Спортивний літопис Кіровоградщини 2015 (ФОТО)
2015-й рік став надбанням історії. Традиційно “Гречка” підсумовує навагоміші досягнення спортсменів нашої області в олімпійських видах спорту в році, що минув. Кропітка робота тренерів, спортсменів та людей, причетних до спортивної галузі, залилиша свій відбиток у спортивному літописі Кіровоградщини. 2016-й – рік Олімпійський, тому увага до виступів наших спортсменів у році що йому передував, була особливою. Процес здобуття олімпійських ліцензій ще триває і наші провідні спортсмени зробили минулого року до цього вагомі кроки.
ДЗЮДО
Два роки поспіль столичні дзюдоїсти, члени збірної України Кеджао Ньябалі та Дмитро Лучин поряд із Києвом представляють Кіровоградську область. Саме з їхніми виступами пов’язані найбільші успіхи наших майстрів цього японського бойового мистецтва. Обидва дзюдоїсти перемогли у своїх вагових категоріях на Чемпіонаті України, але в той час як Лучину демонструвати високі результати на міжнародній арені в сезоні, що минув заважали травми, Кеджао зумів на головній репетиції Олімпіади – І Європейських іграх піднятися на п’єдестал пошани, ставши єдиним медалістом в Баку від нашої області. У складі чоловічої збірної у командних змаганнях він виборов бронзову медаль.
СПОРТИВНА ГІМНАСТИКА
Потенційними кандидатами на участь в Олімпійських іграх в Ріо-де-Жанейро залишаються вихованці обласної школи вищої спортивної майстерності та СДЮСШОР “Надія” Георгій Петросян і Віталій Арсеньєв. Нажаль, травми переслідували Георгія протягом року, тому після перемоги у багатоборстві на Чемпіонаті України, максимально проявити себе йому не вдалося. Нині Петросян тренується за персональною програмою і поступово набирає форму, залишаючи шанси на поїздку до Ріо. Оптимістичніше складаються справи у Віталія Арсеньєва молодшого. Свою порцію слави та визнання у 2015-му він отримав завдяки успішому виступу на XXVIII Всесвітній літній Універсіаді, що проходила у корейському Кванджу. У складі студентської збірної команди України він виборов бронзову медаль. До цієї нагороди він додав ще три золоті медалі Чемпіонату України. У складі збірної України Арсеньєв молодший (на фото крайній ліворуч) нині готується до міжнародних стартів на базі олімпійської підготовки у Конча Заспі. Остаточний склад чоловічої збірної України зі спортивної гімнастики для участі в Олімпійських іграх 2016 визначиться незадовго до вильоту в Ріо-де-Жанейро.
ЛЕГКА АТЛЕТИКА
Вже декілька років поспіль вперто стукав у двері національної збірної команди України вихованець СДЮСШОР N2, стрибун у висоту Дмитро Яковенко. Нинішнього року він, за відсутності титулованих Богдана Бондаренка та Андрія Проценка, удома на футбольно-легкоатлетичній арені стадіону “Зірка” здобув звання Чемпіона України, виконав норматив майстра спорту міжнародного класу, подолавши планку 2,30 м. Завдяки показаному високому результату Дмитро отримав право у складі збірної України взяти участь у Чемпіонаті світу, що проходив у Пекіні. Наш легкоатлет входить до числа декількох кіровоградців, які залишають високі шанси на отримання олімпійської ліцензії. Для поїздки у Бразилію Яковенку на Чемпіонаті України необхідно увійти до провідної трійки та взяти планку у 2,29 м.Вагомим підгрунтям у досягненнях високих результатів нашого стрибуна у висоту є створення в Кіровограді належних умов для підготовки після реконструкції стадіону “Зірка”. У 2015 році на ньому проведено головні легкоатлетичні старти України. Загалом “Зірка” прийняла минулого року 11 національних чемпіонатів і кубків, на яких понад 50 наших легкоатлетів завоювали призові місця.
ТХЕКВОНДО
На головних стартах року – І Європейських іграх Кіровоградщину окрім дзюдоїста Кеджао Ньябалі представляли ще троє спортсменів – Микола Савченко (греко-римська боротьба), Олена Демидова (велоспорт) і Тетяна Тетеревятникова (тхеквондо). За крок до призового подіуму зупинилася остання з цієї трійки. Тетяні не вистачило досвіду, щоб перемогти у поєдинку за “бронзу” шведку Елін Йоханссон, проте навіть участь у таких престижних змаганнях, а тим паче четвертий результат, заслуговує на визнання.
БОКС
У складі «Українських отаманів» у груповому етапі Всесвітньої серії боксу (WSB) дебютував олександрієць Тарас Неудачин, де запам’ятався вольовою перемогою над марокканцем Абдельхалілом Абухамадом. Його землячка Ангеліна Бондаренко привезла “срібло” юніорського Чемпіонату світу з боксу в Тайвані. Цій нагороді передувала її перемогла на Чемпіонаті України.
Вперше володарем поясу інтерконтинентального чемпіона світу за версією IBF міг стати боксер-професіонал з Кіровограда Олександр Черв’як (15-4-1, 5 КО). Нажаль, наш напівважковаговик не зумів здобути цей титул, програвши одноголосним рішенням суддів діючому чемпіонові Еріку Скоглунду (23-0, 11 КО).
ФУТБОЛ
Значного прогресу досягли наші футбольні команди. Кіровоградщина – одна з небагатьох областей в Україні представлена на всіх трьох рівнях професіонального футболу – ліги Парі-матч, Першої та Другої ліг.
«Олександрія», впевнено завоювала золоті нагороди Чемпіонату України в Першій лізі сезону 2014-2015 і вийшла до Прем’єр-ліги. Зараз команда Володимира Шарана успішно виступає серед еліти українського футболу, посідаючи у зимове міжсезоння сьоме місце та залишаючи високі шанси на участь наступного сезону в єврокубках. У Кубку України олександрійці вже дісталися чвертьфінальної стадії.Радувала своєю грою протягом року «Зірка», яка після приходу Сергія Лавриненка стала авторитетом та небажаним суперником для всіх команд Першої ліги. Після зимової перерви з 14-го місця червоно-жовті піднялися на підсумкове четверте, набравши у весняній частині чемпіонату найбільшу кількість очок серед першолігових команд. У нинішньому сезоні футболісти «Зірки» не збавляли обертів, доводячи свою майстерність. Невипадково команда Сергія Лавриненка після 18-ти турів на зимову відпустку пішла на чолі турнірної таблиці, залишаючи найвищі шанси на підвищення в класі. Перемігши в 1\16 Кубку України львівські “Карпати”, команда з Кіровограда підтвердила, що і в нинішньому складі може гідно протистояти клубам Прем’єр-ліги. На шляху до чвертьфіналу “Зірку” зупинили земляки з Олександрії.
У 2015-му в Другій футбольній лізі дебютував «Інгулець». Перед тим як заявитися у Другу лігу, команда з Петрово ще під назвою ФК “АФ П`ятихатська” успішно пройшла любительську школу, ставши володарем Кубку України серед аматорів та срібним призером чемпіонату сезону 2014/2015.
Новим етапом у розвитку жіночого футболу на Кіровоградщині стало започаткування в обласному центрі чемпіонату міста з футзалу серед жінок.
Протягом року одним із найбільших футбольних ньюзмейкерів України та Європи був вихованець кіровоградського футболу Євген Коноплянка. Вихід дніпропетровського “Дніпра” до фіналу Ліги Європи, де вагомий внесок зробив наш земляк, лише підігрів інтерес до цього футбольного вундеркінда. Спочатку розігралася ціла епопея з його так званим переходом у провідні європейські клуби, але щоразу достовірність різних європейських ЗМІ, які посилалися на “надійні джерела” не підтверджувалася. Тому коли з’явилася інформація про його перехід до “Севільї”, її мало хто сприйняв серйозно, допоки іспанський клуб не повідомив про підписання контракту на своєму офіційному сайті. Український півзахисник на 4 роки уклав угоду з переможцем Ліги Європи-2015. Відтоді почалася нова історія нашого земляка. Нині своєю грою Євген захоплює іспанську публіку, завойовує визнання в одному з найсильніших чемпіонатів Європи не лише своєю грою, але і громадянською позицією та почуттям гумору.
БЕЙСБОЛ
Кіровоград – центр розвитку бейсболу в Україні, що вкотре підтвердили наші бейсболісти. «КНТУ-Єлисаветград» оформив переможний дубль: спочатку команда завоювала 20-й титул чемпіонів України, а згодом стала володарем Кубку України.
Після двох поспіль років участі наших бейсболістів у ТОП-12 «Європейського Кубку» – аналогу футбольної ліги чемпіонів, «КНТУ-Єлисаветград» залишив європейську бейсбольну еліту і з 2016 року після реформування системи європейських турнірів гратиме у Кубку СЕВ (європейської конфедерації бейсболу) – другим за рейтингом європейським бейсбольним турніром.
Порадували кіровоградські кадети-бейсболісти, які стали бронзовими призерами Чемпіонату Європи. Основній команді росте гідна зміна.
ІНВАСПОРТ
Найвищі спортивні здобутки традиційно демонстрували наші спортсмени паралімпійці та дефлімпійці.
Дві срібні та дві бронзові медалі привезла кіровоградка Ольга Свідерська з Глазго (Великобританія), де проходив Чемпіонат світу з плавання серед спортсменів-паралімпійців. А ще в її доробку два рекорди Європи. У своїй колекції Ольга вже має дві срібні медалі Паралімпійських ігор-2012 і схоже, на цьому вона зупинятися не збирається.
Cеред 26 медалей, завойованих українськими легкоатлетами на Чемпіонаті світу серед спортсменів-інвалідів, дві нагороди до скарбнички нашої національної збірної принесли кіровоградські штовхальниці ядра Алла Мальчик – на фото (срібло) та Анастасія Мисник (бронза).Кіровоградський футболіст-паралімпієць Євген Зінов’єв поповнив свою медальну колекцію “сріблом” Чемпіонату світу.
Згадувані вище спортсмени з особливими потребами своїми результатами забезпечили участь у Паралімпійських іграх 2016 року в Ріо-де-Жанейро, де мають всі шанси поборотися за п’єдестал пошани.
Гідні результати демонстрували минулого року дефлімпійці (спортсмени з вадами слуху).
Сергій Фомін і Олександр Костик на Чемпіонаті Європи у чеському місті Плзень завоювали 11 нагород, 5 із яких найвищої проби та встановили три рекорди Старого світу. Володарем шести медалей (дві золоті, дві срібні та дві бронзові) у стрільбі з пневматичного та малокаліберного пістолетів і рекордсменом Європи став Сергій Фомін. Олександр Костик здобув звання чемпіона Європи у трьох змагальних видах на пневматичній і малокаліберній гвинтівці, двічі входив до числа призерів, встановив два європейські рекорди. Плавчиня Ірина Терещенко стала семиразовою призеркою Чемпіонату світу, встановила три рекорди України.
ПОДІЇ
Слідом за відкриттям футбольно-легкоатлетичної арени на території стадіону «Зірка» 2014 року, восени 2015-го наш обласний центр збагатився на ще два сучасні спортивні об’єкти. На автостанції №1 на площі понад 1000 квадратних метрів запрацював спорткомплекс “Файт База”, де розвиваються різні види єдиноборств і популярний у всьому світі кроссфіт. Метою функціонування клубу не є виховання чемпіонів, а надання можливості людям незалежно від віку, статі, рівня підготовки тренуватися для власного здоров’я та задоволення. Особливістю ж клубу є наявність у ньому єдиного в місті 8-кутника, професійного боксерського рингу, найбільшого в обласному центрі тонажу “заліза” для роботи з обтяженнями та особливих методик тренувального процесу. Профінансував створення цього спортивного об’єкту підприємець і громадсько-політичний діяч Андрій Табалов.Свої двері відчинив для бажаючих і спорткомплекс “Фанклуб” з 25-метровим басейном, ігровим залом та глядацьким трибунами на 300 осіб. Цей проект реалізував Гагік Хачатрян.
Приємною подією у спортивному житті міста та області став вихід у світ спортивної газети «Спортревю New» – продовжувачки славних традицій газети “Спортревю”, що припинила існування у 2012-му році. За півроку існування газета знайшла свого читача і визнання не лише не Кіровоградщині, але й в Україні. Недарма авторитетні організації – Асоціація спортивних журналістів України та Національний олімпійський комітет України, визнали новостворене видання кращою газетою року.До подій, що заслуговують на увагу варто віднести історичний дебют кіровоградських волейболістів, які вперше заявилися на участь у Чемпіонаті України з волейболу в Першій лізі серед аматорів. Будемо сподіватися, що з часом волейбольна команда «Кіровоградобленерго» доросте і до виступів серед професіоналів.
Запам’ятається 2015-й рік і відзначенням 20-річного ювілею Федерації футболу Кіровоградської області, 40-річчям найтитулованішої спортивної школи області СДЮСШОР “Надія”, 25-річчям Національного олімпійського комітету України.
2016 рік лише починається і “Гречка” уважно слідкуватиме за всіма спортивними подіями, які відбуватимуться, щоб не пропустити нічого важливого. Будьте з нами і надалі.
Євген Савранський
2015-й рік став надбанням історії. Традиційно “Гречка” підсумовує навагоміші досягнення спортсменів нашої області в олімпійських видах спорту в році, що минув. Кропітка робота тренерів, спортсменів та людей, причетних до спортивної галузі, залилиша свій відбиток у спортивному літописі Кіровоградщини. 2016-й – рік Олімпійський, тому увага до виступів наших спортсменів у році що йому передував, була особливою. Процес здобуття олімпійських ліцензій ще триває і наші провідні спортсмени зробили минулого року до цього вагомі кроки.
ДЗЮДО
Два роки поспіль столичні дзюдоїсти, члени збірної України Кеджао Ньябалі та Дмитро Лучин поряд із Києвом представляють Кіровоградську область. Саме з їхніми виступами пов’язані найбільші успіхи наших майстрів цього японського бойового мистецтва. Обидва дзюдоїсти перемогли у своїх вагових категоріях на Чемпіонаті України, але в той час як Лучину демонструвати високі результати на міжнародній арені в сезоні, що минув заважали травми, Кеджао зумів на головній репетиції Олімпіади – І Європейських іграх піднятися на п’єдестал пошани, ставши єдиним медалістом в Баку від нашої області. У складі чоловічої збірної у командних змаганнях він виборов бронзову медаль.
СПОРТИВНА ГІМНАСТИКА
Потенційними кандидатами на участь в Олімпійських іграх в Ріо-де-Жанейро залишаються вихованці обласної школи вищої спортивної майстерності та СДЮСШОР “Надія” Георгій Петросян і Віталій Арсеньєв. Нажаль, травми переслідували Георгія протягом року, тому після перемоги у багатоборстві на Чемпіонаті України, максимально проявити себе йому не вдалося. Нині Петросян тренується за персональною програмою і поступово набирає форму, залишаючи шанси на поїздку до Ріо. Оптимістичніше складаються справи у Віталія Арсеньєва молодшого. Свою порцію слави та визнання у 2015-му він отримав завдяки успішому виступу на XXVIII Всесвітній літній Універсіаді, що проходила у корейському Кванджу. У складі студентської збірної команди України він виборов бронзову медаль. До цієї нагороди він додав ще три золоті медалі Чемпіонату України. У складі збірної України Арсеньєв молодший (на фото крайній ліворуч) нині готується до міжнародних стартів на базі олімпійської підготовки у Конча Заспі. Остаточний склад чоловічої збірної України зі спортивної гімнастики для участі в Олімпійських іграх 2016 визначиться незадовго до вильоту в Ріо-де-Жанейро.
ЛЕГКА АТЛЕТИКА
Вже декілька років поспіль вперто стукав у двері національної збірної команди України вихованець СДЮСШОР N2, стрибун у висоту Дмитро Яковенко. Нинішнього року він, за відсутності титулованих Богдана Бондаренка та Андрія Проценка, удома на футбольно-легкоатлетичній арені стадіону “Зірка” здобув звання Чемпіона України, виконав норматив майстра спорту міжнародного класу, подолавши планку 2,30 м. Завдяки показаному високому результату Дмитро отримав право у складі збірної України взяти участь у Чемпіонаті світу, що проходив у Пекіні. Наш легкоатлет входить до числа декількох кіровоградців, які залишають високі шанси на отримання олімпійської ліцензії. Для поїздки у Бразилію Яковенку на Чемпіонаті України необхідно увійти до провідної трійки та взяти планку у 2,29 м.Вагомим підгрунтям у досягненнях високих результатів нашого стрибуна у висоту є створення в Кіровограді належних умов для підготовки після реконструкції стадіону “Зірка”. У 2015 році на ньому проведено головні легкоатлетичні старти України. Загалом “Зірка” прийняла минулого року 11 національних чемпіонатів і кубків, на яких понад 50 наших легкоатлетів завоювали призові місця.
ТХЕКВОНДО
На головних стартах року – І Європейських іграх Кіровоградщину окрім дзюдоїста Кеджао Ньябалі представляли ще троє спортсменів – Микола Савченко (греко-римська боротьба), Олена Демидова (велоспорт) і Тетяна Тетеревятникова (тхеквондо). За крок до призового подіуму зупинилася остання з цієї трійки. Тетяні не вистачило досвіду, щоб перемогти у поєдинку за “бронзу” шведку Елін Йоханссон, проте навіть участь у таких престижних змаганнях, а тим паче четвертий результат, заслуговує на визнання.
БОКС
У складі «Українських отаманів» у груповому етапі Всесвітньої серії боксу (WSB) дебютував олександрієць Тарас Неудачин, де запам’ятався вольовою перемогою над марокканцем Абдельхалілом Абухамадом. Його землячка Ангеліна Бондаренко привезла “срібло” юніорського Чемпіонату світу з боксу в Тайвані. Цій нагороді передувала її перемогла на Чемпіонаті України.
Вперше володарем поясу інтерконтинентального чемпіона світу за версією IBF міг стати боксер-професіонал з Кіровограда Олександр Черв’як (15-4-1, 5 КО). Нажаль, наш напівважковаговик не зумів здобути цей титул, програвши одноголосним рішенням суддів діючому чемпіонові Еріку Скоглунду (23-0, 11 КО).
ФУТБОЛ
Значного прогресу досягли наші футбольні команди. Кіровоградщина – одна з небагатьох областей в Україні представлена на всіх трьох рівнях професіонального футболу – ліги Парі-матч, Першої та Другої ліг.
«Олександрія», впевнено завоювала золоті нагороди Чемпіонату України в Першій лізі сезону 2014-2015 і вийшла до Прем’єр-ліги. Зараз команда Володимира Шарана успішно виступає серед еліти українського футболу, посідаючи у зимове міжсезоння сьоме місце та залишаючи високі шанси на участь наступного сезону в єврокубках. У Кубку України олександрійці вже дісталися чвертьфінальної стадії.Радувала своєю грою протягом року «Зірка», яка після приходу Сергія Лавриненка стала авторитетом та небажаним суперником для всіх команд Першої ліги. Після зимової перерви з 14-го місця червоно-жовті піднялися на підсумкове четверте, набравши у весняній частині чемпіонату найбільшу кількість очок серед першолігових команд. У нинішньому сезоні футболісти «Зірки» не збавляли обертів, доводячи свою майстерність. Невипадково команда Сергія Лавриненка після 18-ти турів на зимову відпустку пішла на чолі турнірної таблиці, залишаючи найвищі шанси на підвищення в класі. Перемігши в 1\16 Кубку України львівські “Карпати”, команда з Кіровограда підтвердила, що і в нинішньому складі може гідно протистояти клубам Прем’єр-ліги. На шляху до чвертьфіналу “Зірку” зупинили земляки з Олександрії.
У 2015-му в Другій футбольній лізі дебютував «Інгулець». Перед тим як заявитися у Другу лігу, команда з Петрово ще під назвою ФК “АФ П`ятихатська” успішно пройшла любительську школу, ставши володарем Кубку України серед аматорів та срібним призером чемпіонату сезону 2014/2015.
Новим етапом у розвитку жіночого футболу на Кіровоградщині стало започаткування в обласному центрі чемпіонату міста з футзалу серед жінок.
Протягом року одним із найбільших футбольних ньюзмейкерів України та Європи був вихованець кіровоградського футболу Євген Коноплянка. Вихід дніпропетровського “Дніпра” до фіналу Ліги Європи, де вагомий внесок зробив наш земляк, лише підігрів інтерес до цього футбольного вундеркінда. Спочатку розігралася ціла епопея з його так званим переходом у провідні європейські клуби, але щоразу достовірність різних європейських ЗМІ, які посилалися на “надійні джерела” не підтверджувалася. Тому коли з’явилася інформація про його перехід до “Севільї”, її мало хто сприйняв серйозно, допоки іспанський клуб не повідомив про підписання контракту на своєму офіційному сайті. Український півзахисник на 4 роки уклав угоду з переможцем Ліги Європи-2015. Відтоді почалася нова історія нашого земляка. Нині своєю грою Євген захоплює іспанську публіку, завойовує визнання в одному з найсильніших чемпіонатів Європи не лише своєю грою, але і громадянською позицією та почуттям гумору.
БЕЙСБОЛ
Кіровоград – центр розвитку бейсболу в Україні, що вкотре підтвердили наші бейсболісти. «КНТУ-Єлисаветград» оформив переможний дубль: спочатку команда завоювала 20-й титул чемпіонів України, а згодом стала володарем Кубку України.
Після двох поспіль років участі наших бейсболістів у ТОП-12 «Європейського Кубку» – аналогу футбольної ліги чемпіонів, «КНТУ-Єлисаветград» залишив європейську бейсбольну еліту і з 2016 року після реформування системи європейських турнірів гратиме у Кубку СЕВ (європейської конфедерації бейсболу) – другим за рейтингом європейським бейсбольним турніром.
Порадували кіровоградські кадети-бейсболісти, які стали бронзовими призерами Чемпіонату Європи. Основній команді росте гідна зміна.
ІНВАСПОРТ
Найвищі спортивні здобутки традиційно демонстрували наші спортсмени паралімпійці та дефлімпійці.
Дві срібні та дві бронзові медалі привезла кіровоградка Ольга Свідерська з Глазго (Великобританія), де проходив Чемпіонат світу з плавання серед спортсменів-паралімпійців. А ще в її доробку два рекорди Європи. У своїй колекції Ольга вже має дві срібні медалі Паралімпійських ігор-2012 і схоже, на цьому вона зупинятися не збирається.
Cеред 26 медалей, завойованих українськими легкоатлетами на Чемпіонаті світу серед спортсменів-інвалідів, дві нагороди до скарбнички нашої національної збірної принесли кіровоградські штовхальниці ядра Алла Мальчик – на фото (срібло) та Анастасія Мисник (бронза).Кіровоградський футболіст-паралімпієць Євген Зінов’єв поповнив свою медальну колекцію “сріблом” Чемпіонату світу.
Згадувані вище спортсмени з особливими потребами своїми результатами забезпечили участь у Паралімпійських іграх 2016 року в Ріо-де-Жанейро, де мають всі шанси поборотися за п’єдестал пошани.
Гідні результати демонстрували минулого року дефлімпійці (спортсмени з вадами слуху).
Сергій Фомін і Олександр Костик на Чемпіонаті Європи у чеському місті Плзень завоювали 11 нагород, 5 із яких найвищої проби та встановили три рекорди Старого світу. Володарем шести медалей (дві золоті, дві срібні та дві бронзові) у стрільбі з пневматичного та малокаліберного пістолетів і рекордсменом Європи став Сергій Фомін. Олександр Костик здобув звання чемпіона Європи у трьох змагальних видах на пневматичній і малокаліберній гвинтівці, двічі входив до числа призерів, встановив два європейські рекорди. Плавчиня Ірина Терещенко стала семиразовою призеркою Чемпіонату світу, встановила три рекорди України.
ПОДІЇ
Слідом за відкриттям футбольно-легкоатлетичної арени на території стадіону «Зірка» 2014 року, восени 2015-го наш обласний центр збагатився на ще два сучасні спортивні об’єкти. На автостанції №1 на площі понад 1000 квадратних метрів запрацював спорткомплекс “Файт База”, де розвиваються різні види єдиноборств і популярний у всьому світі кроссфіт. Метою функціонування клубу не є виховання чемпіонів, а надання можливості людям незалежно від віку, статі, рівня підготовки тренуватися для власного здоров’я та задоволення. Особливістю ж клубу є наявність у ньому єдиного в місті 8-кутника, професійного боксерського рингу, найбільшого в обласному центрі тонажу “заліза” для роботи з обтяженнями та особливих методик тренувального процесу. Профінансував створення цього спортивного об’єкту підприємець і громадсько-політичний діяч Андрій Табалов.Свої двері відчинив для бажаючих і спорткомплекс “Фанклуб” з 25-метровим басейном, ігровим залом та глядацьким трибунами на 300 осіб. Цей проект реалізував Гагік Хачатрян.
Приємною подією у спортивному житті міста та області став вихід у світ спортивної газети «Спортревю New» – продовжувачки славних традицій газети “Спортревю”, що припинила існування у 2012-му році. За півроку існування газета знайшла свого читача і визнання не лише не Кіровоградщині, але й в Україні. Недарма авторитетні організації – Асоціація спортивних журналістів України та Національний олімпійський комітет України, визнали новостворене видання кращою газетою року.До подій, що заслуговують на увагу варто віднести історичний дебют кіровоградських волейболістів, які вперше заявилися на участь у Чемпіонаті України з волейболу в Першій лізі серед аматорів. Будемо сподіватися, що з часом волейбольна команда «Кіровоградобленерго» доросте і до виступів серед професіоналів.
Запам’ятається 2015-й рік і відзначенням 20-річного ювілею Федерації футболу Кіровоградської області, 40-річчям найтитулованішої спортивної школи області СДЮСШОР “Надія”, 25-річчям Національного олімпійського комітету України.
2016 рік лише починається і “Гречка” уважно слідкуватиме за всіма спортивними подіями, які відбуватимуться, щоб не пропустити нічого важливого. Будьте з нами і надалі.
Євген Савранський