Продовольчий фронт: як розпочався сезон посівної і городів 2022

15:48, 29 Березня, 2022

 У Кіровоградській області традиційно для весни розпочалась посівна кампанія. Свої корективи в роботу аграріїв внесла повномасштабна війна. Проте, вони впевнені – без врожаю не залишимось. Особливо, якщо долучаться ті, хто зазвичай не захоплювався городництвом.

Кіровоградщина вже почала посівну

За інформацією Мінагрополітики зараз запаси зерна та олії в середині країни покривають дворічні потреби внутрішнього споживання.

Навіть в умовах війни, враховуючи можливий недосів та зниження рівня врожаю через брак добрив, Україна здатна забезпечити власні продовольчі потреби і голодувати не доведеться, вважають в Всеукраїнській аграрній раді.

У той час як аграрії областей, де ведуться активні бойові дії, потрапили у складну ситуацію, на традиційно аграрну Кіровоградську область, яка нині в тилу, покладають великі надії.

За даними Держпродспоживслужби, окремі господарства приступили до посіву ранніх ярих зернових та зернобобових культур.

Зокрема, посіяно 0,6 тис.га гороху, 0,6 тис.га ярого ячменю та 0,1 тис.га ярої пшениці. Всього ранніх зернових та зернобобових культур прогнозується посіяти на площі 72,2 тис. га.

25% у структурі посівних площ (445,8 тис. га) займають озимі зернові культури:

  • озима пшениця та тритикале – 379,5 тис. га
  • озимий ячмінь – 65,9 тис. га
  • озиме жито – 0,4 тис. га
  • озимий ріпак 69,4 тис. га.

За результатами останніх спостережень 90% озимих зернових та 93% озимого ріпаку знаходяться в доброму та задовільному стані.

Віримо, що Україна 100% буде з хлібом

«Держава сказала: війна війною, а сіяти всім треба», – каже Дмитро Губарєв.

Фермер останній місяць активно підтримував військових, але зараз переключився на посівну.

Олександрійський район – один з трьох районів області, де першою стартувала посівна. З цього району і аграрне підприємство Губарєва. Він в аграрному бізнесі понад 20 років.

«Ми були готові до посівної на 80%. Закуплений посівний матеріал, хімія. Є лише велика проблема з поставкою палива. Уже кілька нафтобаз згоріло через війну. Тому нам постачальники недопостачили паливо, хоча воно було давно проплачене», – каже директор господарства.

Він також каже, що нині вартість палива піднялася приблизно вдвічі. Є також побоювання і з постачанням палива з інших країн.

Пан Губарєв підтвердив, що його господарство подавало до профільного міністерства і заявку на пальне для посівної. Поки відповіді не було, хоч і запит був по паливу невеликий. А ще каже, що його ТОВ обов’язково скористається кредитами від держави на допомогу аграріям країни. Кредитами користувалися і раніше.

«Гречці» розповів, що плани посівної через війну не змінилися. Як і раніше будуть і цьогоріч засівати сім культур: озимий ріпак, озима пшениця, соя, кукурудза, соняшник, горох, озимий ячмінь.

Загалом власник господарства оптимістично налаштований і каже, що засіються.

«Віримо у якнайшвидше закінчення цієї нікому не потрібної війни, віримо, у світле майбутнє нашої країни і віримо в гарний урожай та те, що Україна 100% буде з хлібом», – підсумовує розмову Дмитро Губарєв.

Відро картоплі собі, два – іншим

За тиждень-два розпочнеться період садіння городів.

Інна Завірюха, голова Соколівської громади, закликала цього року людей садити городину і для себе, і для інших.

unnamed 1
“Звертаюся до всіх, по можливості, садити городи. Давайте думати не тільки про себе, а й про тих людей, які виїхали з сіл, які пішли на фронт захищати Україну, про тих, хто не може посадити город і про тих, хто приїхав на нашу територію, полишивши рідний дім у прифронтових містах і селах.
Давайте садити городи! Відро картоплі — для себе і два — для інших людей. Навіть якщо вам не потрібно стільки овочів, вони потрібні для наших воїнів, для тероборони, для переселенців”, – написала вона у зверненні до односельчан.

Зазвичай мешканці області часто покладались на херсонські цибулю, помідори і кавуни, на чернігівську картоплю. Але цього року треба виростити стільки врожаю, щоб вистачило і нам, і сусідам.

“Будьте чуйними, допоможіть стареньким не тільки скопати грядку, а й поділіться насінням. Поцікавтеся, де заселилися люди з інших областей, допоможіть їм зорати город, запропонуйте свою допомогу знаряддям, посівним матеріалом. Хай вродить і вам, і їм”, – закликала вона.

З подібною всеукраїнською ініціативою виступив проєкт «Сади перемоги». Всеукраїнська кампанія, спрямована на ефективне використання доступних земельних ділянок і спрямування всіх ресурсів для вирощування продуктів харчування задля недопущення продовольчої кризи в Україні.

Таким чином закликають кожного посадити “Сад Перемоги” у своєму дворі, на балконі чи прибудинковій ділянці. Словом, використати всі доступні земельні ресурси для вирощування продовольства: пустирі, парки й галявини, задні двори, щоб забезпечити продуктами себе і ближніх.

 

Останні новини по темі
Без паніки: як вижити локальному бізнесу в умовах війни?
biznes1
budivnuztvo
Підприємства Кіровоградщини готові долучитися до будівництва житла для переселенців
Читайте також

Шорти — це базовий елемент гардероба на літній сезон. Якщо ви ще в пошуках свого ідеального фасону, то ця стаття для вас. У 2024 році жіночі шорти стали набагато зручнішими, адж...

10:55, 18 Липня, 2024

Кропивницький регіон долучився до проєкту «Укрпошта.Аптека», в рамках якого можна замовити доставку ліків до найближчого поштового відділення. Для цього достатньо мати телефон.&...

10:30, 18 Липня, 2024

У Кропивницькому сьогодні, 18 липня, через аварійні роботи жителі мікрорайону Радист тимчасово залишилися без води....

10:09, 18 Липня, 2024