Чи врятують четверо малюків батька від депортації: що треба знати про роботу в Польщі

13:16, 22 Вересня, 2021

Олексія К. намагаються депортувати з польського Вроцлава до України через те, що він працював неофіційно. Змінити ситуацію може хіба те, що 20 вересня у чоловіка народилось одразу четверо малюків.

Малюки врятують від депортації?

Як повідомляє yavp.pl, родина переїхала з Кропивницького шість років тому. Оселилися у Вроцлаві, де знайшли роботу та винайняли житло. Пізніше Марина К. та Олексій К. офіційно побрались.
На фірму, де був працевлаштований чоловік, прийшли з перевіркою прикордонники. Виявилося, що українець працював без необхідного дозволу воєводи. Тому його оштрафували на 3000 злотих та видали зобов’язання до виїзду з країни.

Поки наявна ситуація з епідемію, невідкладна депортація тимчасово відкладена, однак ця загроза постійно висить над родиною.

Українці подали апеляцію на рішення прикордонної служби. Їхній юрист каже, що ухвалу про депортацію винесли законно, однак шанси скасувати її все одно є з огляду на ситуацію, в якій опинилася родина.
Наразі на історію родини звернула увагу уповноважена президента Вроцлава у справах мігрантів з України Ольга Хребор.

Що треба знати українцям, які вирішили працювати в Польщі?

Міністерство закордонних справ України дає офіційні роз’яснення для українських заробітчан.
Українці можуть працювати в Польщі протягом 6 місяців упродовж року без оформлення відповідного дозволу на працю, а лише на підставі підтвердження польського роботодавця про намір працевлаштування (зареєстрованого у повітовому управлінні праці за місцем його проживання або знаходження фірми роботодавця).

За польським законодавством iноземець, який збирається легально працювати в Польщi повинен за поданням вiдповiдної заяви отримати дозвiл на працевлаштування Воєводського Бюро працi.
Нелегальне працевлаштування за кордоном є правопорушенням, яке карається законом i тягне за собою адміністративну, часом кримінальну вiдповiдальнiсть, з подальшою депортацією з країни та забороною в’їзду до неї на певний термін.

Щоб працювати в Польщі, іноземець має легально перебувати на території країни і мати дозвіл на працевлаштування в країні.

Типи дозволів на працевлаштування:

  • тип A – для іноземців, які працюють на території Польщі на основі контракту з суб’єктом, головний офіс, відділення або інша форма організованої діяльності якого знаходиться на території Польщі;
  • тип B – для іноземців, які протягом 6 місяців на рік виконують обов’язки в правлінні юридичної особи, що вписана до реєстру підприємств або є товариством з обмеженою відповідальністю в організації;
  • тип C – для іноземців, які працюють для іноземного працедавця і мають відрядження на територію Польщі на період, що перевищує 30 днів календарного року до відділення чи закладу іноземного суб’єкта, його залежного суб’єкта чи суб’єкта, який пов’язаний із ним довготерміновим контрактом;
  • тип D – для іноземців, які працюють для іноземного працедавця, який не має відділення, закладу чи іншої форми організованої діяльності на території Польщі і відряджені до Польщі з метою реалізації послуг, які мають тимчасовий характер (експортні послуги);
  • тип E – для іноземців, які працюють для іноземного працедавця і мають відрядження до Польщі на період, що перевищує 3 місяці протягом наступних 6 місяців з метою, що відрізняється від дозволів типу B, C чи D.

Поради для українських заробітчан у Польщі

  1. Не обирайте фірми-посередники в працевлаштуванні, які не зазначають свою повну назву, адресу, номер ліцензії та орган ліцензування, що її видав тощо.
  2. Треба з’ясувати, чи має агент фірми або підприємець ліцензію на посередництво в працевлаштуванні за кордоном. Це можна з’ясувати в Державному центрі зайнятості Міністерства праці та соціальної політики України за телефоном: (8-044)220-50-97 з 17.00 до 18.00 з понеділка по четвер або на Інтернет-сайті www.minpraci.gov.ua.
  3. З метою працевлаштування за кордоном необхідно укласти трудовий договір (контракт). Такий договір оформлюєтсья у двох примірниках, один з яких залишається у працівника.
  4. Залишити рідним чи знайомим копії свого паспорта громадянина України, закордонного паспорта, контракту, свідоцтва про народження, проїзних квитків, нещодавно зроблене фото, а також номери телефонів роботодавця, знайомих за кордоном, посольства (консульства) України та номер телефону й адресу, де збираєтеся громадянин зупинитися за кордоном.

 

Останні новини по темі
Які дороги і за скільки ремонтують у Тишківській громаді (ФОТО)
a1318e973fd64a9dfae83a9cb117058f
dtp
В Олександрійському районі водій збив дівчину і намагався втекти
Читайте також

У Голованівській громаді, що на Кіровоградщині, фермерське господарство відсудило у селищної ради право на 47 гектарів ріллі. Як виявилося, право на користування ділянкою господ...

17:53, 18 Червня, 2024

Дві громади на Кіровоградщині повідомили про загибель захисників на фронті.

17:28, 18 Червня, 2024

Президент України підписав закон про спільну роумінгову зону  з Європейським Союзом.

17:04, 18 Червня, 2024