Вечірка як ліки для душі: швед планує організувати у Кропивницькому Фестиваль радості

10:00, 19 Квітня, 2021

Родина зі Швеції приїхала у Кропивницький і планує провести тут Фестиваль радості, який вже неодноразово робила вдома. У нашому місті він охопить родини онкохворих дітей, сім’ї, які постраждали від війни на Сході та дітей з інвалідністю.

Вечірка для хворої доньки

Бенгт Нільссон – фермер зі Швеції. У 1994 році він та його однодумці почали працювати разом, щоб допомогти онкохворим дітям і їх сім’ям.

У 1993 році його донька захворіла на рак. Він приділяв їй багато уваги, завжди був поряд з нею. У 1993 році, коли її стан погіршився, один з лікарів сказав: «Анні потрібен поштовх, або вона помре. Ми можемо скільки хочеш лікувати дитину, робити процедури, але якщо в неї немає жаги до життя і бачення майбутнього, то ніяка хіміотерапія і медицина не допоможе». Для цього поштовху онколог запропонував Бенгту виконати бажання доньки, зробити те, що вона хоче зараз найбільше.

Донька попросила організувати для неї вечірку. Після цієї вечірки Бенгт усвідомив наскільки сильно вона допомогла і Анні, і її батькам під час лікування, і почав робити вечірки щороку.

Так згодом з’явились Фестивалі радості, на які приїжджали родини з онкохворими дітьми з усієї Швеції, потім Латвії, Польщі, тощо.
Донька Бенгта одужала. А він провів у Швеції вже 11 фестивалів.

fest

У 2018 році такий фестиваль відбувся у Києві й зібрав родини онкохворих дітей з усієї країни.

42521878 1871126726311104 3265955116846415872 n

Щоб до допомоги могли долучатись інші благодійники, у 2018 році швед офіційно зареєстрував громадську організацію Solögat Chamania (Промінчик сонця).

Її головна мета дарувати радість і підтримку важкохворим дітям і їх батькам.

fest2

«Поштовх» для України

Вперше Бенгт прилетів в Україну у 2017 році й на одній з автобусних зупинок побачив молодих військових. І вже тоді в нього зародилась думка, що вони теж потребують радості та певного поштовху, щоб боротись далі. Як колись цього потребувала його донька.

Після того, як провели фестиваль для онкохворих дітей у Києві, чоловік мріяв зробити такий же фестиваль радості для сімей загиблих військових.

Минулого року його дружину, менеджерку організації й українку за походженням Любов Сторожук познайомили з керівницею громадської організації «Серця матерів Кіровоградщини» Інною Колпак.

IMG 8583

Любов запропонувала передати зі Швеції у Кропивницький одяг для дітей загиблих військових та антисептики, які в перші місяці пандемії були дефіцитом. Але вантажівку з допомогою не пустили через кордон.

Я запитала волонтерку з київського військового госпіталю, кому ми можемо допомогти, і вона дала контакти Інни. Я попросила Інну дати список дітей і їх розміри, щоб ми змогли підготувати допомогу і привезти сюди. На жаль, карантин змінив наші плани й співпраця, яка мала розпочатись ще минулого року, стартувала лише цьогоріч 15 квітня.

Люди у Швеції готові та хочуть допомагати, переконує Любов. Бенгт має сильне об’єднання однодумців у Швеції, які кожного разу приєднуються до його проєктів. Тепер вони бачать його діяльність пов’язану з Україною і так само відгукуються на те, що він робить.

fest3

Минулого тижня Бенгт прилетів в Україну, а 15 квітня приїхав до Кропивницького з трьома валізами одягу для дітей.

Цього разу він летів і взяв все що міг у свої руки, 3 валізи для Кропивницького, – каже Любов.

Любов та Бенгт були готові співпрацювати з громадськими організаціями в Україні вже давно, але Бенг сказав: «Я буду співпрацювати з людьми, які мають візію, є цілісними й розуміють, що вони роблять зараз і мають стратегію на майбутнє».

І лише у 2021 році прийняли рішення співпрацювати із волонтерками Інною Колпак та Катериною Колтуновою, які з 2014 року допомагають військовим на Сході та створили разом з командою волонтерів ветеранський простір «Krop Hub».

15 квітня пара познайомилась з волонтерами, побачили Krop Hub, зустрілась з батьками загиблих героїв, були в Музеї третього полку спецпризначення.

krop copy

Вони настільки пройнялися діяльністю волонтерів, що Бенгт вирішив заключити меморандум міжнародної громадської діяльності.

Катя й Інна вони не перетягують на себе обов’язки, вони цілісні в тій команді, яку створили самі. Мені це імпонує, бо я так само поводжу себе в своїй організації у Швеції. У нашій спільноті люди доєднуються і роблять, те що вони можуть і хочуть, це як простір для реалізації своїх потенційних можливостей. Це вплинуло на результати нашої зустрічі і ми прийняли рішення про співпрацю. Я дуже щасливий, що ми підписали цей меморандум. Українське суспільство зараз вимагає певного поштовху, – каже Бенгт.

IMG 8666

Проєкт Фестиваль Радості має продовжуватись і об’єднувати ще більше сімей не тільки онкохворих дітей, а й дітей з інвалідністю, сім’ї загиблих Героїв АТО.

У найближчих планах – продовжити стабільну співпрацю з гуманітарною допомогою, налагодити логістику і почати працювати над фестивалем у Кропивницькому.

Ми зробимо щось велике і залучимо максимально спільноту міста та області. Вчора у нас були представники інклюзивних дітей, ветеранів, матерів загиблих військових. Ці люди можуть багато дати один одному. Я натхнена тим, що пережив Бенгт, який досвід він має і що він зможе транслювати у концепцію фестивалю, – каже Катерина Колтунова.

krop2 copy

***

Якщо епідеміологічна ситуація з поширенням коронавірусу дозволить проводити масові заходи, то фестиваль проведуть у вересні 2021.

У вересні всі зберуть врожай. Люди мають звершити сільськогосподарські роботи й бути готовими святкувати, – каже Бенгт. – Я б хотів, щоб всі танцювали на цьому святі.

Бенгт планує привезти у Кропивницький делегацію і показати містянам традиційний шведський танець.

Ірина Маслюкова, фото: Олександр Майоров, Катерина Колтунова та із фейсбук-сторінки проєкту «Радість».

Останні новини по темі
У Кропивницькому вночі горіли сміттєві контейнери (ФОТО)
013718d3 8683 40bb aeaa 0fbdef3f6101
coronavirusMaska
Коронавірус на Кіровоградщині: померли 8 пацієнтів 
Читайте також

У Голованівській громаді, що на Кіровоградщині, фермерське господарство відсудило у селищної ради право на 47 гектарів ріллі. Як виявилося, право на користування ділянкою господ...

17:53, 18 Червня, 2024

Дві громади на Кіровоградщині повідомили про загибель захисників на фронті.

17:28, 18 Червня, 2024

Президент України підписав закон про спільну роумінгову зону  з Європейським Союзом.

17:04, 18 Червня, 2024