Якого «кольору» тепер нардепи від Кіровоградщини?

09:27, 04 Березня, 2014

За останні три місяці «погода» в українській політиці кардинально змінилась. Звідки «дме вітер» і куди «занесло» нардепів, що представляють у Верховній Раді Кіровоградщину, вирішила дослідити «Гречка».

Почнемо з тих, хто прийшов до Ради у 2012 році під прапорами «Партії регіонів».

Першим з кіровоградців, який  у лютому 2014 року покинув ПР, став Ігор Шаров, який прийшов до Верховної Ради за списками. Депутатствує Шаров вже вп’яте. Так у Раді 2-ого скликання він представляв КПУ, 3-ого  – був безпартійним членом фракції НДП, 4-ого – членом партії «Трудова Україна», 6-го – нардепом від Народного блоку Литвина, 7-ого(тобто зараз) – з грудня 2012 до лютого 2014 був № 16 у списку «Партії регіонів».

Далі під пильне око «Гречки»  потрапила «єдина команда» Сергія Ларіна, очільника обласної організації «Партії регіонів» і до грудня 2012 року  – голови Кіровоградської ОДА. Трохи більше року тому, по всій області, за виключенням обласного центру, перемогу святкували регіонали.

Так другим з партії і першим з «єдиної команди»  21 лютого 2014 ПР покинув Станіслав Березкін. Для нардепа такі переходи  не в новинку. Засновник одного з найбільших в Україні олійно-жирових підприємств , ПРАТ «Креатив» , уперше потрапив до Верховної Ради за списками БЮТ 15 лютого 2011року. А вже 1 березня того ж року він приєднався до фракції «Партії регіонів».  У 2012 Станіслав Семенович  був  чи не найбільшим спонсором передвиборчої кампанії  ПР в області. Окрім того, є інформація, що майбутній нардеп-регіонал, нібито, фінансував виборчий штаб головного конкурента від опозиції на своєму окрузі Ольги Гранатової(ВО «Батьківщина»).

«Прославився» і ще один кіровоградський регіонал – Віталій Грушевський.  Генеральний директор ТОВ «МЕТСЕРВІС груп» з 2010 був обраний депутатом Кіровоградської обласної ради по багатомандатному виборчому округу від Кіровоградської обласної організації «Партії регіонів», а в 2012 році,  від тої ж партії балотувався та виграв вибори по мажоритарному виборчому округу № 101.

Проте справжня слава прийшла до Грушевського взимку 2014-го!

26 січня на Віче у Кіровограді Віталій Грушевський хизувався перед журналістами тим, що тітушок  на Антимайдан привіз у місто саме він.

2 лютого депутат вже виступив на сцені Євромайдану в Києві. Тоді він попросив ведучих не оголошувати з якої він партії, висловив підтримку людям. Народом це було сприйнято як вихід з ПР. Проте, вже того ж дня нардеп оголосив – це все брехня, його не правильно зрозуміли, а може й просто оббрехали.

Коли ж офіційно встиг «втікти» Грушевський із фракції ПР, прослідкувати важко. Проте нині він уже має статус «позафракційний» як і його колега з «єдиної команди Ларіна» Сергій Кузьменко ( син одного з найпотужнішихих аграріїв Кіровоградщини Анатолія Кузьменка, депутата Кіровоградської обласної ради від Народної партії.

Напередодні виборів 2012 року Сергій Кузьменко почав виявляти активну прихильність до «Партії регіонів» і невдовзі з крісла голови Олександрійської райдержадміністрації опинився в апартаментах заступника голови Кіровоградської ОДА  Сергія Ларіна.

На виборах 2012 року балотувався по 103 мажоритарному виборчому округу.

Так само непомітно покинув «регіони» і  Олександр Єдін. За часи депутатства його також добряче покидало по партіях. У 3-му скликання він був у фракції  НДП,  у 4-му – член партії «Трудова Україна» , проте впродовж  депутатської каденції змінив кілька фракцій ( член фракції «Єдина Україна» (з 05.2002), член фракції партій ППУ та «Трудова Україна» (06.2002-04.04), член фракції політ. партії «Трудова Україна» (04.-12.2004), представник фракції партії «Єдина Україна» (12.2004-02.06), член фракції Блоку Ю.Тимошенко (з 02.2006), у 5-му скликанні – представляв «БЮТ», у 6 і 7-му – представляв «Партію регіонів» до лютого 2014).

Далі на черзі безпартійні  Андрій і Олександр Табалови, які увійшли в Раду зі скандалом.

Олександр Табалов, відомий бізнесмен,  засновник ВО «Формула»  до якого входять 24 підприємства харчової промисловості, що  розташовані у 5 областях України, на виборах 2012 пройшов до ВР по списках ВО «Батьківщина». Його син Андрій Табалов, який раніше очолював обласний осередок «Фронту змін», балотувався від ВО «Батьківщина» по одномандатному мажоритарному виборчому округу № 99. Він переміг свого головного конкурента Олександра Шаталова, представника «Партії регіонів», незважаючи на використання останнім потужного адмінресурсу.  

11 грудня 2012 розгорівся скандал: Андрій та Олександр Табалови не написали заяви до фракції «Батьківщини». У відповідь Об’єднана опозиція “Батьківщина” оприлюднила вимогу до Андрія та Олександра Табалових скласти депутатські мандати. На запитання журналістів Андрій Табалов пояснював,  що не перейшов до жодної з фракцій, а технічно він і не був у фракції «Батьківщини».   До лютого 2014 Табалови  так і залишались позафракційними. Ще тоді Табалових охрестили «тушками» Партії Регіонів, проте з огляду на те, як вони голосували під час пленарних засідань, нардепи намагались догодити «і нашим, і вашим», голосуючі то з владою то з опозицією.

Після масової втечі з «Партії регіонів»  у Верховні Раді утворюється кілька депутатських груп. Так, Ігор Шаров, який пройшов до Ради за списками Партії регіонів і встиг покинути фракцію 21 лютого, приєднався до групи «Суверенна європейська Україна». Щоб виразніше побачити, яким є обличчя групи, відзначимо, що серед  36 її членів є наступні депутати:  Олесь Доній, Володимир Литвин, Віктор Пилипишин та Михайло Поплавський (до речі, також уродженець Кіровоградщини, який балотувався на Черкащині).

Олександр Єдін, Станіслав Березкін та обоє Табалових увійшли до групи Анатолія Кінаха «Економічний розвиток».

Постійними у вподобаннях виявились Валерій Кальченко, який за свої три депутатські каденції, був прихильником БЮТу та Володимир Кудря, який у 2012 пройшов до Ради як член КПУ, а до того очолював Олександрійську міську організацію Компартії.

Схоже, більшість нардепів від Кіровоградщини керується дипломатичним девізом «У Англії немає постійних друзів ─ є постійні інтереси» .

Олена Петрів

Останні новини по темі
Противникам Майдану провели екскурсію в Межигір’я (ВІДЕО)
Сесія Кіровоградської міськради може відбутись у четвер?
Читайте також

Три громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників. 

16:52, 8 Жовтня, 2024

У Кропивницькому Міжнародний благодійний фонд «Янгол життя» оголосив терміновий збір грошей на ліки для онкохворого хлопчика Сергія Долини, який має рак головного мозку....

15:18, 8 Жовтня, 2024

Колишній постачальник масла до кропивницьких дитсадків, проти якого відкрите кримінальне провадження, заявляє, що прокурори діють незаконно, а їхні дії це втручання у роботу біз...

14:45, 8 Жовтня, 2024