Кіровоградщина: у школах планують ввести обов’язкові секції

08:30, 19 Березня, 2013

За даними електронного реєстру всіх спортивних споруд області, що був створений у минулому році, на Кіровоградщині нараховується 2908 спортивних споруд, з яких спортивні та тренажерні майданчики, футбольні поля становлять 68 % від усієї кількості – 1986 одиниць. З цього числа майданчиків навчальним закладам підпорядковано 1338 одиниць, лише 14 з яких мають сучасний вигляд, синтетичне покриття та нове обладнання.

Втім якщо в деяких районах з’являються  майданчики несучасні, то на окремих територіях їх не будують взагалі, на чому і наголосив сьогодні заступник директора департаменту освіти і науки, молоді та спорту Кіровоградської облдержадміністрації Сергій Колодяжний під час свого виступу на апаратці в ОДА.
За 2012 рік, зазначив пан Колодяжний, в області було побудовано 41 спортивних майданчики, серед яких 17 тренажерних та 17 ігрових, 4 футбольних поля та 4 майданчики із штучним покриттям. Із вже існуючих у минулому році було відремонтовано 19 майданчиків. Лідерами по будівництву, згідно з представленим рейтингом, виявилися м. Кіровоград, Долинський та Маловиськівський райони, аутсайдерами ж назвали Новомиргородський та Ульянівський райони, які за останні 13 років не побудували дітям жодного майданчика. Проте під час прямого включення представники цих районів озвучили іншу статистику, яка свідчила про активне будівництво спортивних дитячих осередків. На чиїй стороні правда буде вирішуватися з часом, втім сумарну норму 25 майданчиків на рік, за словами Сергія Колодяжного, Кіровоградська область все ж таки виконує, щоправда за рахунок окремих територій.

Головною тезою впродовж усієї ранкової апаратної наради була тема здорових дітей та модернізованих спортивних майданчиків. Таким чином чиновники мають наміри створити сучасні міні-спортивні комплекси на базі кожної школи області, що включають в себе ігрове поле розміром 42×22 м, майданчик з тренажерним обладнанням (5-6 тренажерів загального характеру), що знаходитиметься поруч. За словами Сергія Колодяжного, міні-комплекси будуть знаходитися на території самої школи або поряд, вони будуть освітлені та огороджені. Забезпеченість таких майданчиків мінімальним комплектом інвентарю дасть можливість проводити не лише уроки фізичного виховання, а й розвивати секційну позакласну роботу, що є невід’ємним кроком до залучення більшої кількості дітей до здорового способу життя. Втім і для секційних занять одних спортивних майданчиків теж не вистачить, адже з усього числа дітей – 13200 (14, 8%), що займаються сьогодні у спортивних секціях (це на 20% менше за всеукраїнський показник), говорить Сергій Колодяжний.  За словами чиновника, лише 6 тисяч учнів  охоплені позакласною роботою за яку вчителі отримують заробітну плату. Решта ж проводить заняття на власному ентузіазмі, що, на думку Колодяжного, негативно впливає на ефективність цієї роботи. Згідно з представленим рейтингом, найбільшу кількість дітей секційними заняттями охоплено  в Долинському та Маловисківському районах, найменше – в м. Олександрія та Гайворонському районі. Взагалі не проводиться робота по охопленню дітей секціями та гуртками, яка б оплачувалась вчителям, у Вільшанському, Кіровоградському, Новоукраїнському, Олександрівському, Онуфріївському, Світловодському,  Устинівському районах та у містах Знам’янка, Світловодськ і Кіровоград.

 А в цей час, зазначає заступник директора освітнього департаменту, лише 1 % від усієї кількості дітей області заборонено займатися будь-яким спортом, 11, 5% дітей віднесені до медичних груп, ще 10 % учнів віднесені до медичних груп, згідно з якими заняття фізкультурою є обов’язковим. Втім лише 13 % із тих, кому фізичне виховання дозволене, відвідують спортивні секції та гуртки. А між тим, як розповів під час одного із брифінгів Міністр У країни молоді та спорту Равіль Сафіуллін, всього 6 % випускників загальноосвітніх шкіл можуть бути віднесені до відносно здорових дітей, в той час як у деяких країнах світу цей показник сягає 80 %.

Зважаючи на ці цифри, Сергій Колодяжний розповів, що школам області, у яких навчається менше 50 учнів, рекомендуватимуть вводити секційні заняття, а загальноосвітнім закладам, які налічують більше 50 дітей, вводитимуть секції в обов’язковому порядку. Обов’язковими також стануть у школах і заняття лікувальної фізкультури. Такі дії вже підтверджені розпорядчими документами, тож працювати над оздоровленням дітей можна вже зараз.

Незважаючи на те, що програму оздоровлення дітей та модернізації спортивних майданчиків можна вже починати виконувати, окремі чиновники вважають її недосконалою. Зокрема голова Кіровоградської обласної ради Микола Ковальчук зазначив, що оснащення майданчиків повинно проводитися з допомогою кіровоградських, товаровиробників, списку яких поки ще немає. Віктор Серпокрилов, перший заступник голови облдержадміністрації додав, що політика оздоровлення не має бути дидактичною, повинна впроваджуватися не зверху, а знизу – програму відновлення спорту повинні розробляти на місцях, що дасть змогу врахувати усі проблемні точки і таким чином зробити реформу ефективнішою. Втім і таку пропозицію виконати не так то й просто, адже чиновники самі неодноразово наголошували на відсутності кадрів з галузі спорту у районах нашої області.

Світлана Дубина

Останні новини по темі
Кіровоградців запрошують на медогляд
nikkpl0
Голова Кіровоградської ОДА з’їздив до Москви(ФОТО)
Читайте також

Полеглому захиснику з Кіровоградщини Євгенію Гончаренку просять надати звання Героя посмертно – відповідну петицію опублікували на офіційному сайті Президента України....

14:16, 13 Липня, 2024

Переможцем конкурсу на посаду очільника Кіровоградської обласної дитячої лікарні став її чинний керівник Василь Хорощак. ...

13:03, 13 Липня, 2024

Учора, 12 липня, у Кропивницькому на перехресті вулиць Вокзальної та Івана Олінського сталася потрійна ДТП, в результаті якої одна з автівок перекинулася. ...

09:21, 13 Липня, 2024