«Мотивація в бою – набити побільше русні»: як спецпризначенці обороняли аеропорт Гостомеля (ВІДЕО)

19:42, 04 Травня, 2022
spec

 

Командування сил спеціальних операцій ЗСУ опублікувало ексклюзивне інтерв’ю, в якому подробиці бою за гостомельський аеропорт розповідає воїн-спецпризначенець.

 

Група спецпризначенців була задіяна, щоб відбити ворожу повітряну атаку з кількома іншими підрозділами. Воїни ССО України нищили російські повітряні судна, ліквідували живу силу, яка встигла висадитися і водночас відбивали атаки ДРГ, що намагалися подавити спротив оборонців летовища.

День почався із тривоги. Спецпризначенці приїхали в свій підрозділ, зібрались і відправились у поточну точку. Ми зробили забазування після чого поділили ролі між людьми: хто займає оборону ближче до злітної смуги, хто далі.

«Була інформація, що має прилетіти літак ІЛ, що має висаджувати десант.І наша задача полягала в тому, щоб не дати сісти літаку, або у разі, якщо він сяде по максимуму подавити нашого супротивника», – каже учасник оборони аеропорту.

Разом із ССО працювала Нацгвардія та інші спецпідрозділи.

«Нацгвардія займала оборону на самій злітній смузі, а спеціалізовані підрозділи працювали в тому ж плані як і ми», – каже військовослужбовець.

Спецпризначенці мали ПЗРК та кілька ракет до неї, щоб на відстані підбити літак.

Проте прилетів не ІЛ, а дуже багато гелікоптерів ворога.

Захисники виконали завдання по максимуму. Підбили з ПЗРК декілька їх вертольотів К-52.

«По нам почали працювати їх ДРГшні групи з кулеметів Калашникова та іншого стрілкового озброєння. Швидко перегрупувавшись ми прийняли бій. Подавили їх контактом, через що вони почали відступати, а ми продовжили їх пресингувати, щоб не дати їм втекти до своїх», – каже оборонець аеропорту.

Після цього інша група спецпризначенців підбила ще один вертоліт і інші гелікоптери ворога, боявшись, що їх підіб’ють, почали викидати обманки.

«Я думаю їх це деморалізувало, адже вони не чекали на відсіч. Думали просто висадитись і окопатись і рухатись далі», – вважає захисник.

Їх мотивація в бою була захистити країну, свої родини і набити побільше русні.

«Час взятись за голову і зрозуміти, що ви не центр цього світу і не можете робити все, що завгодно. Тому, що тут вас не чекають. Точніше чекали і показали: не суньтесь туди, де не треба», – передає спецпризначенець ворогам. Адже українські війська якісніше підготовлені, а головне мотивовані до бою.

Про бій з перших уст на відео.

 

Останні новини по темі

Символ незламності в часи війни, або Де знайти Бородянського півника?

Баштанський спротив: як місто зупинило наступ на центр України

Читайте також

Учні Новомиргородської спеціальної школи Кіровоградської обласної ради відзначили День Святого ...

19:18, 6 Грудня, 2023

У Кропивницькому сьогодні, 6 грудня, з нагоди Дня Збройних сил України і Дня Святого Миколая, відбулось ...

16:36, 6 Грудня, 2023

У Дитячо-юнацькій спортивій школі № 2 у Кропивницькому стартував набір дітей на безкоштовне навчання ...

16:33, 6 Грудня, 2023