Спорт

Геннадій Здітовецький: «Легкоатлети, які бажають чогось досягти в майбутньому - тренуються сумлінно і в карантин»

. 1696

«Гречка» продовжує розповідати читачам як кропивницькі спортсмени та тренери адаптувалися до умов карантину у зв’язку з коронавірусом. Про те, як тренуються наші легкоатлети-стрибуни, серед яких два кандидати на участь в Олімпійських іграх у Токіо, розповів провідний тренер зі стрибків у висоту СДЮСШОР №2 та обласної школи вищої спортивної майстерності Геннадій Здітовецький.

- Тренувальний процес з вихованцями, яких я треную, змінився суттєво. Ми згідно наказу Кабінету Міністрів, не маємо права як раніше проводити тренувальні заняття. Частина моїх вихованців тренується дистанційно, з кількома своїми провідними спортсменами готуємося за межами міста – в лісі, полі в індивідуальному порядку. Частина виконує завдання вдома у Кропивницькому, або в місцях основного проживання.

- Вихованці, які тренуються дистанційно надсилають відеозвіти?

- Є дещо, але я на відеозвітах не наполягаю: хто хоче, той надсилає. Знаю, що легкоатлети, які бажають чогось досягти в майбутньому – самі тренуються сумлінно. В цьому я впевнений!

- Ваша спеціалізація – підготовка стрибунів у висоту. За містом, певна річ, немає умов для виконання суто стрибків. В чому полягає тренувальний процес?

- Стрибки у висоту це основна вправа, відноситься до технічної підготовки, а ми зараз робимо акцент на спеціальній фізичній підготовці: силова робота, загально-стрибкова робота, окремі елементи технічної підготовки, відпрацьовуємо елементи розбігу та відштовхування без стрибків через планку. Це все можна робити на звичайному грунті, для цього не потрібне синтетичне покриття. Сподіваюся, що скоро ми перейдемо на стадіон, а там уже поступово виконуватимемо свою основну вправу.

- Кабмін дозволив офіційно тренуватися спортсменам, членам збірних команд України, проводити з ними індивідуальні заняття. Серед Ваших вихованців до національної збірної команди входять Дмитро Яковенко та Олег Дорощук, яки Ви можете тренувати їх на цілком законних підставах…

- Вони обидва входять до основного складу штатної збірної команди України, отримують офіційну заробітну плату. Крім них ще в мене є чотири вихованці, які є в складі збірних команд України у своїх вікових групах. Всіх їх не можна тренувати на спортивних майданчиках і стадіонах. Виїжджаємо на природу, працюємо в індивідуальному порядку, де немає скупчення людей.

- Кількість тренувань протягом тижня змінилася після введення карантину?

- Якщо говорити про двох моїх провідних легкоатлетів Дмитра Яковенка та Олега Дорощука, то раніше протягом тижня в них було шість тренувальних днів. Зараз же в них чотири тренувальних дні і два – у домашніх умовах. Чотири повноцінних легкоатлетичних спеціальних заняття і два дні на тиждень тренування у домашніх умовах на загально-фізичну підготовку.

- Як вважаєте, наскільки ефективні дистанційні тренування і чи можна їх буде використовувати навіть після завершення карантину?

- Якщо дивитися на вихованців юнацького віку, то в них спортивна форма поновлюється дуже швидко: за тиждень-два за умови сумлінних тренувань удома, вони показуватимуть ті результати, які демонстрували до карантину. Для хлопців і дівчат від 18 років, треба більше часу, щоб відновити кондиції, технічні навички удосконалити і повернутися на рівень до введення карантину. В майбутньому можна практикувати, якщо немає можливості у спортсмена чи тренера бути присутнім, або для додаткових занять, але ніщо не замінить пряме спілкування тренера та учня віч-на-віч. Тренер повинен бачити свого підопічного під час виконання певної вправи, міг одразу зробити зауваження, тренер повинен відчувати свого учня.

- На власному досвіді скажіть чи не втрачається мотивація до тренувань у вихованців, які займаються дистанційно, яких ви не бачите понад півтора місяці?

- Мотивація знижується, кажу відверто. Бачу це передусім по двом провідним стрибунам – Дорощуку та Яковенку. Вони обидва - кандидати на участь в Олімпійських іграх в Токіо, які вже перенесли на 2021 рік. Вони налаштовувалися на те, щоб поборотися за ліцензії на Олімпіаду, а Олег ще й готується взяти участь у чемпіонаті світу з легкої атлетики серед юніорів в Найробі (Кенія). Ми сподіваємося, що він відбудеться, але скоріш за все його перенесуть з липня на інший час, можливо осінь. Зараз легкоатлетів мотивує той факт, що офіційні легкоатлетичні змагання в Україні зберігаються і мають пройти у липні-серпні-вересні. Тому готуватися потрібно в будь-якому разі.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама