У Кропивницькому планують створити федерацію хобіхорсингу: як і коли

Фото: Суспільне Кропивницький
Після перших змагань із хобіхорсингу, які відбулися у Кропивницькому в лютому 2025 року, у місті планують створити федерацію цього виду спорту. Організатори кажуть, що ідея виникла після активного обговорення змагань та їх популярності у соцмережах. «Гречка» дізналася, коли та як планують створити федерацію.
Що таке хобіхорсинг
Хобіхорсинг – це вид спорту, що поєднує елементи кінного спорту, легкої атлетики, спортивної та художньої гімнастики. Учасники змагань імітують рухи коня, як у кінному спорті.
Цей вид спорту виник у Фінляндії у 2000-х роках та набув популярності серед молоді. Згодом він почав поширюватися в Європі, зокрема і в Україні.
Інвентар, який використовують — це іграшковий кінь, він називається хобіхорс. Він має бути від початку до кінця 50 сантиметрів, а його вага не має перевищувати кілограм. Під час виступу учасник не має права кріпити його до себе скотчем чи мотузкою.
Фото ілюстративне
Хобіхорсинг у Кропивницькому: як відео про перші змагання набрали мільйони переглядів
Перші в області змагання з хобіхорсингу відбулися 17 лютого 2025 року у Кропивницькому аграрному фаховому коледжі. Участь в них взяли 14 студентів і студенток, які сформували дві команди. Вони змагалися у п’яти дисциплінах: представлення, вигул, перевезення, годування та перешкоди з бар’єрами.
Як розповів у коментарі «Гречці» один з організаторів заходу викладач фізичного виховання в аграрному коледжі Віктор Завальний, ідея провести змагання з’явилася після того, як він дізнався про цей вид спорту.
«Ми завжди шукаємо щось нове для студентів, щоб урізноманітнити позакласні активності. Я дізнався про хобіхорсинг і запропонував спробувати. Це викликало цікавість. В першу чергу це організували, щоб підняти настрій студентам і разом весело провести час. Адже зараз такі “розвантажувальні” заходи як ніколи важливі», – зазначив він.
За словами викладача, відео про змагання, які знімали студенти, в перший же день почали набирати мільйони переглядів у соцмережах.
«Одне з них дуже скоро набрало понад 4 мільйони переглядів у TikTok. Ми зі студентами були дуже враженими такою статистикою. Ніхто з нас не очікував такого резонансу», – зазначив Віктор Завальний.
Фото: Суспільне Кропивницький
Він розповів, що деякі коментатори під відео висловлювали підтримку, інші – критикували, вважаючи це «дитячою забавкою».
«Але факт у тому, що цей вид спорту існує в багатьох країнах і навіть має міжнародні федерації», – зазначив Завальний.
Викладач також розповів, що після вірусного поширення відео у соцмережах почали з’являтися чутки, що студентів нібито змусили брати участь у змаганнях, а деяким навіть обіцяли оцінки.
«Ніхто нікого не змушував. Студенти самі вирішили взяти участь. Так, спочатку дехто з них виявив сумніви, Але коли ми провели кілька тренувань, вони вже й самі обговорювали, як краще виконувати вправи. Це була абсолютно добровільна ініціатива», – пояснив Віктор Завальний.
Від перших змагань до федерації: як планують розвивати хобіхорсинг у Кропивницькому
Після перших змагань із хобіхорсингу у Кропивницькому, їх суддя та викладач фізичної культури у Кропивницькому, який також був і співорганізатором, Олексій Степанчук розпочав роботу над створення Федерації з хобіхорсингу в регіоні.
«Я давно цікавлюся новими видами спорту, а ідея створити федерацію з’явилася після того, як перші змагання в місті набули несподівано великого розголосу», – розповів він у коментарі «Гречці».
За його словами, наразі він разом із командою однодумців працює над створенням заявки на реєстрацію місцевої федерації хобіхорсингу, яку згодом подадуть на розгляд до Міжнародної федерації хобіхорсингу (International Hobbyhorse Federation, IHHF), що базується у Фінляндії. Саме там проводяться офіційні змагання з цього виду спорту.
«Наразі ідея перебуває у процесі оформлення документів, ми з командою ведемо переговори з відповідними структурами. Наша мета – створити федерацію, яка розвиватиме хобіхорсинг у місті та області, залучатиме дітей і молодь», – розповів Степанчук.
Олексій Степанчук пояснив, що федерація має отримати офіційний статус уже у 2025 році. Після цього планують проводити регулярні змагання у школах та інших навчальних закладах. А також відкривати секції й залучати до цього тренерів. Станом на початок лютого, одного тренера з легкої атлетики вже знайшли.
«Дехто не сприймає хобіхорсинг серйозно, але якщо поглянути на нього з технічної точки зору – це складний вид спорту, який поєднує елементи легкої атлетики, спортивної та художньої гімнастики. Він нічим не гірший за інші види спорту», – зазначив Олексій Степанчук.
Чоловік пояснив, що хобіхорсинг не потребує великої кількості інвентарю. Його головні елементи – це хобіхорс, бар’єри для стрибків, спортивний майданчик або зала.
«У перспективі федерація хобіхорсингу планує орендувати приміщення для регулярних тренувань та організовувати відкриті чемпіонати і долучати до них учасників з інших міст України», – розповів він.
Коли у кропивницькому вдруге проведуть змагання з хобіхорсингу
За словами співорганізаторки проєкту зі створення федерації з хобіхорсингу Влади Савенко, вдруге провести змагання у Кропивницькому планують уже в березні в Економіко-технологічному інституті імені Роберта Ельворті.
«Ми працюємо над тим, щоб масштабувати цей вид спорту в Кропивницькому ще до створення самої федерації. Наша мета – зробити його популярним і розвивати спортивну культуру в цьому напрямку», – зазначила Влада Савенко.
Організатори сподіваються, що згодом цей спорт буде офіційно визнаний в Україні, а Кропивницький стане одним із центрів його популяризації.
Нагадаємо, раніше «Гречка» розповідала, що у Кропивницькому заснували Районну асоціацію футболу ветеранів (УБД). «Гречка» з’ясовувала, що планують робити в асоціації, хто може долучитися та які заходи вона планує проводити.
команду “Гречки”