На Кіровоградщині волонтерська спілка виграла міні-грант: на що витратили гроші (ФОТО, ВІДЕО)

13:23, 03 Жовтня, 2022

 На Кіровоградщині Спілка учасників АТО та волонтерів в Олександрівському району “Нескорені” виграли міні-грант та отримали 95 тисяч гривень для закупівлі сучасних швейних машинок, на яких працюватимуть переселенці, шиючи речі для військових. Спілка вже закупила обладнання. На досягнутому зупинятися не збираються.

 

Програму на підтримку волонтерів реалізовували КОО ВГО “Асоціація сприяння самоорганізації населення” за фінансової підтримки National Endowment for Democracy.

” Нескорені ” взяли участь і ввійшли до списку переможців.

Виграні кошти – цільові, і відповідно до умов гранту можуть бути направлені виключно на закупівлю швейних машинок.

Загалом витратили 113 тисяч гривень на обладнання та комплектуючі. Різницю в кошторисі ” Нескорені” покрили власними коштами, зазначили на офіційній Facebook-сторінці спілки.

В планах на найближчий період –  збільшення робочих місць, які дадуть змогу залучити до роботи кравчинь з числа переселенців та виготовлення більше одягу та амуніції для військових.

309707371 3286334648268046 8935120539987857481 n

Досвідом участі в програмі поділився з “Гречкою” очільник швейного напрямку спілки Володимир Шабанов.

«КОО ВГО “Асоціація сприяння самоорганізації населення” запросила наших волонтерів на навчання. Ми звичайно ж погодилися. Дізналися там про конкурс міні-грантів і написали проект. Це було не складно, бо ми вже цим займалися і мали певні плани на майбутнє, а конкурс став для нас актуальним задля розширення можливостей. Збиралися спробувати це зробити власними силами, проте отримали шанс втілити плани швидше», – розповів пан Володимир.

Очільник організації говорить, що спілка організувала виробництво із пошиття речей для військових, ще від самого початку повномасштабного втрогнення. Тепер же вони мали плани розширити виробництво, надати робочі місця переселенцям і придбати якіснішу техніку, аби мати можливість шити ще й теплі речі.

«До цього працювали на старих швейних машинках. Тоді купували ті, що вже були у використанні, орієнтуючись на фінансові можливості організації», – зазначає волонтер.

В основному “Нескорені” шиють футболки, фліски, термобілизну, евакуаційні ноші, розгрузки та інше.

Постійно забезпечують 57-му та 56-ту бригади, де найбільше воїнів-земляків. Проте намагаються допомогти всім бійцям з Олександрівського району, незалежно від того, де вони служать.

Тепер же завдяки міні-гранту купили чотири сучасні швейні машинки для товстих цупких тканин, які вже працюють і дадуть змогу збільшити об’єми допомоги.

«Нові “красуні” вже працюють. Все це було швидко, адже як тільки ми дізналися, що виграли, то одразу ж підготувалися до придбання. Як тільки отримали гроші – вже за пів години оплатили машинки, а через день їх вже доставили», – ділиться Володимир Шабанов.

Надалі організація планує знову брати участь у всіх можливих конкурсах. Пан Володимир впевнений, що потрібно рухатися і працювати, не чекаючи, що допомога прийде нізвідки.

«Для нашої спілки, найперше, це стало великим емоційним сплеском, який всіх підбадьорив та дав силу рухатися далі. Адже ми понад пів року постійно волонтеримо: щось шукаємо, купуємо, пакуємо, шиємо, передаємо. Тобто весь час ми віддаємо сили, аби забезпечити необхідним наших бійців. За цей час вже всі трішки виснажилися, а ця перемога стала як потужних поштовх, енергія та натхнення, так би мовити, підняла наш бойовий дух», – акцентував волонтер.

309455684 834505521320979 5289895730340355435 n

Чому обрали проект “Нескорених”, розповіла “Гречці” Алла Волошина, голова КОО ВГО “Асоціація сприяння самоорганізації населення”.

«Конкурс міні-грантів, що оголосила наша організація за підтримки National Endowment for Democracy, мав на меті надання допомоги тим волонтерським центрам, для яких сталий розвиток є пріоритетом на найближче майбутнє. Команда ГО “Нескорені” не лише розгорнула потужне швейне виробництво, а й прагне розвивати його, працевлаштовуючи тих, кому довелося тікати від війни», – акцентувала очільниця організації.

За її словами, подібні волонтерські центри мають потенціал до розвитку соціального підприємства і вони хочуть допомагати таким організаціям на цьому шляху, адже це перспективно. І цей міні-грант – це інвестиція у розвиток волонтерського центру “Нескорених” у підприємство, яке зможе ще й підтримувати економіку держави.

Крім “Нескорених”, до списку переможців увійшли ще вісім організацій:

  • “Простір ідей (Маловисківська ТГ) Inna  Kovalenko – “Ми – разом”  
  • Громадська організація “Успішна Взаємодія” (Компаніївська ТГ) – “Разом з волонтерами до Перемоги!” Olena  Mirkhaidarova
  • ГО “Творчість.Ініціатива.Енергія” (Приютівська ТГ)  Наталья Луценко  Даша Ратушняк – “Розвиток соціального підприємництва на базі волонтерського центру”
  • Громадська організація “В єднанні – сила” (Новоукраїнська ТГ) – «ВІДНОВА»
  • Вектор впливу (Кропивницька ТГ) – “Стратегія Перемоги”
  • Волонтерська організація “Вікторія” (Добровеличківська ТГ) Alla Stoyan – “Разом ми – сила!”
  • ІГ “В добрі руки” (Новоукраїнська ТГ) Наталя Борисова – “Створення громадської організації зоозахисту «Добре серце»
  • Центр арттерапевтичної допомоги «Ресурс» (Кропивницька ТГ) Наталья Цумарева – «Арттерапевтична допомога в умовах війни».

Проекти цих організацій поки що в процесі втілення. Про їхні успіхи “Гречка” розповість пізніше.

А поки можете переглянути відео, як “Нескорені” отримали нове обладнання:

Підготувала Таміла Делюрман

Фото Володимира Шабанова

 

Останні новини по темі
Підприємців Кіровоградщини запрошують до участі в Дунайській регіональній програмі
310387054 475902611246382 1120255682320905268 n
photo 2022 10 02 17 38 39
На Кіровоградщині автівка злетіла у кювет, є постраждала (ФОТО)
Читайте також

У Кропивницькому відбулося перше безоплатне заняття для студентів «Медіашкола». Спікерками стали редакторка та журналістка «Гречки»....

17:47, 22 Лютого, 2024

Місто Кропивницький, як і багато інших міст України, постійно розвивається та пропонує різноманітні можливості для своїх мешканців. Особливо це стосується сфери зайнятості, де к...

17:41, 22 Лютого, 2024

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель воїнів-земляків.

17:38, 22 Лютого, 2024