратими, з якими він одночасно подавав документи на отримання статусу УБД, мають його понад рік. В частині бійцю спочатку повідомили, що його документи ніхто не подавав. Пізніше він довідався, що командир групи таки надав всі необхідні папери однак подальша їх доля невідома.
На сьогодні кіборг, який ризикував власним життям, захищаючи цілісність та суверенітет країни, не може отримати жодної інформації про причини затримки оформлення статусу.
«Я по праву заслужив статус учасника бойових дій, – говорить Володимир. – Мої хлопці вже отримали цей статус і користуються пільгами. Я досі не маю ні статусу ні пільг».
Юристи переконують, що винним у зволіканні з наданням статусу є керівництво військової частини, в який проходив службу військовик.
«Ситуація, що склалась з отриманням статусу учасника бойових дій на жаль типова, – розповідає Антон Красов, керівник штабу юридичної допомоги військовослужбовцям. – В даному випадку військовослужбовець звільнений з лав Збройних Сил України. Однак пройшло вже три місяці, а статусу він досі не отримав. При цьому у Володимира є всі належні документи».
Красов запевняє, що Володимиру слід самому братися за оформлення статусу.
«Необхідно надсилати відповідні запити до військової частини та Міністерства оборони для того щоб витребувати всі необхідні документи та самостійно подавати їх до відомчої комісії. Хоча це обов’командира військової частини, який той, очевидно, не виконав, – говорить юрист. – Відповідно до положення про надання статусу учасники бойових дій, командир військової частини забов’язаний подавати всі необхідні документи для отримання статусу протягом місяця з часу, коли учасник АТО вийшов з зони проведення антитерористичної операції . Тому юристи зроблять це за військову частину».
Всі подробиці в програмі «Лінія захисту»: