Сергій Фоменко: «Просив би всіх своїх земляків підтримати у другому турі діючого Президента Петра Порошенка (ФОТО, ВІДЕО)

13:18, 15 Квітня, 2019
РЕКЛАМА

Минулої п`ятниці на малу сцену академічного українського музично-драматичного театру ім. Кропивницького вийшов відомий музикант – лідер гурту «Мандри» Сергій Фоменко.

Творча зустріч з народним артистом України, продюсером, співаком і композитором, який окрім того є ще представником команди кандидата в Президенти України Петра Порошенка, зібрала чимало його прихильників. Серед іншого говорили про те, які зміни відбулись у культурній політиці і державі загалом.

«ЛАГІДНА УКРАЇНІЗАЦІЯ»

Понад рік Сергій Фоменко активно співпрацює з міністерством інформаційної політики України. Наразі має чимало ідей і напрацювань, зізнається, якби розпочав співпрацювати з владою раніше, сьогоднішньої ситуації в інформаційній та культурній галузях, ймовірно, не було б.

– Я став продюсером масових заходів і створив класний фестиваль, який називається «Твоя країна Fest». Він представляє різних артистів для різної вікової аудиторії. Головною властивістю цих артистів є те, що всі вони зі своєю публікою, україномовні та популярні.

Ми ставили перед собою завдання проїхати по містах, де більше вживається російська або, на приклад, угорська мови. Розпочали з Ізмаїлу, потім Гініченськ, Маріуполь. Загалом сім міст. Це було фантастично, оскільки на кожній площі, на кожному майданчику кожного міста було до 10 000 людей, І якщо все ж таки переможе здоровий глузд і після 21 – го числа ми не «погрязнемо в якусь смуту» і хаос, то фестиваль буде і цього року.

Ми співпрацюємо з державою, і цей фестиваль допомогло зробити міністерством інформаційної політики. Я дуже жалкую, що не зайшов туди зі своїми проектами ще чотири роки тому, адже тоді, можливо, теперішня ситуації в Україні виглядала б інакше. Адже наша не активність в тих чи інших напрямках, зокрема інформаційної і культурної політики, призводить до того, що «свято место пусто не бывает» і хтось обов`язково його займе. І як це часто буває, цей хтось – відвертий або такий трошки завуальований ворог.

fomaa2

ПРОЕКТИ

Проте одним фестивальним та концертним життям світогляд музиканта не обмежується, він та його команда активно беруть участь і в інших просвітницьких акціях, їдуть в зону проведення Операцій об`єднаних сил, зустрічаються з місцевим населенням у прифронтовій зоні, несуть їм українські традиції та звичаї.

– Ще один цікавий проект, що був у 2018 році – це “Велика мандрівка святого Миколая”. До речі хотів втрапити до старого нового року сюди до Кіровоградської області, в Кропивницький, але чомусь у нас не склалось.

Це така велика вистава з елементами мюзиклу. В чому фішка, ми хотіли поїхати в маленькі міста і містечка фронтової зони, фактичну туди, де йде війна щоб дітям зробити свято святого Миколая. По-перше для мене це було цікаво повести дітям свято, а по – друге навчити їх, що є святий Миколай, Різдво – навчити дітей нашим традиціям. Я написав сценарій і вибрав головних героїв цієї вистави. Я був святим Миколаєм, різдвяним янголом взяв Марію Бурмаку, Іванку Червінську – феєю – чарівницею, гурт Джипси Лір грали пастушків, а частина гурту «Мандри» колядників. У нас ще був дуже відомий казкар Сашко Лірник і великий екран, на якому все це транслювалось і показувалось те про що ми говоримо та співаємо. Ми ще в музеї Гончара взяли автентичні костюми справжні, то ж все було дуже гарно.

Перший виступ був в Авдіївці і це було дуже сильне враження, оскільки половина міста розбомблена, а в другій половині, де люди живуть, звідти йшли діти маленькими ланцюжками на цю виставу.

Діти, які в цих містечках по п`ять років не бачили жодних концертів, ні чого.. На приклад в Золотому, яке і зараз дуже небезпечне місце, стояла жіночка і казала: «Спасибо, что вы к нам приехали, к нам воопще никто уже 5 лет не приезжает». І от коли виходить різдвяний янгол і співає, у неї там є одна пісня: «Наше небо синє-синє, наше сонце золоте, хай любов до України в кожнім серці проросте». І це інтерактив – діти бачать слова, ми залучаємо їх, щоб співали і вони співають.

Це було дуже сильне враження, бо коли ці маленькі діти, які живуть прямо на лінії фронту, співають: «Наше небо синє-синє.. І от там бути українцем – це ще більш складна робота, ніж нам бути українцями тут, в середині спокійної території.

fomaa3

ВІЙНА

Від початку війни на сході країни минуло рівно п`ять років. Українці разом зупинили ворога на території Донецької та Луганської областей. Активну участь в захисті країни від самого початку беруть військовики та добровольці з Кіровоградщини. Але протистояння ворогові триває на всіх фронтах. Надважливу роль відіграє дипломатія. У великій мірі саме Мінські домовленості дали змогу мобілізувати українців, відновити боєздатність армії, не впустити проросійських бойовиків на інші українські території, зокрема на Кіровоградщину.

– Нам дуже важливо зараз зрозуміти, що ця історія, яка з нами зараз відбувається, вона так просто не завершиться. Вона завершиться або нашою перемогою, або нашою поразкою. Інших варіантів або середини не буде. Як нам зробити щоб поразки не було? У нас ще є 7 днів, Бог за скільки днів зробив землю?
Але у нас зараз і тут Україна, тут немає бомб і за це треба подякувати всім, хто нас захищає на різних фронтах і зрозуміти, що зараз ми знаходимось в дуже гарній позиції. Ми сильні, ми єдині, все у наших руках і Україну ми не віддамо.

ІНФОРМАЦІЙНА ПОЛІТИКА

Оскільки понад рік Фома активно співпрацює з міністерством інформаційної політики України, під час спілкування з кропивничанами говорили і про український інформаційний простір.

– Нам потрібен український медіа простір, оскільки нам є, що показувати. Нам не треба навіть ні з ким воювати, просто своє показати і цього достатньо. Ось цей напрямок мене цікавить, бо я маю певний досвід та ідеї з цього приводу.
Масовий глядач і масова аудиторія Україною не живе. Людина яка живе своїм звичайним життям і побутом, увечері вмикає телевізор і бачить «ось це..», а України не бачить. Достатньо просто не показувати «ось це», а показувати своє і все буде добре.
Наше завдання, щоб в кожну хату, в кожен дім, в кожну заправку, магазин, ларьок зайшла українська музика і люди дивились українські серіали українською мовою і фільми. От тоді це буде перемога.

Загалом за останні п`ять років можна відзначити стрімкий рух вперед в усіх культурницьких напрямках, зокрема книговидавництві, наповненні ефіру українськими піснями, виробництві кіно. Адже якщо до 2015 року в Україні знімали лише кілька художніх фільмів на рік, які не користувались особливою популярністю, то нині – це десятки стрічок. Їх показують в кінотеатрах та на телебаченні, їх прокат збирає десятки мільйонів гривень. Лише за минулий рік в прокат вийшли 35 повнометражних українських фільмів. Загалом, кількість виготовлених за підтримки Держкіно фільмів з 2015 до 2019 роки збільшилась дев’ять разів.

fomaa4

УКРАЇНСЬКИЙ ПРОРИВ. ЧОМУ ПОРОШЕНКО?

Творчий вечір Сергія Фоменка відбувався в рамках передвиборчої кампанії кандидата в Президенти Петра Порошенка, частиною команди якого є сам Фома. Тож природно, що під час зустрічі не оминули питання виборів. Митець розповів, чому, власне, він за Порошенка.

– Я дуже хочу бачити країну європейською, тому я підтримую Петра Порошенка, попри весь той бруд і всю ту дезінформацію, що ллється на нього. Я розумію, що це є частина інформаційної війни. Порошенко довів реальними справами, і всі ми бачимо, що зроблено за ці 5 років. Такого міцного прориву країни в бік цивілізованих країн ніколи ще не було, і у великій мірі це робота саме Петра Порошенка. І я вдячний за кілька дуже важливих напрямків.

По-перше – це угода з європейською асоціацією про безвізовий режим з Європою. Під час військових дій такі речі зазвичай не відбуваються. І тут треба відзначити дипломатичний талант Порошенка, бо це він зробив під час дуже тяжкої ситуації в країні. Зазвичай кордони закривають в такій ситуації.

Надзвичайно важливо, що власники українського біометричного тризубого паспорту зараз можуть виїхати, подивитися, як живе Європа, спробувати поспілкуватися, порівняти з тим, як живемо ми. Це дуже важливий досвід. Плюс – це великі можливості для молоді, яка може спробувати навчатись у Європі. Можливість без будь-яких перешкод їздити за кордон – це є ознакою вільної людини.

Не менш важливо те, що країна не розвалилася, що втримався курс гривні до долара.

Надзвичайно важливо те, що побудоване українське військо. Адже без нього будь-яка країна не може існувати, тим більше, маючи такого божевільного сусіда. Під час війни Порошенко зміг призупинити її активну фазу, використавши цей час для того, щоб посилити військо та розпочати роботу військово-промислового комплексу.

РЕФОРМИ. ЗАКОНИ. ДОСЯГНЕННЯ

Фома наголошує, що за роки президентства Порошенка, владі вдалось реалізувати декілька важливих реформ.

– Одна з найбільш вдалих – це реформа децентралізації. Це коли гроші ідуть в місцеві громади і можна щось робити. Цього ніколи в Україні не було. Плюс він підписав низку дуже важливих гуманітарних законів, про які я, як громадянин і людина творчої професії, тільки міг мріяти. Зокрема закон про обов’язкові квоти україномовної музики, підтримка кіновиробництва, книговидання, обов’язкова українська мова на телебаченні.

Насправді дуже-дуже багато досягнень. І на мій особистий погляд, це найбільш успішний, найбільш потужний український президент за всі роки незалежності. Кажу це абсолютно прямо. Давно це кажу і буду це казати. Я голосував за Порошенка у 2014 році, роботою президента задоволений абсолютно. Більше навіть того, знаючи, що основні конституційні обов’язки – це зовнішня політика і безпека, ці функції та напрямки роботи Порошенко зробив не добре, а відмінно. Я живу все життя в Україні і не бачив такого ефективного Президента. Тому я підтримую Порошенка і на цих виборах.

Україна стала дуже популярною в світі завдяки дипломатичним перемогам Порошенка в тому числі. Створено міжнародну коаліцію на підтримку України, іде фінансова, логістична і законодавча підтримка на рівні санкцій проти Росії, фінансової допомоги Україні в різних напрямках.

НЕБЕЗПЕКИ ЗМІНИ ПОЛІТИЧНОГО КУРСУ

– У випадку зміни політичного курсу ми можемо мати хаос, ми можемо отримати зупинку всіх цих процесів, фінансування держави, падіння економіки, відповідно – падіння національної валюти. Власне зміна політичного курсу зараз – це можливість попасти в 90-ті роки. На фоні війни і військової агресії і всієї цієї знервованості в суспільстві, я вважаю, що це може бути реальною катастрофою української державності. Тому в жодному разі не міняв би Президента і головнокомандувача в цей період часу.

ПІДТРИМКА ДІЮЧОГО ПРЕЗИДЕНТА

– Я дуже люблю Україну, люблю свою рідну землю, свою малу батьківщину Кіровоградщину. Я би просив всіх своїх земляків підтримати у другому турі президентських виборів діючого Президента Петра Порошенка. Адже хочу бачити Україну сильною, багатою, вільною і незалежною державою в Євросоюзі. Я не хочу бачити її в російській тюрмі, в «руском мірє» чи ще десь. Хай вони живуть там, а ми житимемо тут, в Європі.

– Я за Петра Порошенка.

fomaa6

Записав Олег Мельник

Останні новини по темі
Авіатори з Кропивницького перемогли в конкурсі і летять до Парижа
RSN 1893
ukr lang ukr
Мовний закон: що передбачає і хто проти
Читайте також

Полеглому захиснику з Кіровоградщини Юрію Граховському просять присвоїти звання Героя посмертно – відповідну петицію опублікували на офіційному сайті Президента України....

16:32, 14 Квітня, 2024

Публікуємо добірку культурних заходів, майстер-класів, лекцій, вистав та концертів які відбудуться у Кропивницькому протягом цього тижня, з 15 по 21 квітня....

15:52, 14 Квітня, 2024

Весна – час коли організми людей самі вимагають побільше вітамінів. Найбільше цього добра в овочах та фруктах. Як зробити корисне ще й смачним – пропонуємо дізнатися...

14:12, 14 Квітня, 2024