Задовбало: 5 речей, які дістали мешканців Новоолексіївки

16:21, 27 Вересня, 2021

 «Гречка» розпочинає рубрику «Задовбало», у ній ми писатимемо про вічні проблеми мікрорайонів Кропивницького, які не вирішуються роками. Розпочинаємо з мікрорайону Новоолексіївка.

 

1. Паскудне транспортне сполучення

Мікрорайон має зручне розташування. За 40 хвилин пішки можна дістатись до оптового ринку на розі вулиць Волкова і Тамма, за стільки ж до Критого ринку або центру міста. Машиною – це менше 10 хвилин.
А от добирання громадським транспортом може зайняти години. В район курсує лише одна маршрутка 104, яка постійно порушує графік, а у вихідні дні часом зовсім не виїжджає на маршрут.

У схемі міського громадського транспорту є 105 маршрут, який мав би їздити в цей район, але його немає вже роками.

Сюди ж курсує і комунальний автобус 104А, проте він їздить лише зранку і ввечері. З 10.00 до 16.00 – ні. До речі, якщо виконком прийме заплановані зміни і дозволить пільговий проїзд комунальним транспортом лише з 10.00 до 16.00, Новоолексіївка може стати першим районом, де у пільговиків не буде шансів.

2. Немає тротуару на вулиці Ушакова

Головна транспортна артерія району – вулиця Ушакова. Завдяки тому, що кілька років тому продовжили дорогу, яка з’єднала Новоолексіївку і вулицю Волкова транспортний потік тут зріс.
Людям доводиться йти узбіччям жвавої дороги. Якщо це в сніг чи дощ – це особливе задоволення, адже водії не особливо церемоняться і не завжди зменшують швидкість.

Але тротуарів тут так і не з’явилось.

З проблемою відсутності пішохідної доріжки люди не раз звертались у міськраду останні 20 років. Проте, змін так і не відбулось. З останніх пояснень, тротуар зробити не можна, бо частина мешканців району само захопила землю аж до бордюру – тротуар робити немає де.

3. Немає тротуару на відрізку від провулку Межевого до Волкова

Кілька років тому через промзону від провулку Межевого до вулиці Волкова збудували нову дорогу, обладнали ліхтарями і наступного року мали зробити тротуар. Але з того часу щороку будівництво тротуару переносять і переносять, бо завжди є важливіші питання. Людям же доводиться ходити або по болотяній стежці восени, або пробиратись крізь зарослі амброзії влітку.

4. Безконтейнерний вивіз сміття

Поліетиленові пакети зі сміттям, які лежать у когось під двором горою – типова ситуація по понеділках, коли відбувається безконтейнерний вивіз сміття. Після того, як сміття заберуть, залишки, які розсипались довкола доводиться прибирати власникам садиби, яким не пощастило жити по маршруту проїзду сміттєвої машини. Ситуація типова для всіх районів приватного сектору і залишається тільки мріяти про досвід, наприклад, Івано-Франківська чи Черкас, де сміття на вулицю виставляють у спеціальних баках.

5. Постійні пориви води у тих самих місцях

Тут немає підключення до загальноміської каналізації і люди користуються септиками. Але це їх не так вже і засмучує. А от пориви водогону, які з року в рік і постійною регулярністю стаються в тих самих місцях, таки дратують. До того ж і ями після регулярних «ремонтів» людям доводиться латати своїми силами.

Хочете розказати про проблеми свого мікрорайону? Пишіть нам на gre4ka.info@ukr.net, залишайте контакти і з вами зв’яжеться наш журналіст.

 

Останні новини по темі
Кропивничан запрошують на безплатне заняття з пілатесу просто неба
pilates
diabet
Як в області пацієнти з цукровим діабетом зможуть отримувати інсулін з 1 жовтня
Читайте також

У Кропивницькому відбулося перше безоплатне заняття для студентів «Медіашкола». Спікерками стали редакторка та журналістка «Гречки»....

17:47, 22 Лютого, 2024

Місто Кропивницький, як і багато інших міст України, постійно розвивається та пропонує різноманітні можливості для своїх мешканців. Особливо це стосується сфери зайнятості, де к...

17:41, 22 Лютого, 2024

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель воїнів-земляків.

17:38, 22 Лютого, 2024