Сергій Нечмоня: «Тренуємося та виживаємо як можемо»

13:41, 29 Квітня, 2020

Вже другий місяць з початку введення карантину у зв’язку з коронавірусом, всі спортсмени Кропивницького змушені опановувати новий вид тренувань – у домашніх умовах.

Про те, як тренуються дзюдоїсти нашого міста, «Гречці» розповів директор обласної комплексної ДЮСШ «Ніка», президент обласної федерації дзюдо та самбо, старший тренер області з дзюдо Сергій Нечмоня.

– Як змінився тренувальний процес дзюдоїстів після введення карантину?

– Проводимо дистанційні тренування в домашніх умовах. В основному даємо вправи на розвиток фізичних якостей. Діти качають прес, роблять відтискання від підлоги. Дітям, які з батьками живуть у квартирах, зараз узагалі тренуватися складно, а хто живе в приватному секторі – їм легше. Можуть виконувати різні вправи з крос-фіту, загально фізичні та спеціально фізичні вправи. Також проводимо теоретичні тренування: надсилаємо спортсменам відео зі змагань, розбираємо правила змагань.

– Є система контроля перевірки дистанційних тренувань?

– Прохаємо дітей надсилати відео з тренувань, де вони виконують поставлені тренерами завдання. Сумління – кращий контролер, адже знімати годину-півтори тренування і скидати для перевірки ніхто не буде. Надсилають відео до 5-10 хвилин. Коли закінчиться карантин, у залі буде видно хто як тренувався вдома.

– Чи змінилася кількість тренувань протягом тижня у порівнянні з періодом до введення карантину?

– Ні, завдання даються за розкладом. Як діти тренувалися, коли ходили до спортивних залів, так тренуються і зараз. Тільки тепер вони вдома займаються переважно фізичною підготовкою.

– Можна по відео оцінити наскільки якісно діти тренуються вдома, чи не втрачається в них мотивація?

– Спочатку ентузіазму було більше, зараз його поменшало. Телефонують, питають, коли будуть тренування? Найкраще в цих умовах тим спортсменам, в яких є приватний будинок, двір. У кого спортивний батько – відпрацьовують окремі елементи боротьби в парах. Найкраще тим родинам, в яких дзюдо займається двоє дітей. Тоді брати, сестри вдягають кімоно і тренуються. Батьки вже давно хочуть дітей знову відпусками на повноцінні тренування. Чекаємо відкриття спортивних шкіл, а їх відкриють разом із загальноосвітніми школами. Думаю, це буде скоріш за все у липні. Спортивні клуби запрацюють раніше, адже їх планують відкривати на другому етапі послаблення карантину – з 21 травня. Однак ми до них ніякого відношення не маємо. І тут вся мережа дитячо-юнацьких спортивних шкіл буде у програшних умовах, тому що якщо клуби повідкривають, а спортивні школи ще не працюватимуть, ми можемо розгубити наших вихованців.

– Це справді проблема…

– Кабінет Міністрів дозволив тренуватися індивідуально спортсменам найвищого класу, членам збірних України. За таким критерієм у Кропивницькому офіційно можуть тренуватися одиниці, серед кількох тисяч вихованців спортивних шкіл міста. Тренуємося та виживаємо як можемо.

 

Останні новини по темі

Володимир Шаран: «Ми не залишаємо надій поборотися за бронзу»

1 1

Як бути в формі всій родині на карантині: 12 вправ (ФОТО)

Читайте також

На Кіровоградщині триває акція зі збору крові, в рамках якої спеціальна бригада Обласної станції ...

18:58, 8 Грудня, 2023

Вимушена переселенка з Луганщини Анжеліка Мірошниченко створила у Кропивницькому безкоштовну ...

17:26, 8 Грудня, 2023

На Кіровоградщині дві громади повідомили про загибель захисників на фронті.

17:14, 8 Грудня, 2023