Думки кіровоградських журналістів і громадських діячів про бій Кличко-Повєткін
Безперечно найобговорюванішою новиною сьогодні в інтернет-просторі України та Росії стала вчорашня перемога Володимира Кличка над Олександром Повєткіним. На кону було чотири чемпіонські пояси – титул чемпіона світу за версіями IBF, IBO, 15-тий захист, за версією WBO, 11-тий захист (після повторного завоювання титулу), за версією суперчемпіона WBA , 5-тий захист.
Весь бій проходив під диктовку Володимира Кличка, декілька разів «Рускій вітязь» опинявся на настилі рингу, однак, до честі Повєткіна він вистояв усі 12 раундів, хоча серйозних проблем для Володимира не зміг створити.
Вже після оголошення переможця на форумах та соціальних мереж почалися бурхливі обговорення поєдинку, до яких долучився і я. Саме тоді і виникла ідея дізнатися – а якої думки про цей бій кіровоградські громадські діячі та журналісти? І тут став у нагоді надійний помічний мережа Facebook.
Розпочну з себе. Бокс Кличка з Повєткіним мене здивував. Не очікував, що він триватиме усі 12 раундів. Не очікував, що Повєткін, який переважно виконував роль груші, навіть в останніх раундах буде агресивним. Не очікував, що обличчя Олександра після останнього гонгу залишить мало спогадів від роботи українського «майстра безкоштовної пластики обличчя». Повєткін виглядав достойно хоча й невміло, але не був зломлений незважаючи на численні пропущені удари. Щодо Володимира – він безсумнівно домінував усі 12 раундів, але через свою обережність (переконаний виправдану) поєдинок втратив у видовищності. Наш «Залізний кулак» методично джебами бомбив суперника, виснажуючи його, а будь-яка спроба «Вітязя» зблизитися закінчувалася клінчем від Володимира і нависанням над суперником. Аж занадто багато навіть для такого обережного боксера як Володимир Кличко було клінчів. А щодо незадовільного відчуття через відсутність нокауту – були нокдауни у 2-му та 7-му раундах. Нехай вони скрасять невиправдані очікування.
Ось який запис на своїй сторінці лишила викладач Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка Ірина Круть: «Ви тут не кажіть, що бій був якийсь неяскравий, думаю, Кличка попросили не дуже Повєткіна розбивать, а то газ подорожчає».
Звично із притаманним почуттям гумору коментує бій відомий у Кіровограді та області музикант – лідер гурту «Веселі Біоритми», політик – колишній кандидат у народні депутати України, заступник голови обласної організації партії «Удар», ведучий «Ранкової кави» Євген Манженко: “Пєрєднєй рукою”, каже коментатор. А також: “Владімір своімі рукамі в горящую ізбу войдьот, как говорітся”. Нє смєю возражать”.
Журналістка «Нової газети» Настя Дзюбак звертає увагу на постійне бажання Повєткіна обійнятися з Володимиром і радить росіянину що тому слід робити з пресом: «Той Повєткін постійно “обнімався” з Кличком аби уникнути ударів. Це не серйозно. Завдяки цьому Поветкін і достояв до кінця. І взагалі Кличко просто красень порівняно з росіянином. Тому б не завадило прес підкачати як мінімум».
Кореспондент обласної телерадіокомпанії Кирило Ющишен теж під час бою побачив неприроднє бажання Повєткіна обійматися і як справжній аналітик, глобально оціннюючи ситуацію через поразку росіянина, вже припускає її наслідки для України: «Стратегія Повєткіна: давай обнімемося. Тепер чекаємо нових санкцій від російського уряду для Українських кондитерів. Крик на фоне боя: “Саня, кончай его!” – все сказано про русских болелщиков».
Олександр Кришко активний в минулому політик – колишній депутат обласної ради, бачить у мотивації Повєткіна фінансову складову: «Сума призових за бій достатня, щоб дозволити Повєткіну завершити бій стоячи…».
Справжній вир емоцій інколи, не підбираючи особливих слів, детальний жіночий експертний коментар на своїй сторінці у Facebook залишила теж не остання до Кличків особа, колишній прес-секретар обласного «Удару» Олена Сінченко. Стилістика та орфографія задля передачі первинного змісту та емоцій залишені в оригіналі: «Всьо…додивилась) Нє, ну я рада! Кличко переміг і всьо такоє… Але відчуття, якоїсь там супер гордості немає… Бо настільки нудним, нецікавим і повільним був це бокс, що склалось враження, що був він не 36 хвилин, а 3 години… Інколи в мене складалось враження, що то Кличку підсунули чучелку (грушу, якій приклєїли обличчя Повєткіна), потім здалось, що то два якісь друзяки зайшли в корчму, там набралися і тепер “хто кого донесе”, потім виявилось, що то зовсім не бокс, а якась вільна боротьба (і за цю вільну у нас відібрали 1 очко), ну а потім я зрозуміла, що вони зібрались не боксувати, а пограти в давню народну забаву “слон” де ото стрибають одне через одного”… Одне слово – нудотне дійство((((
А Кличко молодець! Нехай навіть так не дуже видовищно, а наваляв “русскому вітязю”)))))
Люди, а чого у всіх така істерія щодо бою “Кличко – Повєткін”. Той же ж Повєткін, як лантух з …гівном, вибачте мене на слові. Десь про нього кльово написали – “Котлєткін”)))) Якщо Кличко з таким би не впорався, нащо був би той Кличко??? Там же все очевидно(((
Я не люблю такі бої. Люблю, коли суперник капец, який сильний або краще ще сильніших за нашого. І от тоді, коли наші навалякають тим сильним усюди, де не заборонено правилами, от тоді радість!!!!».
Ще один журналіст, начальник відділу громадських зв’язків та ЗМІ шахти «Інгульська» Сергій Полулях взагалі дивується за рахунок чого Повєткіна так підносять: «Вчорашній бокс. Сьогодні Поветкіна роблять ледве не героєм, хоча як боксер, він так нічого і не показав, але росіянам все рівно їхній кращий, бо він – їхній. У нас би за таку поразку Кличка змішали б землею. Є над чим міркувати».
Керівник проектів і програм розвитку інформаційно-аналітичного центру «Перевесло» Олег Копил вважає, що «неозброєним оком було видно різницю у класі…. Недарма Повєткіну “давали” такий тривалий час на підготовку…. Хоча, виявилося – дарма…».
Ось такі думки кіровоградців про цей поєдинок. Та завершу не зовсім приємним, оскільки не лише мене вразила реакція глядачів у Москві. Після оголошення результату, Володимир був освистаний трибунами “Олімпійського”. Свист залунав з трибун, коли Кличко-молодший почав свій післяматчевий коментар. Вболівальники не заспокоювалися, поки Володя не віддав мікрофон своєму супернику. Ось така повага до легенди світового боксу, провина якого полягала в тому, що він виграв у свого суперника. Хоча, можливо, причина в іншому – бо він виступав під українським прапором? Як влучно зазначив мій товариш Андрій Фіщук на своїй сторінці у мережі «реакція росіян-вболівальників після бою показала, що кремлівська політика ненависті до України пустила глибокі корені. Щоправда, гнилі».
Слідкував за коментарями у Facebook Євген Савранський