У Кіровограді триває будівництво, яке оскандалилось у багатьох містах України (ВІДЕО)

15:28, 23 Вересня, 2015

У Кіровограді вже кілька місяців триває будівництво житлового комплексу «Набережний квартал». За вигідну ціну і передоплату містянам пропонують стати пайовиками і вибудувати власне житло за сучасними технологія і ледь не в центрі міста – на вулиці Олефіренка (колишня Фрунзе). Процес будівництва йде, жодних нарікань від кіровоградців немає, проте, деяких потенційних вкладників хвилює історія проекту, який мав проблеми в інших містах.

У Рівному житло не могли ввести в експлуатацію

У жовтні 2010 у Рівному виник скандал, оскільки пайовики «Набережного кварталу», через недоробки у будівництві не могли вселитись у житло.

– За три місяці з часу введення в експлуатацію будинки не газифіковані десятий і одинадцятий поверхи, – розповів покупець з Рівного виданню «Прес-центр». – Ні проектного рішення на цей рахунок. Відсутні будинкові електрощитова і лічильник на воду. Не введено в експлуатацію ліфт. Не утеплені зовнішні стіни, причому стіна тільки в півцеглини зроблена. Також зіткнулися з ситуацією, що будинок потрібно прийняти на баланс, а вся проектна документація на нього відсутня.

Питання люди вирішували через створення спецкомісії при міськраді і суди.

У Львів фірму звинуватили у «будівельній піраміді»

У серпні минулого року «Набережни квартал» у Львові звинуватили в тому, що працюють вони за схемою «фінансової піраміди», як от сумнозвісна «Еліта-центр».

За даними ЗМІ, проблеми зі зданим в експлуатацію житлом чи то зупинкою будівництва виникли у Вінниці, Києві, Хмельницькому, Львові.

Тоді прямо звинувачувала «Набережний квартал» у створенні « житлової піраміди» депутатка Ірина Сех. Фінансування будівництва житла здійснюється шляхом пайової участі фізичних осіб, що прямо суперечить положенням Закону України “Про інвестиційну діяльність”. Пайову участь забудовник як юридична особа оформляє шляхом укладення з громадянами договорів про сплату пайових внесків вже іншій юридичній особі – спеціально створеному для таких цілей житловому кооперативу, який і виступає замовником будівництва.
Таким чином громадяни-інвестори сплачують лише членські внески, а не платять власне забудовникові. Кооператив не є суб’єктом містобудівної діяльності, а отже не може виступати гарантом виконання будівельних робіт та передачі їм квартир. При цьому громадяни виступають в цих кооперативах на правах асоційованого членства, що усуває всяку можливість їхньої участи в управлінні та впливові на ці кооперативи, а також можливість бути стороною спору у випадку судового врегулювання невиконання умов договорів чи інших конфліктів.

Подібна схема вже була застосована при будівництві житла в скандально відомій афері “Еліта-центр”, переконує депутатка.

У Вінниці будівництво розпочали без відповідних документів

У Вінниці будівництво почалося у вересні 2014 року. Коли у забудовника відповідних документів у забудовника не було. Декларація на початок будівельних робіт була отримана тільки в листопаді 2014 року, розповідає видання «Четверта влада». Тобто спочатку почалося будівництво, а потім підганялися необхідні документи. Це підтверджується листом в управління архітектури. Вони зафіксували документально факт будівництва, а не підготовчих робіт. Тут вже існує житловий район. Але не була розроблена містобудівна документація цього кварталу, яка за законом обов’язково обговорюється з жителями району.

У Харкові будівництво зупинилось, а якість зданого житла незадовільна

У червні 2015 будівництво зупинилось у Харкові. Як повідомили «Наші гроші», Департамент Державної архітектурно-будівельної інспекції у Харківській області скасував реєстрацію повідомлення житлово-будівельного кооперативу «Набережний квартал схід 2» про початок будівництва багатоквартирних житлових будинків у місті Харкові на вулиці Клочківській, 276г. Тоді «шум» підняли, люди, які ледь не стали жертвами афери. Вони тоді з протестами перекривали дорогу, адже виявили, що забудовник уклав договір оренди на земельну ділянку ще в 2007 році терміном до 2030 року і мав дозвіл тільки на підготовчі роботи, але не на знесення зелених насаджень, а тим більше на будівництво.

До речі, в інтернеті є відео з харківського будівництва де в травні, за місяць до зупинки будівництва, пайовиків переконували в тому, що все буде добре.

У липні 2015 харків’яни розмістили над офісом «Набережного кварталу» банер, де попереджали людей, що це афера.

На фото із «Харьков Форум» люди нарікають на якість будівництва і показують те, як виглядає житло, яке таки встигли здати в експлуатацію, хоч і не підвели комунікації.

У Кіровограді все без проблем?

Місце для забудови у Кіровограді здане у суборенду і офіційно призначене для будівництва житлових споруд. Як запевнили «Гречку» у офісі «Набережного кварталу» усі відповідні документи для забудови мають і будівництво триває у запланованих темпах. Зараз немає жодних підстав для його зупинки, а у випадку, якщо з вини фірми будівництво «стане», за договором людина може повернути всі свої гроші, окрім членського внеску ( близько 2 відсотків від суми). Якщо ж виникнуть форс-мажорні обаставини, наприклад, початок війни на території – фірма зупинить будівництво і не нестиме відповідальності.

Марта Луцька

Останні новини по темі
Чи існує в Укрaїні літературна критика і чи потрібна вона (ПОДКАСТ)
У наступному році депутати планують прийняти 50 законів у аграрній сфері
Читайте також

Три громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників. 

16:52, 8 Жовтня, 2024

У Кропивницькому Міжнародний благодійний фонд «Янгол життя» оголосив терміновий збір грошей на ліки для онкохворого хлопчика Сергія Долини, який має рак головного мозку....

15:18, 8 Жовтня, 2024

Колишній постачальник масла до кропивницьких дитсадків, проти якого відкрите кримінальне провадження, заявляє, що прокурори діють незаконно, а їхні дії це втручання у роботу біз...

14:45, 8 Жовтня, 2024