Рік на карантині: згадуємо як жила Кіровоградська область минулої весни

15:28, 12 Березня, 2021

11 березня 2020 року ВООЗ оголосила початок пандемії COVID-19. За рік тільки офіційно захворіли на хворобу понад 117 млн людей. З них майже 1,5 мільйони українців, 27,7 тисяч українців померли від цієї хвороби. “Гречка” вирішила згадати, як все починалось, і яким була минула весна на локдауні.

 

Коронавірусна весна 2020 в Україні

3 березня у Чернівцях виявили перший офіційний випадок захворювання на коронавірус

У більшості областей країни на цей час немає тестів на визначення вірусу.

З 12 березня Уряд запропонував на три тижні ввести карантин через небезпеку поширення коронавірусу. Також ввели обмеження на проведення масових заходів, за участі 200 та більше людей.

У Кропивницькому ще після рішення Уряду казали, що школи і садки працюватимуть, проте на вечір вже “порадували” батьків – школа закривається.

Комунальні установи і держоргани перестали приймати клієнтів, і попросили платити за послуги онлайн. Відвідувачам почали міряти температуру. 

16 березня журналістам презентували як у Кропивницькому підготували Центральну міську лікарню на випадок госпіталізації хворих на коронавірус.

З 17 березня в Україні почався перший жорсткий локдаун. Закрились кафе, розважальні заклади, салони краси. Працювати залишились лише продуктові і аптеки. 

16 березня українці масово отримують фейкові повідомлення про дезінфекцію із вертольотів.

17 березня підприємці Кропивницького вирішили відкрити благодійний фонд для закупівлі додаткового медобладнання. 

Цього ж дня Уряд вирішив на два місяці звільнити ФОПів від сплати ЄСВ, аби полегшити їм удар від простою бізнесу. 

З 18 березня в Україні припинили міжміське сполучення залізницею і автобусами. У міському громадському транспорті дозволили перевозити не більше 10 пасажирів

Через карантин обмежили сумісні пологи та візити відвідувачів у пологові, а також планові операції. 

Почалась незначна продуктова паніка. Наприклад, дві мережі супермаркетів у Кропивницькому обмежили кількість товарів в одні руки. Проте, після нової поставки товарів, проблем не виникало. 

Кропивницький потрохи починає закуповувати апарати штучної вентиляції легень.

Родини, чий стиль життя змінив карантин, і зробив їх заручниками квартир, почали шукати шляхи як  уживатись комфортно і без скандалів

Людям радять менше ходити у магазини і закуповувати продукти на тиждень.

МОЗ дає інструкції про те, як не впадати в істерику від панічних новин про вірус. 

Деякі конфесії боролись із коронавірусом по-своєму. Наприклад, представники московського патріархату окропили святою водою вулиці

Оскільки потрапити в громадський транспорт стало складно, по всій Україні, і Кропивницький не виняток, запрацювала ініціатива “Підвези медика”, аби допомогти лікарям швидше дістатись на роботу. 

Людей, які приїхали із-за кордону почали відправляти на самоізоляцію.

Почали відкриватись всі проблеми медзакладів, про які раніше мовчали. Наприклад, Маловисківська ЦРЛ, яка має приймати потенційних пацієнтів із коронавірусом, не має навіть рентгену

24 березня Кіровоградська область отримала перші швидкі тести на коронавірус. Проте, перевіряють ними на Covid-19 лише тих, хто має ознаки хвороби прибувши з-за кордону, або контактував із приїжджими чи вже хворими. 

Аби хоч трохи рухатись під час сидіння вдома, у той час як спортзали закриті, людям пропонують займатись спортом по онлайн-інструкціях

З 27 березня у Кропивницькому скасували пільги на проїзд у громадському транспорті. Таким чином хотіли утримати від необов’язкових поїздок пенсіонерів

Траплялись і сумні курйози. Наприклад, у Кропивницькому жінку відмовились обстежити у поліклініці на Covid-19, бо може бути заразна

Через карантин на станції переливання крові зменшилась кількість донорів

З масками, засобами захисту і антисептиками медикам і не тільки допомагають волонтери.Наприклад, для військових на передовій кропивницькі волонтери самостійно приготували 50 літрів антисептика

Станом на 28 березня Кіровоградщина залишилась єдиною в Україні областю, де не виявили Covid-19
Для пацієнтів нарешті розробили алгоритм дій, якщо вони мають симптоми Covid-19. 

29 березня в області виявили перші 4 випадки коронавірусу. 

Частими є випадки, коли люди родинами потрапляють в лікарню з пневмоніями, але коронавірусу в них не виявляють. Проте згодом у їх крові знаходять антитіла.

1 квітня у Кіровоградській області хворих з пневмонією почали обстежувати швидкими тестами на Covid-19. 

Того ж Уряд запровадив більш жорсткі умови карантину: заборону перебувати в громадських місцях без маски, відвідувати спортивні і дитячі майданчики і парки, а також проводити масові заходи для більш як 10 осіб.

Через вимогу носити маски раз-по-раз виникають конфлікти. Наприклад, у Кропивницькому двоє розбили лобове скло автобуса через прохання одягти маски

6 квітня Уряд запровадив більш жорсткі умови карантину: обмежив пересування людей старше 60 років.

Більшість кропивницьких маршруток перестали їздити. З 6 квітня комунальний пасажирський транспорт у місті працює в режимі доставки на роботу і підвезення додому працівників критичної інфраструктури по спецпропусках. 

МОЗ затвердило правила поховання хворих на ковід, адже по країні вже траплялись випадки, коли рідним видавали тіло просто у мішку. 

Представники церков радять вірянам святкувати Великдень вдома, без походів у храм і розказують, як освятити паску вдома самостійно. Поліція ж обіцяє штрафувати людей за масові скупчення біля храмів. Проте 19 квітня черги під храмами Кропивницького таки були, а штрафи – ні.

Прагнучи розважитись і не порушити карантин, у Кропивницькому почали організовувати сплави Інгулом посеред міста. 

Ковід вдарив і по пацієнтах з хронічними хворобами. У Кіровоградській області люди із системними хворобами, такими як червоний вовчак, артрит не можуть отримати препарат «Плаквеніл». Ліки хворі приймали роками, але через ажіотаж із використання препарату для лікування Covid-19 він зник з аптек.

30 квітня у Кропивницькому закрили Дендропарк, який традиційно у цей період відвідували сотні містян, аби помилуватись тюльпанами. 

З 5 травня відновили планові операції.

***
Тоді країна пережила лише перший локдаун. Стрімке зростання захворювань, лікування дорогими препаратами за свій кошт, випадки пневмоній, коли тест показав коронавірус лише з третьої спроби, поява тестів на антитіла, черговий локдаун і поява вакцин – все це було попереду.
Минула весна змінила наше життя до невпізнанності. Залишається сподіватись, що щеплення від ковіду повернуть нас до попереднього життя.

 

Останні новини по темі
Детектив з елементами жаху: репортаж з “Кіровоградобленерго” і газових служб
komunalka
mlunci
У Світловодську відбудеться конкурс млинців
Читайте також

Сьогодні, 12 вересня, Новоукраїнська громада повідомила про смерть земляка-захисника Павла Клименка....

17:14, 12 Вересня, 2024

У четвер, 12 вересня, на Кіровоградщині викрили рибалку, який використовував заборонені знаряддя. Збитки від його дій оцінили у понад 2 мільйони гривень....

17:00, 12 Вересня, 2024

Спортсмен з Кропивницького Ярослав Ткач став срібним призером чемпіонату світу зі скелелазіння серед студентів....

16:35, 12 Вересня, 2024