Сергій Нечмоня: «Тренуємося та виживаємо як можемо»

13:41, 29 Квітня, 2020

Вже другий місяць з початку введення карантину у зв’язку з коронавірусом, всі спортсмени Кропивницького змушені опановувати новий вид тренувань – у домашніх умовах.

Про те, як тренуються дзюдоїсти нашого міста, «Гречці» розповів директор обласної комплексної ДЮСШ «Ніка», президент обласної федерації дзюдо та самбо, старший тренер області з дзюдо Сергій Нечмоня.

– Як змінився тренувальний процес дзюдоїстів після введення карантину?

– Проводимо дистанційні тренування в домашніх умовах. В основному даємо вправи на розвиток фізичних якостей. Діти качають прес, роблять відтискання від підлоги. Дітям, які з батьками живуть у квартирах, зараз узагалі тренуватися складно, а хто живе в приватному секторі – їм легше. Можуть виконувати різні вправи з крос-фіту, загально фізичні та спеціально фізичні вправи. Також проводимо теоретичні тренування: надсилаємо спортсменам відео зі змагань, розбираємо правила змагань.

– Є система контроля перевірки дистанційних тренувань?

– Прохаємо дітей надсилати відео з тренувань, де вони виконують поставлені тренерами завдання. Сумління – кращий контролер, адже знімати годину-півтори тренування і скидати для перевірки ніхто не буде. Надсилають відео до 5-10 хвилин. Коли закінчиться карантин, у залі буде видно хто як тренувався вдома.

– Чи змінилася кількість тренувань протягом тижня у порівнянні з періодом до введення карантину?

– Ні, завдання даються за розкладом. Як діти тренувалися, коли ходили до спортивних залів, так тренуються і зараз. Тільки тепер вони вдома займаються переважно фізичною підготовкою.

– Можна по відео оцінити наскільки якісно діти тренуються вдома, чи не втрачається в них мотивація?

– Спочатку ентузіазму було більше, зараз його поменшало. Телефонують, питають, коли будуть тренування? Найкраще в цих умовах тим спортсменам, в яких є приватний будинок, двір. У кого спортивний батько – відпрацьовують окремі елементи боротьби в парах. Найкраще тим родинам, в яких дзюдо займається двоє дітей. Тоді брати, сестри вдягають кімоно і тренуються. Батьки вже давно хочуть дітей знову відпусками на повноцінні тренування. Чекаємо відкриття спортивних шкіл, а їх відкриють разом із загальноосвітніми школами. Думаю, це буде скоріш за все у липні. Спортивні клуби запрацюють раніше, адже їх планують відкривати на другому етапі послаблення карантину – з 21 травня. Однак ми до них ніякого відношення не маємо. І тут вся мережа дитячо-юнацьких спортивних шкіл буде у програшних умовах, тому що якщо клуби повідкривають, а спортивні школи ще не працюватимуть, ми можемо розгубити наших вихованців.

– Це справді проблема…

– Кабінет Міністрів дозволив тренуватися індивідуально спортсменам найвищого класу, членам збірних України. За таким критерієм у Кропивницькому офіційно можуть тренуватися одиниці, серед кількох тисяч вихованців спортивних шкіл міста. Тренуємося та виживаємо як можемо.

 

Останні новини по темі
В Україні можуть вводити карантин по регіонах
picture2 karantin v ukrain 366368 p0 1
95221767 274444387279612 1850259305387786240 n
Жителів Кропивницького закликали залишитись вдома на травневі свята
Читайте також

У Кропивницькому відбулося перше безоплатне заняття для студентів «Медіашкола». Спікерками стали редакторка та журналістка «Гречки»....

17:47, 22 Лютого, 2024

Місто Кропивницький, як і багато інших міст України, постійно розвивається та пропонує різноманітні можливості для своїх мешканців. Особливо це стосується сфери зайнятості, де к...

17:41, 22 Лютого, 2024

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель воїнів-земляків.

17:38, 22 Лютого, 2024