Президент на Кіровоградщині: «Спільними зусиллями ми змінюємо країну» (ФОТО)

18:47, 01 Березня, 2019
РЕКЛАМА

Про стратегію розвитку України і Кіровоградщини Петро Порошенко розповів під час Ради регіонального розвитку Кіровоградщини в обласному центрі, що відбулася 28 лютого.

Реформи дають перші позитивні результати. Завдяки їм створився фундамент, що включає відновлення армії, укладання Угоди про асоціацію з ЄС, безвіз, Томос, газову незалежність.

У найближчі п’ять років Україна і, зокрема, Кіровоградщина повною мірою відчують дію реформ на собі. Йдеться про безпеку, достойне місце на міжнародній арені, мільярди інвестицій, мільйони нових робочих місць, інклюзію, ліквідацію розриву між багатими і бідними шляхом підвищення рівня оплати праці. У рамках подолання бідності запровадили й монетизацію субсидій, індексацію пенсій та виплату у сумі 2410 гривень пенсіонерам, які отримують пенсії на рівні мінімальної або нижче.

Кіровоградська область також має досягти значного розвитку, в тому числі – завдяки розвитку об’єднаних територіальних громад, які можуть стати новими точками росту на мапі регіону.

por2

– Президент у Кропивницькому не в гостях, Президент у Кропивницькому вдома, – прокоментував свої відчуття від перебування на Кіровоградщині глава держави.

Під час зустрічі з народними депутатами та депутатами місцевих рад, головою ОДА та міської ради, керівниками територій, представниками бізнесу, релігійних і національних об’єднань, правоохоронних органів, громадськими діячами, журналістами Президент зупинився на унікальних можливостях Кіровоградщини щодо залучення інвестицій у нові проекти в різних сферах.

– Регіон сьогодні має унікальні можливості щодо модернізації виробництв і будівництва нових у рамках індустріальних парків, де об’єднаються освітня, наукова та виробнича потужності разом із земельною ділянкою і мережею, – сказав Петро Порошенко і додав, що інвестори мають прийти саме в нашу область через «унікальні логістичне становище та географічне положення».

– Мені приємно, що і керівництво області, і керівництво міста мають високі досягнення в створенні інвестиційного клімату, – похвалив глава держави місцеву владу.

por1

Порошенко відзначив область як потужний агропромисловий регіон з великим потенціалом для зростання в цій сфері та наголосив, що Кіровоградщина має суттєві перспективи і для використання альтернативних джерел енергії, розвитку «зеленої» енергетики.

– В області вже працює 31 сонячна електростанція, їхня загальна потужність – до 70 МВт. До 2020 року планується ввести в експлуатацію ще 18 потужністю до 200 МВт, – повідомив він.

Президент зауважив, що за фінансової підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку, український холдинг I&U Group розпочав будівництво на Новомиргородському цукровому заводі біогазової станції потужністю 20 МВт.

– Це буде перший проект в Україні з використанням інноваційної технології виробництва газу, яка забезпечить скорочення споживання енергії. Проект вирішить проблему органічних відходів, які утворюються у процесі виробництва цукру, – додав Петро Порошенко.

Президент поінформував, що вже вдалося укласти угоду про стратегічне партнерство між НВП «Радій» та Curtis-Wright Corporation (США), яка передбачає спільні проекти з модернізації систем безпеки ядерних об’єктів у США з використанням інноваційної платформи RadiCS.

– Українці забезпечують ядерну безпеку США. І ці українці родом з Кропивницького, – зазначив глава держави.

Президент також повідомив, що вже вдалося досягнути домовленостей щодо реалізації на Кіровоградщині спільних проектів корейських компаній та Льотної академії Національного авіаційного університету щодо розробки та виробництва дронів.

– Зміни починаються і в медицині області. З 18 сільських амбулаторій, які запланували побудувати, десять уже працюють. Кіровоградська область – одна з п’яти в Україні, в якій активно запроваджують телемедицину, – сказав Петро Порошенко.

por4

Він зауважив, що амбулаторії в сільській місцевості будують у тому числі й за рахунок коштів, конфіскованих у попередньої влади.

– Шість мільярдів гривень з цих 1,5 мільярда доларів були спрямовані на мою програму, яка називається «Сільська медицина», – конкретизував він.

Говорячи на тему медицини, Порошенко відзначив професіоналізм кропивницького лікаря-онколога і народного депутата Костянтина Яриніча та його внесок у розвиток галузі.

Глава держави наголосив, що актуальним залишається питання дорожнього господарства області.

– На це торік спрямували у півтора рази більше коштів, ніж у 2017-му. Ввели в експлуатацію після будівництва, експлуатації та ремонту 192 кілометри доріг. Цього року мільярд коштів державного бюджету спрямують на стратегічно важливу дорогу Н-14 Олександрівка – Кропивницький – Миколаїв, яка багато років є однією з найбільш проблемних в країні, – повідомив він і додав, що ремонти шляхів – це ті пріоритети, які визначають уряд, Президент і обласна влада. Дороги мають стати зразком ефективності керівництва всіх рівнів.

Президент також наголосив на важливості розвитку регіонального туризму, зокрема «зеленого», на Кіровоградщині.

– В кожному селі ми будемо розвивати «зелений» туризм. В кожному місті обласного підпорядкування має бути якісний готель, гіди, інтерактивні карти з поясненням, що можна подивитися в Україні, – сказав він.

Підсумовуючи, Порошенко додав, що найголовніша стратегія задля розвитку і процвітання нашої держави – консолідація.

– П’ять років тому російська анексія Криму й окупація частини Донбасу завдали важкого удару не лише по суверенітету, територіальній цілісності, незалежності, а й економіці країни. Економічною блокадою агресор хотів поставити Україну на коліна. Однак уже сьогодні вдалося не тільки вистояти, а й дати відсіч агресору, вивести економіку з піке та компенсувати значну частину втрат, – сказав він і додав, що лише спільними зусиллями ми можемо змінити країну і наблизити її до європейських ідеалів.

– Я в це вірю і так обов’язково буде, – заявив Порошенко.

por5

Михайло Ярошенко

Фото Михайла Полінчака

Останні новини по темі
Законопроект про створення на Кіровоградщині трьох районів парламент має розглянути до липня
podil rayoniv
На Кіровоградщині порушують температурний режим в медичних та освітніх закладах
Читайте також

Господарський суд розглянув позов «Укренерго» про стягнення боргу у 106,2 мільйона гривень з «Кіровоградобленерго». Обласне підприємство оскаржило суму боргу – зокрема в частині...

17:27, 4 Березня, 2024

У Кропивницькому в Інноваційній гімназії планують провести ремонт укриття. Через батьків попередили про те, що школярів переведуть на цей період на дистанційне навчання. Батьки ...

16:55, 4 Березня, 2024

Легендарні 3-й полк спецпризначення імені князя Святослава Хороброго та 8-й полк СпП імені князя Ізяслава Мстиславича оголосили про набір....

15:30, 4 Березня, 2024