Встановлено преший у Кіровограді скейт-парк(ФОТО)

14:00, 19 Листопада, 2012

Троє молодих людей зі Львова завершили зведення першого у Кіровограді скейт-байк  парку.  Всі вони – професійні екстримали, учасники команди «Elements – team», які на своїх велосипедах виробляють різноманітні трюки вже 10 років. За це час встигли «протестувати» не один  трамплін, більше того – заснували власну фірму однойменну назві команди «Elements – team», яка зайнялася виробництвом та монтажем вітчизняних майданчиків для екстрималів.

На думку лідера команди Романа Романюка, створення таких скейт-парків є необхідністю для підростаючого покоління: «Раніше ми самі йшли в парки, брали лопати і робили земляні трампліни. Але за такими трамплінами необхідно постійно доглядати, а так поставив необхідні фігури  – і можна кататися. Дощ впав, воно підсохло і за годину готове до використання».

Перше велике замовлення хлопці отримали у 2009 році, тоді вони встановили скейт- парк у Калуші, що на Івано-Франківщині.

 

Яким чином на них вийшли кіровоградські чиновники, хлопці вже й не пам’ятають, проте припускають, що це пов’язано з Запоріжжям, де близько двох років тому львівські хлопці ставили подібний скейт-парк. А після того і отримали пропозицію від Кіровограда.

 

 

Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.info Встановлено преший у Кіровограді скейт-парк(ФОТО)

«Скейтбордінг останнім часом активно розвивається, з’являється чимало його прихильників – від школярів молодшого шкільного віку до старших підлітків, а займатися цим видом спорту  у Кіровограді не було де – діти каталися на скейтах на площі перед міською радою. До міського керівництва неодноразово зверталась ці молоді люди та їхні батьки з проханням спорудити у Кіровограді скейт – парк.

 

 

 

Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.info Встановлено преший у Кіровограді скейт-парк(ФОТО)

Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.info Встановлено преший у Кіровограді скейт-парк(ФОТО)

Свого часу депутати міської ради прийняли рішення про виділення для спорудження скейт – парку 150 тисяч гривень. А проект міської ради «Розвиток сучасних молодіжних видів спорту шляхом створення скейтпарку в місті Кіровограді» став переможцем в обласному конкурсі проектів та програм розвитку місцевого самоврядування, отримавши фінансування у розмірі ще 150 тисяч гривень.

Зараз спеціалісти відділу фізкультури та спорту міської ради готують правила поведінки скейтерів, адже мало мати просто дошку на колесах – потрібно подбати й про безпеку, оскільки, виконуючи різноманітні трюки, легко травмуватись. На жаль, у місті поки що немає професійних тренерів зі скейтбордінгу, як і тренерів зі стрітворкауту, паркуру»,  – зазначає начальник відділу фізкультури і спорту міської ради Олександр Куценко на сторінках офіційного сайту Кіровоградської міської ради.

 

 

Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.info Встановлено преший у Кіровограді скейт-парк(ФОТО)

Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.info Встановлено преший у Кіровограді скейт-парк(ФОТО)

Зрозуміло, що наявність такого парку – це не лише задоволення від тренувань, а ще й можливість травмуватися: «Це екстремальний спорт і сам по собі він вже є небезпечним. Тут правильні радіуси, висота фігур є адекватною максимально безпечній, але забувати про безпеку не варто. Не потрібно кататися без захисту. Щоправда, така тенденція є  до першої серйозної травми. Пам’ятки архітектури, бордюри, площі перед меріями, бабцю збили, в машину в’їхали – це звична картина по всій Україні в містах, де молоді немає  де кататися. Окрім Кіровограда ще Луцьк, здається, не має такого майданчика.

Ми ще не встигли поставити всі фігури, як набігли діти і почали кататися. Гаркнув на них – трохи відійшли, але за п’ять хвилин вже знову катаються», – продовжує Роман Романюк.

Офіційне ж відкриття скейт-парку відбудеться у вівторок, 21 листопада j 15.00, в Ковалівському парку(праворуч від філармонії).

Валерій Лебідь

Фото автора

Останні новини по темі
Діти і дорослі, Святий Миколай чекає ваших листів(КОНКУРС)
Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.com.ua Діти і дорослі, Святий Миколай чекає ваших листів(КОНКУРС)
громадська організація, Кіровоградщина, Кіровоград - наше рідне місто, молодіжний журнал, молодіжний портал, молодіжний сайт, молодь Кіровоградщини
У Кіровограді створять нову громадську організацію
Читайте також

У понеділок, 20 травня, проєкт «Баба Єлька», волонтери якого досліджують фольклор і історію Кіровоградської області, презентували першу серію власного документального серіалу. П...

17:50, 20 Травня, 2024

Три громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників.

17:30, 20 Травня, 2024

Вночі у неділю, 19 травня, в одному з мікрорайонів Кропивницького жителі прокинулися від вибуху та викликали поліцію — адже в цей момент в області не було повітряної тривоги....

17:05, 20 Травня, 2024